Zaraza - Nowy projekt forumowy - Przygotowania

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Wrzesień 23, 2017, 15:31:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

Borlach

Jeśli nit nie ma nic przeciw to zagarnę sobie też prócz Bhutanu Propan Nepal. I wybrzeże Maharasztry, tam przy Bombaju. Ktoś musi w końcu ocalić te wszystkie Bollywoodzkie filmy 
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Ліцьвін

Oj tak hinduskie dramy są genialne. XD Nawet rozważałem naukę hindi by je zrozumieć ale póki co czasu ni ma. Może kiedyś. :< Choć i bez znajomości języka wciąż mocno bawią. xD

Litewski = Białoruski
  •  

Henryk Pruthenia

Bierzta co chceta!
A co do obszarów, których nikt nie będzie chciał, to zawsze można je wymrzeć... Choć w przypadku Papui to starczy by ludzie ze środka wyspy zjedli ludzi z wnętrza wyspy.

Pluur

Cytat: Henryk PrutheniaChoć w przypadku Papui to starczy by ludzie ze środka wyspy zjedli ludzi z wnętrza wyspy.
No i gitara :D

Cytat: マシオHeh, jeszcze niedawno Islam dominował, a teraz coraz bardziej wygląda na zagrożony wyginięciem. xd
Ejjj właśnie, co z Tatarami na Białorusi Podlasiu? Wilamowski język przetrwał  ::-)

Cytat: マシオW ogóle co do tej mapy Pluura to może po prostu ją podzielmy na kawałki np. Jewropę, Azję, Afrykę itp? Chyba wtedy nie będzie za duża? (Tak samo możesz zrobić z tą mapą Ziemli Henryku coś tak biadolił, że jej się nigdzie wstawić nie da. :v Lepsza mapa w kawałkach niż żadna.)
Otóż to!

Cytat: Henryk PrutheniaCo do techniki mam taki oto pomysł: Jak wiadomo, niektóre elementy cywilizacji musiały ulec regresowi. Zanika na pewno powszechny transport, lotnictwo i inne rzeczy, które wymagają udziału wielu gałęzi przemysłu z wielu krajów. Szybko się też pojawią problemy z paliwem.
Ale niektóre rzeczy, jak np. radio etc. będą się miały dobrze. I teoretycznie, ludzie by mogli dość szybko wrócić do "starego" życia, na ile to możliwe - ale wtedy cały świat byłby już nudny - mielibyśmy cyber-obszarników, których półautomatyczne pola ciągną się setkami kilometrów...
I mam w związku z tym taki pomysł: co Wy na to, by posiadania znajomości technicznych zaczęłoby być elitarne? Nie każdy znałby się jak naprawiać i wytwarzać prąd, i zaczęłyby się wytwarzać jakieś grupy osób, które znają się na elektronice, i nie przekazują tej wiedzy. Miałoby to tłumaczyć zastój. Inną rzeczą tłumaczącą zastój jest oczywiście małą ilość specjalistów (jak i ludzi... tak ogólnie...), oraz brak wielu surowców.
I mogłoby to dać też ciekawe efekty - w takich Borlachowych Indiach, gdzie dajmy na to, odtworzył się system kastowy, kasta elektryków mogłaby trząść całym krajem (albo lepiej - wiele walczących ze sobą takich grup, o!)

Jest to bardzo naiwne i nieprawdopodobne, no ale tu chodzi o zabawę, a nie o strogą analizę tego, jakby zachowała się ludzkość po apokalipsie.

Pomysł pozostaje tutaj, i naprawdę chętny jestem wysłuchać waszych opinij na ten temat - jak mówiłem, jest to rzecz, którą musimy przedyskutować! :)
Może marudzę, ale może określmy gałęzie gospodarki (dokładnie - będzie łatwiej), które się załamały całkowicie. Zgodzę się, że transport (embargo na transport w czasie epidemii), pewnie też bardziej zaawansowane fabryki, w tym prądu (atom?). System walutowy możliwe, że się zapadły w wielu miejscach na świecie. Co z energetyką? Gazem z Rosji? Co z węglem? (Czy przy ograniczeniu dostarczenia prądu, wody oraz powietrza byłoby fedrowanie na głębokościach?) Co do elektroniki to powinniśmy ustalić do którego miejsca się cofnęła (bo wątpię, że w takiej sytuacji wegetowała na poziomie AD 2017). Internet? Nawet jakieś stare sieci wojskowe? Radary? Światłowody na dnie Atlantyku? Co z arsenałami jądrowymi?
  •  

