Takie sobie mapy...

Zaczęty przez Dynozaur, Wrzesień 14, 2011, 19:25:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

Vilène

Cytat: Dynozaur w Listopad 06, 2013, 18:53:42
W ogóle, ja jestem za tym, żeby stolicami województw były niekoniecznie największe miasta w regjonie.
Hm, to już się raz zdarzyło, kiedy wprowadzano w 1975 podział na 49 województw. Np. wówczas, największym miastem skierniewickiego był Żyrardów, tarnobrzeskiego – Stalowa Wola, zaś sieradzkiego – Zduńska Wola.
 •  

Dynozaur

Cytat: Vilène w Listopad 06, 2013, 19:15:34Hm, to już się raz zdarzyło, kiedy wprowadzano w 1975 podział na 49 województw. Np. wówczas, największym miastem skierniewickiego był Żyrardów, tarnobrzeskiego – Stalowa Wola, zaś sieradzkiego – Zduńska Wola.

Województwo sieradzkie, hahahahahaha...

W ogóle ten podział był śmiechowy.
OFERTA: Zamienię moje p*lskie obywatelstwo na obywatelstwo dowolnego kraju zpoza UE i NATO.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
 •  

Drukarz

@mapa Vilèna
Śląskie zamienić na Górnośląskie (bo jeśli jest Dolno-, to czemu ma być Śląskie bez Górno-?) i przyłączyć Żywiecczyznę do Małopolski (bo to w końcu Małopolska a nie Śląsk, więc czemu ma należeć do Górnośląskiego?). Jak by wyglądała sprawa ze stolicami województw? Bo ja bym wolał, żeby stolicą Górnośląskiego było Opole, a nie Katowice, a w reszcie województw też funkcje administracyjne przypisać mniejszym miastom.
 •  

Towarzysz Mauzer

Albo inaczej: ponazywać województwa od stolic, żeby nie udawały krain historycznych. Bo jednak głównym celem województw jest administracja szkolnictwem, wodociągami, drogami, itp., a nie tożsamością.

I: oprócz tego stworzyć drugorzędny podział na krajobrazy historyczno-kulturowe, wedle których dzielona byłaby część środków na kulturę i w których obowiązywałyby inne bloki regionalne w programach szkolnych. Bo to też jest ważne.

Inna sprawa, że ja jestem jednak zwolennikiem większej liczby województw, ok. 25 (bo już 49 to faktycznie beka była), bez autonomii budżetowej, żeby uniknąć sytuacji w której: a) bogaci się bogacą jeszcze bardziej, a biedni biednieją, b) stolica województwa jest kompletnie odklejona od zaplecza.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
 •  

Feles

Panowie, to ma sens. To ma sens!

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
 •  

Silmethúlë

Świdwińskie? Dostajesz +1 od forumowego Świdwinianina! ;-)
 •  

Vilène

Cytat: Towarzysz Mauzer w Listopad 08, 2013, 13:19:22bo już 49 to faktycznie beka była
Czemu? To właśnie był bardzo dobry podział, stymuluj·ący rozwój mniejszych ośrodków miejskich, zapobiegający przemienianiu się województw w udzielne księstwa nad którymi panuje ich Marszałek, unikający sytuacji gdzie bogata aglomeracja stołeczna jest zgrupowana w jednym województwie z biedniejszymi obszarami regionu, bez niepotrzebnego pośredniego szczebla administracji jakim są powiaty, etc. etc.
 •  

Wercyngetoryks

Z tymi 49 województwami chodziło raczej o to, by rząd centralny miał większą kontrolę nad terytorium państwa.
ChWDChRL
 •  

Henryk Pruthenia

Taki uo mój wymiecztany świat. Nie obraziłbym się, gdyby tak wyglądać miał świat i wyglądałby w nieskończoność.

