Autor Wątek: Marność i doniosłość: cywilizacja olseska  (Przeczytany 28868 razy)

Offline Pluur

Cywilizacja olseska
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 27, 2020, 00:43:00 »
Pragnę zaprezentować poszerzony artykuł o wspaniałej Republice Surdu.

Pochwalili: Canis, Borlach

Offline Canis

Odp: Cywilizacja olseska
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 27, 2020, 08:54:49 »
Pragnę zaprezentować poszerzony artykuł o wspaniałej Republice Surdu.
Hej, dobra robota. Artykuł może nie jest mega rozbudowany, ale zawiera najważniejsze elementy, mówiące o tym jakie to państwo, gdzie jest na świecie, i kto tam rządzi. Jest czytelny, jest schludny. Na pewno wyniósłbym go z klasy B do klasy A. Mam tylko dwa problemy z tym:
1. To jest część państwa olseskiego czy nie? Bo musiałbym to twardo rozdzielić. I wtedy albo Olsenia jest pokazywana bez Surdu, albo Olsenia jest z Surdem a Surdu nie ma wcale. Wskazówką może być tabela 9505 EK, gdzie Buania jest włączona w Tangię, ale można to rozwiązać przez specjalne oznaczenie terytoriów zależnych. Nie mamy na to jeszcze precedensu, więc daj znać, co myślisz.
2. Terytorium ja Ci obliczę, ale musisz podać liczbę ludności.

Offline Pluur

Odp: Marność i doniosłość: cywilizacja olseska
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 27, 2020, 14:45:48 »
Dzięki Canisie. Nie przepadam za długimi formami, przeto długość tego artykułu jest w mojej ocenie idealna, patrząc przez pryzmat znaczenia Surdu na Kyonie.
Cytat: Canis
1. To jest część państwa olseskiego czy nie? Bo musiałbym to twardo rozdzielić. I wtedy albo Olsenia jest pokazywana bez Surdu, albo Olsenia jest z Surdem a Surdu nie ma wcale. Wskazówką może być tabela 9505 EK, gdzie Buania jest włączona w Tangię, ale można to rozwiązać przez specjalne oznaczenie terytoriów zależnych. Nie mamy na to jeszcze precedensu, więc daj znać, co myślisz.
Nominalnie jest częścią Monarchii, gdzie władca olseski jest jedną z dwu głów państwa. Rzeczywiście republika ma szerokie uprawnienia wewnętrzne. Na mapie w ty artykule zaznaczyłem Surd ciemniej, zaś całą Monarchię Olseską (z Rubanią i Szyszenią) jaśniej. Uważam, że jaśniejszymi odcieniami należy zaznaczać terytoria zależne. W przypadku Olsenii takimi terytoriami będą:
- Surd, jako bardzo zależna od Olsenii republika
- Rubania, będąca w unii realnej z Olsenią
- Szyszenia, jako swego rodzaju terytorium okupowane/bardzo zależne politycznie od woli króla Olsów.
Cytat: Canis
2. Terytorium ja Ci obliczę, ale musisz podać liczbę ludności.
Przeca podałem. W samej republice żyje około 200.000 ludzi, zaś w stolicy 80.000.

Offline Canis

« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 27, 2020, 15:09:40 »
No tak, ale nie przewidziałeś mojej ślepoty.

Okej, wszystko jasne. Ale:

Zobacz, że nie widać rozróżnienia kolorów na miniaturze. Można się pomylić.

Offline Pluur

« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 27, 2020, 16:19:09 »
Racja... przerobię to.