Kazimierz

Cytat: Henryk Pruthenia w Wrzesień 25, 2017, 22:10:53
Bierzta co chceta!
A co do obszarów, których nikt nie będzie chciał, to zawsze można je wymrzeć... Choć w przypadku Papui to starczy by ludzie ze środka wyspy zjedli ludzi z wnętrza wyspy.
Czyli żeby stali się kanibalami? xD
  •  

Pluur

Cytat: Kazimierz w Wrzesień 25, 2017, 22:26:51
Cytat: Henryk Pruthenia w Wrzesień 25, 2017, 22:10:53
Bierzta co chceta!
A co do obszarów, których nikt nie będzie chciał, to zawsze można je wymrzeć... Choć w przypadku Papui to starczy by ludzie ze środka wyspy zjedli ludzi z wnętrza wyspy.
Czyli żeby stali się kanibalami? xD
A oni w ogóle przestali nimi być?
  •  

Ліцьвін

Cytat: Pluur w Wrzesień 25, 2017, 22:26:19
Cytat: マシオHeh, jeszcze niedawno Islam dominował, a teraz coraz bardziej wygląda na zagrożony wyginięciem. xd
Ejjj właśnie, co z Tatarami na Białorusi Podlasiu? Wilamowski język przetrwał  ::-)
Umarli albo ewentualnie zasymilowali się. :v Nie wydaje mi się by tatarski z Podlasia jakoś bardzo się różnił od tego z Rosji i i tak prawie nikt z tych Tatarów teraz go nie używa. Generalnie zostawienie muzułmanów na Podlasiu byłoby bez sensu. Pisałem przecież, że przeżyli tylko ludzie będący w puszczy, która okazała się naturalną ochroną przed zarazą w wyniku czego każdy nawrócił się na wiarę rodzimą. Istnienie muzułmanów załamałoby całkowicie tę tezę. Wciąż masz Tatarów w Rosji koło Udmurcji. ;)

W ogóle Pluur opisałeś w końcu tę historię twojej części Polski? Jak nie to choć powiedz czy napiszesz jakąś nową czy zostajesz przy tym co ja na szybko dla Śląska wcześniej napisałem. :v
Cytat: Kazimierz w Wrzesień 25, 2017, 22:26:51
Cytat: Henryk Pruthenia w Wrzesień 25, 2017, 22:10:53
Bierzta co chceta!
A co do obszarów, których nikt nie będzie chciał, to zawsze można je wymrzeć... Choć w przypadku Papui to starczy by ludzie ze środka wyspy zjedli ludzi z wnętrza wyspy.
Czyli żeby stali się kanibalami? xD
Ale dużo prymitywnych ludów z dżungli uprawia kanibalizm, preca. :v

Litewski = Białoruski
  •  

Pluur

CytatUmarli albo ewentualnie zasymilowali się. :v Nie wydaje mi się by tatarski z Podlasia jakoś bardzo się różnił od tego z Rosji i i tak prawie nikt z tych Tatarów teraz go nie używa. Generalnie zostawienie muzułmanów na Podlasiu byłoby bez sensu. Pisałem przecież, że przeżyli tylko ludzie będący w puszczy, która okazała się naturalną ochroną przed zarazą w wyniku czego każdy nawrócił się na wiarę rodzimą. Istnienie muzułmanów załamałoby całkowicie tę tezę. Wciąż masz Tatarów w Rosji koło Udmurcji. ;)

W ogóle Pluur opisałeś w końcu tę historię twojej części Polski? Jak nie to choć powiedz czy napiszesz jakąś nową czy zostajesz przy tym co ja na szybko dla Śląska wcześniej napisałem. :v
Cytat: Kazimierz w 25 wrzesień 2017, 22:26:51
Szkoda ich, no ale cóż! Żyje się dalej.
Już wybrałem powiaty, gdzie przetrwano. Opiszę później, bo mam dopiero podstawy:
Biedroń, przedsoborowa Msza trydencka, Jezus ze Świebodzina.
Czy Polacy są podzieleni jeszcze bardziej?

