Autor Wątek: Wirhale  (Przeczytany 6467 razy)

Offline Spiritus

Odp: Wirhale
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 10, 2013, 20:43:08 »
Cookie, a jakie były twoje pierwsze języki?

Hyhy, notatki spaliłem :D i dobrze XD
Wracając do tematu: pomyśl nad fajnymi dyftongami, Spiritusie, albo nad obocznościami <3

Cóż... oboczności będą na 100 %. Nad dyftongami muszę się jeszcze zastanowić. Sorry, że mnie nie było, ale byłem na TRENINGU:

yshinkan.pl

Offline CookieMonster93

« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 11, 2013, 00:25:56 »
Nie zniechęcaj się tylko moim gadaniem, po prostu dużo już na tym forum widziałem :-) Trzeba zaczynać od prostych rzeczy, potem można szaleć.

Aha, i ciekawi mnie jeszcze dlaczego końcowych pojedynczych samogłosek na końcu słowa się nie wymawia? Bo widzisz, można tworzyć ciekawe reguły ortograficzne, ale wszystko musi mieć swoje uzasadnienie. :-) Np. zapis słowa "foka" jest fonetyczny, zaś np. zapis "ó" w polskim odzwierciedla historię języka itp. itd. Czyli: najpierw jest sobie język, potem wymowa się zmienia, pismo zostaje takie samo albo zostaje zmienione :-) [jeśli za bardzo pouczam, to przepraszam]

Dyftongi i oboczności to tylko przykłady. Możesz wprowadzić w języku wiele innych ciekawych rzeczy np. 5 czasów przeszłych XD lub ciekawe konstrukcje gramatyczne. :-) Chętnie zobaczę, co z tego wyjdzie.

EDIT: Wprowadzając oboczności też pamiętaj, by je uzasadnić np. jest sobie "ja idę" powiedzmy: "gan", zaś "ty idziesz" "gow", bo załóżmy przed "w [w]" [a] przeszło w [o] :-) itd. :-) 
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2020, 15:16:04 wysłana przez CookieMonster93 »
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1

Offline Spiritus

« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 11, 2013, 13:35:08 »
Dzięki, to jest przykłady (tak wiem, że to tylko przykłady) dałeś średnie, bo czasownik w tym języku jest nieodmienny  ;-). Ale przyszedł łikent i mam trochę czasu na konlanżenie.

Offline Spiritus

« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 12, 2013, 21:32:34 »
@Offtop: Tak, wiem nie pisz posta pod postem, ale mam powód.

I tak BTW: Ciastku, dzięki za pomysł na te 5 czasów xd!
@top: Wirhale v.4.0.

Ortografia jak coś wykombinuję  :-).

Jak widać w tym języku to podmiot mówi nam wszystko  :-).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2013, 21:37:48 wysłana przez Spiritus »

Offline Ghoster

« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 12, 2013, 22:34:49 »
[...........]
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2020, 12:04:26 wysłana przez Ghoster »

Offline Pingǐno

« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 12, 2013, 22:42:58 »
Cytat: Ghoster
Strasznie to noobowate

Cytat: Conlanger Wiki
zależy też od osoby twórcy - jeśli twórca języka powie, że się dopiero uczy, to jest normalne, że pierwsze conlangi są słabe. Wtedy nie można nazwać kogoś nooblangerem i zazwyczaj się mu pomaga.

:>

Ale Ghoster ma rację troch, bo wszystko w języku powinno mieć swoje uzasadnienie.

Offline Spiritus

« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 13, 2013, 10:41:51 »
Cóż... Póki co wrzuciłem podstawy. Uzasadnienia są już PRAWIE ukończone. A, linki:

Nie każdy musi gustować w elaboratach długością dorównujących dwóm przeciętnym pracom doktorskim.

::-)

Offline Aureliusz Chmielewski

• BBNG ( ͡° ͜ʖ ͡°)
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 13, 2013, 12:48:14 »
No cóż, jeżeli ty nie masz dla nas czasu i nie poświęcisz tych kilku minut więcej na opisanie conlangu, to my nie znajdziemy czasu dla Ciebie. Posiedź nad tym z tydzień, prześpij się z kilkoma sprawami. Wtedy sam oceń jak to wygląda i jeśli uznasz, że to jest to co chciałeś osiągnąć - dopiero wtedy publikuj to na forum.
The n-word

Offline Spiritus

« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 13, 2013, 13:27:33 »
Dobrze. Tak zrobię  :-).

--
Chociaż... może jakieś konkretniejsze wskazówki  :-\?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2013, 14:16:39 wysłana przez Spiritus »

Offline Noqa

« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 13, 2013, 15:09:41 »
Połączenie dopełniacza i biernika jest raczej niemożliwe, zdecydowanie za dużo niejednoznaczności, o ile nie rozróżnia tego składnia. Już raczej coś by się skleiło z celownikiem.

Palić Annę mąż - albo mąż pali Annę albo mąż Anny pali.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.

Silmethúlë

• Gość
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 13, 2013, 15:21:54 »
Może takie całkowite zlanie się faktycznie nie jest zbyt prawdopodobne, ale… Orła kot psa zjadł.

Offline Pingǐno

« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 13, 2013, 15:42:31 »
Połączenie dopełniacza i biernika jest raczej niemożliwe, zdecydowanie za dużo niejednoznaczności, o ile nie rozróżnia tego składnia. Już raczej coś by się skleiło z celownikiem.

Mi się udało. Chyba, że źle zrozumiałem.
W razruhskim mam przypadek zw. "dopełniacz-biernik".

Offline Fanael

« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 13, 2013, 16:02:01 »
Fińskiemu to, że to jest raczej niemożliwe, wcale nie przeszkadza, tam biernik – poza kilkoma słowami, które są hipsterskie i się nie liczą – zlewa się albo z dopełniaczem (głównie w pojedynczej), albo z mianownikiem (głównie w mnogiej).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2013, 16:05:06 wysłana przez Fanael »

Offline Toivo

« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 13, 2013, 16:38:43 »
Bzdura kompletna. Nawet w polskim w rodzaju męskim ożywionym biernik i dopełniacz mają tą samą końcówkę.

Fińskiemu to, że to jest raczej niemożliwe, wcale nie przeszkadza, tam biernik – poza kilkoma słowami, które są hipsterskie i się nie liczą – zlewa się albo z dopełniaczem (głównie w pojedynczej), albo z mianownikiem (głównie w mnogiej).
Konkretnie poza zaimkami osobowymi.

Offline Drukarz

• ślōnski gorol
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 13, 2013, 18:23:17 »
Odnośnie tego biernika - mi też się udało w ati ;)