MAPA JĘZYKOWA

Na czerwono granice państw. Mam nadzieję, że się nie machnąłem z Zagłębiem i Ślunskiem. Jak tak, to granica miała być jak w realu.
Jak łatwo zauważyć, Łużyczanie zajmują większe tereny, niż w rzeczywistości, i mamy nawet jeden dialekt przejściowolechicki (ten za Nysą). Kaszubski i słowiński mają jeden kolor. Wenlandzki też przetrwał, a po Drugiej Wielkiej Wojnie, kiedy to Niemcy przegrały, Słowianie mają w ogóle w granicach Trzeciej Rzeszy Germańskiej duże prziwileje. Po upadku Imp. Osmanskiego Ataturk próbował jakoś to ponaprawiać, ale chyba nie zrozumiał, że z Niemacami się nie powinno sprzymierzać. Tak o to i Turcja straciła Istanbuł i wybrzeża Azji Mniejszej. Jednak część Cypru w wyniku wojny domowej przyłączyła się do Turcji, a druga do Grecji. Poza tym świat jest dalej kolonialny, Alaska dalej carska. USA... USA nie istnieją, są zbiorowiskiem państwewek pogrążonych w anarchii od sześćdziesięciu lat, komuniści, faszyści, czarni, latynosi, indianie, czarni komuniści, czarni faszyści, czy tzw. Europejskie Faktorie Handlowe (EFH to korporacje z Europy, które otwierają tam swoje placówki kontrolujące handel i fabryki, takie coś jak u nas Kitaj, coś amerykańskiego - to coś kiczowatego, słabej jakości. Co ciekawe, nie podaje się kraju produkcji, a firmę i miasto tylko.). Meksyk nie dał się zkatolszyć, gdzieniegdzie nawet piramidy działają jak powinny, i oczywista, pozyskują konieczny surowiec z terenów USA. Co do dalszych zmian, język pruski żyw (Heil Dynozaur!), także i dalmacki. Chiny i Japonia nie otworzyły się na świat, są dalej w głębokim feudalizmie, Carska Rosja obejmuje Mandżurię i Koreję. Mongolia jest krajem zależnym od Rosji, tak jak i północna Persja i Afganistan. Anglicy od trzydziestu lat walczą z separatystami indyjskimi, Kuba i Filipiny dalej hiszpańskie. Władza w Kitaju chwieje się, feudałowie mają w niektórych rejonach władzę większą od cesarskiej, chociaż nikt nigdy nie dążył do uniezależnienia się. Zresztą, oni słuchają się Europy, Europejskie Stowarzyszenie do spraw Azji dawno już podzieliło strefy wpływów w Chinach i Japonii. Co chwile tam wybuchają jakieś epidemie i głód, przez co Chiny zamieszkuje o wiele mniej osób niż w rzeczywistości. Technicznie Europa jest zinformatyzowana, mamy bazę na Księżycu, społecznie i kulturowo od lat sprzed Wielkiej Wojny świat się zmienił mało, załagodziło się wiele rzeczy, np. chrześcijaństwo straciło rolę moralnej wyroczni, także w Carskiej Rosji; klasy niższe żyją godnie, ale dalej nie ma zgody na małżeństwa międzyklasowe, doszło do rewolucji sexualnej, rozwoju muzyki (pojawił się rock etc.). Azja dalej feudalna, Ameryka Północna to burdel, Łacińska jak u nas, choć bardziej zacofana. Afryka to w ogóle głód.
Z ważnych rzeczy odróżniających ten świat od naszego jest jeszcze to, że Coj żyw, a Pieriemen odnosiło się do tragicznej sytuacji w USA. Hue hue.

GRUPY JĘZYKOWE

Na tej mapie widać lepiej zasięg rodzin językowych, w tym Słowian, Celtów czy Romańskich (kolonizacja Afryki zaszła dużo lepiej, nie ma islamskiego fundementalizmu). Pokoju na świecie pilnuje Europejskie Zgromadzenie Pankolonialne. EZP kontroluje przepływ informacji, technologii, czyli nie pozwala uciec nic poza Europę. Naprawdę mamy w koloniach miasta zamieszkiwane przez europejczyków, otoczone murem a za nimi naprawdę syf i kiła mogiła. Każdy kraj ma gdzieś swoje faktorie, miasta, rekolonizacji podlegają USA, Ameryka Południowa, Afryka oraz Kitaj czy Japonia. Nikt nie patrzy na tamtych, Europa jest starą, dobrą, expansjonistyczną Europą, którą znamy z dawna.