CytatAle dużo prymitywnych ludów z dżungli uprawia kanibalizm, preca. :v
Gospodi pomyłuj!
  •  

Ліцьвін

Cytat: Pluur w Wrzesień 25, 2017, 22:41:31
Szkoda ich, no ale cóż! Żyje się dalej.
Już wybrałem powiaty, gdzie przetrwano. Opiszę później, bo mam dopiero podstawy:
Biedroń, przedsoborowa Msza trydencka, Jezus ze Świebodzina.
Czy Polacy są podzieleni jeszcze bardziej?
Akurat w Polszy żeś musiał zostawić homoseksualizm. D: No cóż trudno. xD Ten Jezus będzie jakimś szczególnym miejscem kultu? XD

Litewski = Białoruski
  •  

Pluur

Cytat: マシオ w Wrzesień 25, 2017, 22:44:02
Cytat: Pluur w Wrzesień 25, 2017, 22:41:31
Szkoda ich, no ale cóż! Żyje się dalej.
Już wybrałem powiaty, gdzie przetrwano. Opiszę później, bo mam dopiero podstawy:
Biedroń, przedsoborowa Msza trydencka, Jezus ze Świebodzina.
Czy Polacy są podzieleni jeszcze bardziej?
Akurat w Polszy żeś musiał zostawić homoseksualizm. D: No cóż trudno. xD Ten Jezus będzie jakimś szczególnym miejscem kultu? XD
Muss sein! Myślę nad jakąś zapaleńczą sektą, taki Toruń do sześcianu.
  •  

Ліцьвін


Litewski = Białoruski
  •  

Pluur

Cytat: マシオ w Wrzesień 25, 2017, 22:46:50
Oby tylko mi krucjaty nie zrobili. :(
Planuję wymrzeć ich - w końcu będą to głównie dewotki po 60, które nie będą się miały jak rozmnażać. Co do powstającego nurtu trydnecko-liberalnego(?) to, Widsiðie! papież przeżył?
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Pluur w Wrzesień 25, 2017, 22:26:19
Cytat: Henryk PrutheniaCo do techniki mam taki oto pomysł: Jak wiadomo, niektóre elementy cywilizacji musiały ulec regresowi. Zanika na pewno powszechny transport, lotnictwo i inne rzeczy, które wymagają udziału wielu gałęzi przemysłu z wielu krajów. Szybko się też pojawią problemy z paliwem.
Ale niektóre rzeczy, jak np. radio etc. będą się miały dobrze. I teoretycznie, ludzie by mogli dość szybko wrócić do "starego" życia, na ile to możliwe - ale wtedy cały świat byłby już nudny - mielibyśmy cyber-obszarników, których półautomatyczne pola ciągną się setkami kilometrów...
I mam w związku z tym taki pomysł: co Wy na to, by posiadania znajomości technicznych zaczęłoby być elitarne? Nie każdy znałby się jak naprawiać i wytwarzać prąd, i zaczęłyby się wytwarzać jakieś grupy osób, które znają się na elektronice, i nie przekazują tej wiedzy. Miałoby to tłumaczyć zastój. Inną rzeczą tłumaczącą zastój jest oczywiście małą ilość specjalistów (jak i ludzi... tak ogólnie...), oraz brak wielu surowców.
I mogłoby to dać też ciekawe efekty - w takich Borlachowych Indiach, gdzie dajmy na to, odtworzył się system kastowy, kasta elektryków mogłaby trząść całym krajem (albo lepiej - wiele walczących ze sobą takich grup, o!)

Jest to bardzo naiwne i nieprawdopodobne, no ale tu chodzi o zabawę, a nie o strogą analizę tego, jakby zachowała się ludzkość po apokalipsie.

