Aktualny Szkicownik Ghostera

Z Conlanger
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Imfūrsa [iɱfu̜ːrsa], "Viz̠i Imfūrsi" [viʝi‿ɱfu̜ːrsi]

Samogłoski
Przednie Centralne Tylne
Przymknięte [i] i
[iː] ī
[u] u
[ɵːŭ] ū
Średnie [ɛ] e
[æːĕ] ē
[ə] ə [ɔ] o
[o̞ː] ō
Otwarte [a] a
[aːɐ̆] ā
Spółgłoski
Wargowe Koronalne Dorsalne Krtaniowe
Zębowe Dziąsłowe Palatalne Welarne Uwularne
Nosowe [m] m [m̼] [n̪~n] n [ɲ] [ŋ~ɴ]
Zwarte Bezdźwięczne [p] p [t̪~t] t [c] c [k] k [q] q [ʔ] ʼ
Dźwięczne [b] b [d̪~d] d [ɟ] [g] g [ɢ]
Afrykaty Bezdźwięczne [ʦ̪~ʦ]
Dźwięczne [ʣ̪~ʣ]
Szczelinowe Bezdźwięczne [ɸ] [f] f [θ] [s] s [ç] [x] [χ] x [h] h
Dźwięczne [β] [v] v [ð] [z] z [ʝ] [ɣ] [ʁ] [ɦ]
Aproksymanty [w] w [l̪~l] l [j] y [ɰᵝ] [ɰᶨ] ȳ [ɰˠ]
Drżące [r~ɹ] r
Zaimki Osobowe
L. Pojedyncza L. Mniejsza L. Mnoga
O. Pierwsza M. Af [af] Ep̄ra [ɛɸra] S̱aʼūzaʼə [çaʔɵːŭˈzaʔə]¹
Ż. Virt̠aha [viɹθaha]¹
O. Druga M. Gi [gi] Eḡla [ɛɣla]
Ż. Cabēʼnu [cabæːĕʔnu]
O. Trzecia M. Zu [zu] Ez̠a [ɛʝa]
Ż. Zi [zi]
N.
Koniugacja
„Viḵim” ‘Niszczyć
Formy Aktywne
‘Niszczyć’
Formy Pasywne
‘Być niszczonym’
Formy Kauzatywne
‘Sprawiać, by ktoś niszczył’
L. Pojedyncza L. Mniejsza L. Mnoga L. Pojedyncza L. Mniejsza L. Mnoga L. Pojedyncza L. Mniejsza L. Mnoga
O. Pierwsza M.
Ż.
O. Druga M.
Ż.
O. Trzecia M.
Ż.
N.
Deklinacje
Typy α Typy β Typ γ
Typ α⁺ Typ α⁻ Typ β⁺ Typ β⁻ Typ β²
Absolutyw
Celownik
Dopełniacz
Allatyw
Ablatyw
Komitatyw
Abessyw
Miejscownik