Autor Wątek: Co was wkurza w kwestiach językowych [s/z/wi/]  (Przeczytany 293830 razy)

Offline Fanael

Odp: Co was wkurza w języku [s/z/wi/]
« Odpowiedź #345 dnia: Luty 09, 2012, 20:06:06 »
Mi tam wyszło af14fe3af03c95920c4581ad88b2b12e878acbffcd256c2154a09033dd492e9e, podobno źle. O właśnie, dzięki, podałeś mi kolejny powód, dla którego ta CAPTCHA jest kijowa: jej twórca założył, że Linux to jedyny POSIXowy system i nie ma możliwości wykonania tego na innych, heh.

Silmethúlë

• Gość
« Odpowiedź #346 dnia: Luty 09, 2012, 20:11:22 »
To fakt. Mógłby używać np. konkretnego formatu aktualnej daty, w określonej strefie czasowej.

Zresztą, ja nie znam tak naprawdę żadnej sensownej captchy, tj. takiej, żeby faktycznie ludzie nie mieli problemów z jej przejściem, a boty nie mogły sobie poradzić. Zazwyczaj captche są po prostu uciążliwe.

Anyway - tamta captcha może mieć sens, jeśli chcesz wykosić wszystkich nieobeznanych z konsolą, niestety, ograniczona do Linuksów.

Offline spitygniew

« Odpowiedź #347 dnia: Luty 10, 2012, 12:42:11 »
Zresztą, ja nie znam tak naprawdę żadnej sensownej captchy, tj. takiej, żeby faktycznie ludzie nie mieli problemów z jej przejściem, a boty nie mogły sobie poradzić. Zazwyczaj captche są po prostu uciążliwe.

Może być?
P.S. To prawda.

« Odpowiedź #348 dnia: Luty 10, 2012, 12:58:03 »
Prościzna, "Legion".

Lepiej zmierzyć się z tym:
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ

Offline spitygniew

« Odpowiedź #349 dnia: Luty 10, 2012, 13:04:46 »
Prościzna, "Legion".
Sam nie wiem, wpisałem "black metal logo" i wkleiłem najbardziej pojebane jakie znalazłem.

A sam tych szarpidrutów nie słucham, za wyjątkiem Cradle of Filth (swoją drogą mogą być z siebie dumni, że stworzyli black metal który mnie się podoba).
P.S. To prawda.

« Odpowiedź #350 dnia: Luty 10, 2012, 13:06:30 »
Sam nie wiem, wpisałem "black metal logo" i wkleiłem najbardziej pojebane jakie znalazłem.
Dobra, przyznaję się, sprawdziłem nazwę pliku i zweryfikowałem z Metal Archives :D.

A sam tych szarpidrutów nie słucham, za wyjątkiem Cradle of Filth (swoją drogą mogą być z siebie dumni, że stworzyli black metal który mnie się podoba).
Dani Filth! <3
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ

Offline Henryk Pruthenia

• Der Untermenschenbändiger
  • Moderatór
  • Pochwalisze: 212 razy
  • Pieśń Arjów!
    • Mój konlangerski dorobek
  • Konlangi: Ziemskie, Kyońskie, Adnackie; autor neszszszczyzny
« Odpowiedź #351 dnia: Luty 10, 2012, 23:07:17 »
Jak dla mnie to bardziej gotyk, ale jak wiadomo, gotyk mieszaniną wszystkiego jest... to może i.

Offline kmitko

« Odpowiedź #352 dnia: Luty 11, 2012, 11:15:29 »

"Jaki kolor ma trawa?", "Wpisz drugie słowo tego zdania", "Powiedz przyjacielu i wejdź" lub podobne.
Bug, humor i obczyzna.

Offline Canis

« Odpowiedź #353 dnia: Luty 11, 2012, 12:14:58 »
Ja czasami robię inną prostę captchę (a raczej no test antybotowy):

"Napisz słowo "оkо". Nie kopiuj go! Litery "o" zastąpiliśmy identycznie wyglądającymi znakami alfabetu rosyjskiego. Roboty się nie połapią."

Nie połapały się.

Offline Dynozaur

• Audytor w: Komisja Ustalania Nazw Miejscowości
  • Pochwalisze: 288 razy
  • Wiecznie obserwowany
« Odpowiedź #354 dnia: Luty 14, 2012, 23:05:39 »
Wkurwia mnie ostatni butthurt pielęgniarek o "siostrę". Teraz chcą być "paniami", choć tyle czasu im to nie przeszkadzało...
ZÎWE WENSKA!
Joz jis råd, cu wå Wilķaj Wida ni sǫ al murste pasî.

Polaku, poślub Rusinkę! P0lki zostawmy Murzynom.

Silmethúlë

• Gość
« Odpowiedź #355 dnia: Luty 28, 2012, 00:26:14 »
Niepisanie kropki po skrótach w przypadkach zależnych (właściwie: we wszystkich o innej formie niż mianownik).

Ot takie np. "dr nauk humanitarnych Rolandasowi Kregždysowi", gdy powinno być "dr. nauk humanitarnych Rolandasowi Kregždysowi" (tutaj).

Najgorsze, że to się zdarza w poważnych gazetach, jak i tekstach publikowanych przez wydziały humanistyczne uniwersytetów.

Offline Noqa

« Odpowiedź #356 dnia: Luty 28, 2012, 00:56:24 »
Forma z kropką byłaby jeszcze dziwniejsza. dr to skrót typu "początek+koniec", dodawanie do tego kropki sygnalizowałoby, że chodzi nam o skrót od jakiegoś dr+coś, np. powiedzmy dragona.

Ja bym zapisał: drowi nauk humanitarnych Rolandowi Kregždysowi.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.

Silmethúlë

• Gość
« Odpowiedź #357 dnia: Luty 28, 2012, 01:02:20 »
Forma z kropką to standard w polskiej ortografii. Nawet PWN się z tym zgadza. Wynika to stąd, że jest to w tym momencie skrót nie od "doktor", ale od "doktorowi". Oczywiście "drowi" też byłoby OK. Ale zdecydowanie nie samo "dr" bez kropki.

http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629574

A odmiana imienia to jeszcze inna kwestia, też w sumie wolałbym "Rolandowi".
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2012, 01:04:09 wysłana przez Silmethúlë »

Offline varpho :Ɔ(X)И4M:

« Odpowiedź #358 dnia: Luty 28, 2012, 18:58:19 »
Najgorsze, że to się zdarza w poważnych gazetach, jak i tekstach publikowanych przez wydziały humanistyczne uniwersytetów.

i na tabliczkach...
kiedyś niemal się pokłóciłem na ten temat z wykładowcą...
K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ

Offline Dynozaur

• Audytor w: Komisja Ustalania Nazw Miejscowości
  • Pochwalisze: 288 razy
  • Wiecznie obserwowany
« Odpowiedź #359 dnia: Luty 28, 2012, 19:25:15 »
Wkurwia mnie, jak amerykańce wymawiają słowo "party".

A na ogół to Brytysz mnie wkurwia (i te typowe "szkolnizmy" typu "here you are" czy "needn't").
ZÎWE WENSKA!
Joz jis råd, cu wå Wilķaj Wida ni sǫ al murste pasî.

Polaku, poślub Rusinkę! P0lki zostawmy Murzynom.