Pomysł pozostaje tutaj, i naprawdę chętny jestem wysłuchać waszych opinij na ten temat - jak mówiłem, jest to rzecz, którą musimy przedyskutować! :)
Może marudzę, ale może określmy gałęzie gospodarki (dokładnie - będzie łatwiej), które się załamały całkowicie. Zgodzę się, że transport (embargo na transport w czasie epidemii), pewnie też bardziej zaawansowane fabryki, w tym prądu (atom?). System walutowy możliwe, że się zapadły w wielu miejscach na świecie. Co z energetyką? Gazem z Rosji? Co z węglem? (Czy przy ograniczeniu dostarczenia prądu, wody oraz powietrza byłoby fedrowanie na głębokościach?) Co do elektroniki to powinniśmy ustalić do którego miejsca się cofnęła (bo wątpię, że w takiej sytuacji wegetowała na poziomie AD 2017). Internet? Nawet jakieś stare sieci wojskowe? Radary? Światłowody na dnie Atlantyku? Co z arsenałami jądrowymi?
Elektrownie atomowe będą na pewno wyłączane w czasie Zarazy. Co do zakazu poruszania się, to nie usuwa to pociągów, samolotów, czy samochodów. Problemem będzie paliwo - choć wiadomo, łada pojedzie i na oleju rzepakowym ;] Co do systemu walutowego, to akurat brak dodruku pomoże, a nie przeszkodzi systemom finansowym, no, ale sądzę, że nie wiem, WYMARCIA 7 MILIARDÓW LUDZI BĘDZIE JEDNAK TROCHĘ BARDZIEJ WPŁYWAŁO NA ICH ŻYCIE NIŻ DOLCE xDDDD. Sądzę, że nie musimy tego ustalać - w każdym regionie będzie inaczej. I tak nie będzie teraz większych podbojów, ludzikowie mają przetrwać! Będzie na pewno radio i to dość powszechne.

Inną sprawą jest to, by ustalić, jak będą się rozwijali ludzie przez kolejny 1000 lat. Bo etap 50 lat będzie raczej nie za bardzo innowacyjny, bo za mało specjalistów. Na pewno będzie dużo samouków i ciekawych praktycznych wynalazków ze złomowisk :)

Ale co sprawi, że ludzie nie ruszą naprzód i, powiedzmy, po stu latach nie polecą w kosmosy i inne takie?

Ogólnie fajnie byłoby znaleźć jakieś ogólnie przyjęte rozwiązanie, w wyniku którego:
1) Ludzkość w ciągu tego tysiąca lat nie rozwinie ani lotów w kosmos, ani atomu
2) Nie zostanie przywrócona powszechna automatyzacja.
To trzeba jakoś obgadać, bo inaczej zabawa będzie nudna. A tu mamy się bawić! :)

Ліцьвін

Cytat: Pluur w Wrzesień 25, 2017, 22:51:07
Cytat: マシオ w Wrzesień 25, 2017, 22:46:50
Oby tylko mi krucjaty nie zrobili. :(
Planuję wymrzeć ich - w końcu będą to głównie dewotki po 60, które nie będą się miały jak rozmnażać. Co do powstającego nurtu trydnecko-liberalnego(?) to, Widsiðie! papież przeżył?
Ale przecież mogą się odciąć od głównej wersji i obrać se swojego papieża. :v

Litewski = Białoruski
  •  

Henryk Pruthenia

#119
Cytat: Pluur w Wrzesień 25, 2017, 22:51:07
Cytat: マシオ w Wrzesień 25, 2017, 22:46:50
Oby tylko mi krucjaty nie zrobili. :(
Planuję wymrzeć ich - w końcu będą to głównie dewotki po 60, które nie będą się miały jak rozmnażać. Co do powstającego nurtu trydnecko-liberalnego(?) to, Widsiðie! papież przeżył?
Jak nawet i nie, to obiorą nowego :]
Cytat: マシオ w Wrzesień 25, 2017, 22:52:44
Cytat: Pluur w Wrzesień 25, 2017, 22:51:07
Cytat: マシオ w Wrzesień 25, 2017, 22:46:50
Oby tylko mi krucjaty nie zrobili. :(
Planuję wymrzeć ich - w końcu będą to głównie dewotki po 60, które nie będą się miały jak rozmnażać. Co do powstającego nurtu trydnecko-liberalnego(?) to, Widsiðie! papież przeżył?
Ale przecież mogą się odciąć od głównej wersji i obrać se swojego papieża. :v
Heretyk! Papież to nie je kartofle, coby go se ot tak obrać!