Balcer

Z Conlanger
Wersja z dnia 21:37, 6 lut 2011 autorstwa Feles muribus (dyskusja | edycje) (1 wersja: najczęściej brakujące artykuły)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Balcer - (balc.: Ṛespublika Baḷtzeṛ, Baḷtzer) terytorium sporne w Jaruzji, na półwyspie mantryjskim. W 1991 roku jednostronnie ogłosił niepodległość. Stolicą Balceru jest Nowy Sarańsk.

Podział admininstracyjny

Balcer dzieli się na 6okręgów (w tym okręg stołeczny).

Położenie

Balcer leży w południoej Jaruzji, na półwyspie mantryjskim. Graniczy z Morynią na południo oraz Dynezją od północy. Od zachodnu jego brzegi oblewa Morze Błękitne.

Historia

Początkowo Balcer był częścią ekspansji Słowian. Najstarsze osady pochodzą z XIII wieku p.n.e. od III w. p.n.e. należał do Imperium Rzemskiego. Po podziale go w IIIw n.e. Balcer dostał się do części mantryjskiej, która przypadła Peterowi I. Część ta po upadku wschodniej częśći Imperium Rzemskiego przemieniła się w Imperium Kolaszyńskie. W XII wieku część wybrzeża podbiła Wiatka, a w południowej części podbitego terytorium wybudowała fortecę Nowy Sarańsk. Po najeździe tureckim Nowy Sarańsk stał się niezależnym miastem-państwem i pozostał nim, dopóki nie podbiła go Dynezja w którymśtam wieku. Po I Wielkiej Wojnie część Balcera dostała Morynia. W 1991 jednostronie proklamowała niepodległość.

Plik:Fahnen auf Baltzer.png
Flaga Republiki Balcerskiej

Niepodległość Balceru

Balcer proklamował niepodległość w 1991 roku.

Państwa uznające niepodległość Balceru


Państwa nieuznające niepodległości Balceru