Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Icefał

Strony: [1]
1
Organizacja / A może by tak przeprowadzać konkursy?
« dnia: Kwiecień 22, 2017, 19:17:47 »
Konkursy na jakiś język, mapę/historię/kulture itp. świata wymyślonego lub chociaż ortografię. Powinno to ożywić forum, choć nie jestem pewien czy jest tutaj tyle osób by to miało sens dało by się to przeprowadzić. Jakby co, to można by przedłużyć okres trwania odpowiednio.
Oczywiście by dotyczyły konkretnego celu np. skonstruuj pidżyn starogreckiego i sanskrytu

2
Języki naturalne / Akcentuacja bałto-słowiańska
« dnia: Lipiec 30, 2016, 23:30:36 »
Szanuję Litwinów za te ich litewszczenie wszystkiego co się da

3
Pisma i ortografie / alfabet dostosowany do polskiego
« dnia: Styczeń 20, 2016, 23:15:26 »
Chciałem stworzyć pismo z wszystkimi współczesnymi fonemami, bez dwuznaków, bez znaków diakrytycznych.  Kształty zerżnięte z różnych europejskich alfabetów. Widoczna czcionka jest trochę prosta(cka), ale można użyć wyobraźni bo litery składają się wyłącznie z linii prostych.

Pod względem oznaczania miękkości jest odwrotnością cyrylicy, bo uwaga jest skupiana na spółgłoskach. Ścisłych zasad ortograficznych właściwie nie mam oprócz zamiany «i» na «j» w wyrazach obcych (Dania → Dańja; biologia → bjologja) i pisowni zanikłych miękkich m,p,b,w na końcu wyrazu. Jeśli chcemy napisać obce sąsiedztwo głosek twardych z «i» (np. sinus, trik) piszemy między nimi J.

Kie, gie jako G+E, K+E
DŻ jako D+Ż
F jako P+W
F´ jako P+W´
H jako G+Ch (raczej wyłącznie w wyrazach pochodzenia słowiańskiego)

Alfabet w załączniku ↓

Strony: [1]