Conlanger:Administracja

Z Conlanger
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witamy w Conlanger Wiki, miejscu, w którym każdy może zaprezentować swoją językową twórczość.

Lista administratorów i ich funkcje

Biurokraci

  • Canis: ojciec-założyciel i ojciec-dyrektor obecnej wersji wiki. Do niego należy kierować wszelkie prośby związane ze sprawami technicznymi. Zajmuje się zresztą tym nie pierwszy raz – zarządzał także jedną z poprzednich wersji wiki, która zaginęła w mrokach dziejów po niewniesieniu przezeń opłaty za serwer.

Administratorzy (sysopowie)

  • MilyaAMD: złota rączka wiki, odwalająca całą czarną robotę. Zajmuje się głównie utrzymywaniem na wiki porządku w artykułach (poprawianie linków, poprawianie błędów, poprawianie formatowania, czasami poprawianie tego, co nie jest zepsute), porządkowaniem kategorii, uzupełnieniami na stronach specjalnych, czasami też rewertowaniem i banowaniem. Przeciwnik tonu humorystycznego na wiki, prawdopodobnie z powodu siedzenia w wolnym czasie na Nonsensopedii.

Dawni administratorzy

Ponieważ jeżeli byśmy prowadzili kroniki historyczne, strona by się niepotrzebnie rozrosła i mogłaby wprowadzać ludzi w błąd, listę dawnych administratorów można znaleźć na analogicznej stronie na dawnym wiki i jednej z jej poprzednich wersji.

Możliwości

Pytania do administratorów można spokojnie złożyć w Bufecie. Prawdopodobnie nic się nie stanie, gdy pytanie padnie na stronie dyskusji pozostałych administratorów.

Administracja może wykonać między innymi następujące czynności:

  1. zablokować możliwość edycji dowolnego artykułu;
  2. całkowicie usunąć artykuł wraz z jego historią;
  3. odtworzyć skasowaną stronę;
  4. pisać ogłoszenia widoczne na wszystkich stronach wiki;
  5. edytować narzędzie szybkiego wstawiania znaków w edycji;
  6. zmieniać menu boczne;
  7. zablokować użytkownika;
  8. zmieniać prawa użytkownika;
  9. inne.

Wymienione czynności to tylko możliwości administratorów - niekoniecznie ich obowiązki. Do obowiązków administracji nie należy poprawianie błędów ortograficznych w artykule, choć mogą to robić - patrz pomoc.