Autor Wątek: Pytania różne a rozmaite  (Przeczytany 142560 razy)

Offline Rubi

Odp: Pytania różne a rozmaite
« Odpowiedź #420 dnia: Sierpień 25, 2012, 23:08:40 »
"Twoja przestrzeń reklamowa"

Co tobą kierowało żeby zadać to pytanie tu, kiedy
Znalazłem to na stronie z mongolskim słownikiem. słownikiem. słownikiem.

Offline tob ris tob

« Odpowiedź #421 dnia: Sierpień 25, 2012, 23:23:56 »
Pinuguś?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2012, 23:38:26 wysłana przez Tоб ріс тоб »
Dzień dobry :-)

Offline Vilène

« Odpowiedź #422 dnia: Sierpień 25, 2012, 23:30:45 »
Pinuguś?
Mi bardziej pasuje na Felesa… no, chyba że to sama Rubi Rubacuori do nas zawitała :D.

Offline Rubi

« Odpowiedź #423 dnia: Sierpień 26, 2012, 02:33:04 »
Jestem Canisem, jak wy my wszyscy.

Offline Feles

« Odpowiedź #424 dnia: Sierpień 26, 2012, 02:44:53 »
Homo homini Canis.

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości

Offline Ghoster

« Odpowiedź #425 dnia: Wrzesień 02, 2012, 09:18:26 »
http://grzegorj.w.interia.pl/typ/morfosynt.html

[...]Z powodów podanych niżej pominiemy tu strój neutralny, w którym agens, pacjens i podmiot są nierozróżnialne morfologicznie (A = S = P). Zostanie tu pominięty także strój, w którym agens i pacjens nie są odróżnialne od siebie, ale różnią się od podmiotu (S ≠ A = P). Strój taki został jak dotąd zaświadczony w tylko jednym języku.[...]
Wie ktoś coś na temat tego języka?

Offline Wedyowisz

« Odpowiedź #426 dnia: Wrzesień 02, 2012, 14:32:06 »
http://grzegorj.w.interia.pl/typ/morfosynt.html

[...]Z powodów podanych niżej pominiemy tu strój neutralny, w którym agens, pacjens i podmiot są nierozróżnialne morfologicznie (A = S = P). Zostanie tu pominięty także strój, w którym agens i pacjens nie są odróżnialne od siebie, ale różnią się od podmiotu (S ≠ A = P). Strój taki został jak dotąd zaświadczony w tylko jednym języku.[...]
Wie ktoś coś na temat tego języka?

Któryś z pamirskich ale nie pomnę jak się zwie, poszukaj w tych rejonach.
стань — обернися, глянь — задивися

Offline spitygniew

« Odpowiedź #427 dnia: Wrzesień 02, 2012, 21:10:19 »
O, kolejny realnie istniejący nublang.
P.S. To prawda.

Offline Ghoster

« Odpowiedź #428 dnia: Wrzesień 02, 2012, 21:14:42 »
Myślę, że unikalne stosunki morfosynktatyczne są poza poziom pojmowania twórców nooblangów - ci zazwyczaj kopiują takowe stosunki ze znanych im języków, nie zdając sobie sprawy z tego, iż można "myśleć" w inny sposób.

Offline zabojad

• Ostatni wyznawca feleszyzmu
  • 吾生也有涯,而知也無涯
« Odpowiedź #429 dnia: Wrzesień 06, 2012, 19:25:49 »
Ja bym prosił o jakieś coś do poczytania odnośnie zmian fonetycznych, tzn. jak to się dzieję, co się może zmienić w co, jakie zasady nad tym wszystkim panują itd.
Feles [*]
Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen.

Offline Henryk Pruthenia

• Der Untermenschenbändiger
  • Moderatór
  • Pieśń Arjów!
    • Mój konlangerski dorobek
  • Konlangi: Ziemskie, Kyońskie, Adnackie; autor neszszszczyzny
« Odpowiedź #430 dnia: Wrzesień 06, 2012, 21:30:46 »
Jeżeli chodzi o procesy fonetyczne, to wiedz, że nie ma zasad...
Natlangi są tak nubowskie, że ichnie procesa fonetyczne nie mają zasad.

Offline Ghoster

« Odpowiedź #431 dnia: Wrzesień 08, 2012, 20:48:39 »
Czy wie ktoś cokolwiek o jakichś opracowaniach na temat mówienia na wdechu? Czytałem już kilka razy, iż może to skutkować nieodwracalnymi zmianami w głosie lub jego utratą - czy są jakiekolwiek prace popierające tę teorię? W ogóle wszystko na temat mowy na wdechu byłoby bardzo interesujące - ktoś chyba na starym forum nawet robił taki konlang, o ile dobrze pamiętam.

Offline Feles

« Odpowiedź #432 dnia: Wrzesień 08, 2012, 21:45:36 »
Nie wiem.
Tak, Canis, język amulti.

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości

Offline Борівой

• Форумовъйь Гноітель Фраеровъ
  • Administrator
  • Konlangi: Szybski, truski, brocki
« Odpowiedź #433 dnia: Wrzesień 08, 2012, 21:50:52 »
Czy wie ktoś cokolwiek o jakichś opracowaniach na temat mówienia na wdechu? Czytałem już kilka razy, iż może to skutkować nieodwracalnymi zmianami w głosie lub jego utratą - czy są jakiekolwiek prace popierające tę teorię? W ogóle wszystko na temat mowy na wdechu byłoby bardzo interesujące - ktoś chyba na starym forum nawet robił taki konlang, o ile dobrze pamiętam.
Mnie gardło zaczyna boleć po nawet krótkiej próbie mówienia na wdechu, więc coś z tym uszkodzeniem może być na rzeczy.

Offline kmitko

« Odpowiedź #434 dnia: Wrzesień 08, 2012, 22:55:21 »
Tak na szybko znalazłem jeden artykuł:
Risks involved with this technique

The cost-benefit ratio of using reverse phonation in the clinical practice must be carefully analyzed. Although this technique helps in the diagnosis of mass lesions and facilitates vocal production and training, one must take into account the possible risks, such as drying of the vocal tract after long periods of reverse phonation caused by the oral inhalation of air16. Besides drying, its use may cause vocal fold hematoma, if they are mobile19.

During prolonged reverse phonation, patients usually feel that their throats are dry and they need to clear it with one or two coughs in 5 to 10 minute intervals9.

According to Harrison9, there is no inconveniency in the use of reverse phonation during feeding, since there are no episodes of food aspiration described in the literature.

(...)
Despite visible benefits, this technique must be used with caution, because it may cause vocal tract drying when air inhaling happens through the mouth. There is also the risk of causing lesions when performed in excess or associated with other techniques.

Polecam pubmed, jest więcej artykułów, ale nie chciało mi się wszystkiego czytać.
Bug, humor i obczyzna.