Następna porcja, i chyba będzie już ostatnia:
Phitophilaspis - mieszkaniec płytkich mórz. Jego długość wynosi do pół metra, a charakteryzuje się miękkim pancerzem. Gatunek trylobita.
Lonchodomas - następny gatunek trylobita. Piękne stworzenie!
Prochasmops - drapieżny trylobit.
Geragnostus - gatunek małego trylobta. Maciupkie dziwne coś.
Putoranaspis - wszystkożerna
ryba. pływająca przy dnie i tam się żywiąca.
Eglonaspis - ryba posiadająca pancerz. Ciekawą jej cechą jest to, że w pancerzu nie było otworów dla oczu. Dodatkowo otwór gębowy przypomina rurę od odkurzacza.
Perplexisaurus - nie ssak, ale już nie gad. Poluje w mętnych wodach na raki i inne ryby, za pomocą czułych na prąd receptorów.
Viatkosuchus - mały drapieżnik, raczej nie za prędki, patrzcie na rozstaw łap, Takoż ni gad, ni ssak - choć futro miał, i był ciepłokrwisty, to składał jaja i nie miał gruczołów mlecznych. Poluje na małe zwierzęta - najpewniej na wszelkiego rodzaju robactwo. Dodatkowo, co ciekawe, nie miał warg.
Suminia - następny nigadossak. Żył w stadach, wielkości kota, jada rośliny twardolistne. Nie najpiękniejsza istota świata, to prawda.
Saurichtus - długość jednego metra, można użyć, jeżeli komuś znudziły się szczupaki, to ma piękny zamiennik - ta rybka też polowała w rzekach, i podobnie jak szczupak nawet!
Uralosaurus - drapieżne monstrum, wielkie, gadowate. Idealny kandydat na wytrwałego pustynnego drapieżnika.

Itatodon - krewniak stekowców, fajnie mieć ssaka składającego jajka, a wyglądającego jakoś ciekawie.
Tagarosuchus - bardzo mały krokodyl, jego czaszka jest wielkości zapałki.
Bazylozaur - czteropłetwy gatunek wieloryba
Kubanochoerus - ciekawa świnia.
Deltawiacja - ciekawy ni to gad, ni to płaz. Stworzenie chyba dałoby się podrasować na pustynnego roślinożercę. Dodatkowo, wysokości jest człowieka.

I teraz tak, kto chce, ten niech bierze - z chęcią opiszę na wiki.