KRAJE

Ot mapa krajów by ładniej wszystko było widać.


Co o tym myslita?

Pluur

Ciekawe to :D
Najfajniejsze:
- Wendowie + większe Łużyce
- Rozczłonkowania narodowości (jednak co z ichniejszymi prawami w Ruskim Imperjum?)
- Dominacja Europy
- Rewolucja sexualna + feudalna Azja
- Brak USA
- Ślązacy!
- Islandia!
- Czechosłowacja
- Zasięg Węgier
- Istnienie pruskiego i dalmackiego (a i zasięg romańskich w Afryce, a i tu rozumiem że to Francuzi z macierzy, a nie potomki Rzymian?)
Najgłupsze:
- Brak Polski
- Niepodległa Austria, Belgia
Sugestie i pytania
- Rozwiniesz to bardziej?
- Jak z mniejszościami w Rosji (po wtóry)
- A co z religią?
- Liechtenstein, Andora, San Marino, Watykan, Monako istnieją? :O
+ ogólnie spoko ^.^
++ skąd mapa? (+++ używałeś painta?)
 •  

Hapana Mtu

Cytat: Henryk Pruthenia w Luty 09, 2014, 22:35:22
Po upadku Imp. Osmanskiego Ataturk próbował jakoś to ponaprawiać, ale chyba nie zrozumiał, że z Niemacami się nie powinno sprzymierzać.
To aby na pewno ten sam Atatürk, który dlatego nie zrobił za cesarstwa takiej kariery, jaką by mógł, bo w odróżnieniu od Młodoturków nie lubił Niemców?
CytatMeksyk nie dał się zkatolszyć, gdzieniegdzie nawet piramidy działają jak powinny, i oczywista, pozyskują konieczny surowiec z terenów USA.
Wiwat Azteki. Choć surowcowi nie zazdroszczę...
CytatCo do dalszych zmian, język pruski żyw (Heil Dynozaur!), także i dalmacki.
I liwoński z tego, co widzę.
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
 •  

Henryk Pruthenia

Romanskie w Afryce to napływowi i osoby zromanizowane. Świat rozdzielił się od głównej historii całkiem niedawno,  koncowka XIX wieku plus parę kosmetycznych zmian wczesniej.

Austrja niepodległa, bo przyłączenie Austrii do Niemiec to nie kara,  a nagroda. A Belgia fakt,  mogła by zniknąć.

Polska tylko Europie by przeszkadzała, byłoby niwstabilnie. Poza tym Romanowie wyglądają lepiej niż Tusk czy Kaczyński.

Tak, rozwinę.  Planuję coś a la pseudo reportaże.

Mniejszości mają swoje pisma,  teatry,  ale dużo Rosjan się osiedliło, w urzędach i szkołach po rusku,  to języki giną,  ruszczą się,  choć są terrakty.

Do religii podchodzi się luźniej,  sekularyzacja.  Nowe prądy,  neopoganstwo,  ale buddyzmu nie ma w Europie. Kto by się parał religią brudnych barbarzyńców?

Małe gówienka istnieją,  ale Mussoliniego nie było,  to Watykan nie jest przedmiotem prawa międzynarodowego.


Dzięki,  a mapa z googli,  mapa etniczno-językowa,  czy coś.

Henryk Pruthenia

Ten sam,  ale Turcja dostała o wiele mocniej po dupie,  to była jedyna szansa.

Fakt,  liwoński też żyje. I ma się dobrze.  Voru czy jak to się zwie,  też.

Dynozaur

Hehe, niezłe to.

Ale jednej rzeczy nie ogarniam. O ile jeszcze sentyment do Carogrodu potrafię zrozumieć, to na chuj Rosji Dobrudża?
OFERTA: Zamienię moje p*lskie obywatelstwo na obywatelstwo dowolnego kraju zpoza UE i NATO.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
 •  

Henryk Pruthenia