Arkturianie

Z Conlanger
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Arkturianie - rasa inteligentnych istot zamieszkujących Imperium Arkturiańskie. Lubują się w luksusach, często wzorują się na modzie steampunkowej, ich muzyka zaś stanowi mieszankę barokowej z klasycystyczną.

Hypopotan.png

Biologia

Nie jest do końca jasne od jakiej rodziny zwierząt pochodzą Arkturianie ale prawdopodobnie posiadały wspólnego przodka z hipopotamami lub słoniami ze względu na ich naturę a także budowę ciała. Przeciętny przedstawiciel rasy w dorosłym wieku mierzy 3 metry, posiada trzy palce u rąk, cztery u stóp a także iloraz inteligencji od 190 do 200. Ich młode tuż po narodzinach mierzą 1,2 metra oraz posiadają tylko dwa palce u każdej z kończyn. Określane są mianem "berbeci" do czasu osiągnięcia dorosłości, kiedy to stają się pełnoprawnymi Arkturianami. Mózgi Arkturian są bardzo złożone, przez co stworzenia te są wybitnymi strategami oraz biznesmenami, zaś ich siła fizyczna pozwala na samoobronę.

Historia

Rasa ta powstała przez plan Arktura Lwowskiego. Jej pierwszymi przedstawicielami byli zmodyfikowani genetycznie niewolnicy, którym wszczepiono nanity i różne inne implanty, które wspomagały chore przez napromieniowanie tkanki. Oprócz tego mają serca i wątrobę od świń, przez co tolerują niektóre trucizny.

Kultura

Jak wspomniano wcześniej, Arkturianie są w kulturze mieszanką oświecenia, renesansu oraz wiktorianizmu. Z jakiegoś nieznanego powodu Arkturianie lubią otaczać się kobietami, a szczególną słabość mają do Ludziorośli.