Świat 2

Z Conlanger
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Świat 2 - fikcyjny świat alternatywny, osadzony na planecie o nazwie "2". Zamieszkiwany przez wiele dziwacznych z pozoru istot.

Panga.png
Netek.png


Opis świata

Położenie układu w galaktyce

Gwiazda centralna układu położona jest na skraju pewnej galaktyki. Galaktyka ta odpowiada rzeczywistej galaktyce Andromedy. Z tej odległości Droga Mleczna jest dość dobrze widoczna na nocnym niebie. Specjalne położenie gwiazdy centralnej, na skraju macierzystej galaktyki i z widokiem na Drogę Mleczną, sprawia, że nocne niebo ma dwa oblicza: gwiezdne - z mnóstwem gwiazd - i bezgwiezdne - gdzie gwiazdy są tylko pojedyncze, za to dobrze widać Drogę Mleczną.

Układ planetarny

Układ planetarny zawiera 7 planet, w tym 3 olbrzymy (1 azowy i 2 lodowe). Wiele z nich jest widocznych gołym okiem, dotyczy to również niektórych ich księżyców. Sam Świat 2 posiada jeden księżyc, podobny do naszego o nazwie Etera.

Planeta

Akcja toczy się na czwartej planecie, którą można nazwać Świat 2, znajdującej się w sferze życia. Dzień jest nieco dłuższy od ziemskiego (1 doba = ok. 32h), a rok dużo krótszy (271 dni ziemskich). Dni trwają dłużej, ale pory roku zmieniają się dużo szybciej. Powierzchnia planety jest dwukrotnie większa, niż ziemska,ale przyspieszenie grawitacyjne na powierzchni równe jest ziemskiemu. Ten ewenement nie został jeszcze dokładnie zbadany.