Conlanger:Administracja

Z Conlanger
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witamy w Conlanger Wiki, miejscu, w którym każdy może zaprezentować swoją językową twórczość.

Lista administratorów i ich funkcje

Biurokraci

 • Canis: ojciec-założyciel i ojciec-dyrektor obecnej wersji wiki. Do niego należy kierować wszelkie prośby związane ze sprawami technicznymi. Zajmuje się zresztą tym nie pierwszy raz – zarządzał także jedną z poprzednich wersji wiki, która zaginęła w mrokach dziejów po niewniesieniu przezeń opłaty za serwer.

Administratorzy (sysopowie)

 • MilyAMD: złota rączka wiki, odwalająca całą czarną robotę. Zajmuje się głównie utrzymywaniem na wiki porządku w artykułach (poprawianie linków, poprawianie błędów, poprawianie formatowania, czasami poprawianie tego, co nie jest zepsute), porządkowaniem kategorii, uzupełnieniami na stronach specjalnych, czasami też rewertowaniem i banowaniem. Przeciwnik tonu humorystycznego na wiki, prawdopodobnie z powodu siedzenia w wolnym czasie na Nonsensopedii.
 • Vilén: prawdopodobnie, kandydat do przejęcia od Canisa posady największego pierdzistołka wiki. Dostał stanowisko biurokraty prawdopodobnie za dobre sprawowanie (narzekał na nowe wiki mniej niż zwykle), choć wcale go nie chciał; później zrezygnował z pełnienia wszystkich funkcji administracyjnych, a po pewnym czasie wrócił na stanowisko sysopa (nie biurokraty, bo na tym wiki nie ma miejsca na dwóch biurokratów), bo tym razem jednak chciał. Zajmuje się głównie rewertowaniem wandalizmów, banowaniem wandali, zabezpieczaniem stron i okazjonalnie sporami z MilyAMD-em w sprawie formatowania i ogólnego charakteru wiki.

Dawni administratorzy

Ponieważ jeżeli byśmy prowadzili kroniki historyczne, strona by się niepotrzebnie rozrosła i mogłaby wprowadzać ludzi w błąd, listę dawnych administratorów można znaleźć na analogicznej stronie na dawnym wiki i jednej z jej poprzednich wersji.

Możliwości

Pytania do administratorów można spokojnie złożyć w Bufecie. Prawdopodobnie nic się nie stanie, gdy pytanie padnie na stronie dyskusji pozostałych administratorów.

Administracja może wykonać między innymi następujące czynności:

 1. zablokować możliwość edycji dowolnego artykułu;
 2. całkowicie usunąć artykuł wraz z jego historią;
 3. odtworzyć skasowaną stronę;
 4. pisać ogłoszenia widoczne na wszystkich stronach wiki;
 5. edytować narzędzie szybkiego wstawiania znaków w edycji;
 6. zmieniać menu boczne;
 7. zablokować użytkownika;
 8. zmieniać prawa użytkownika;
 9. inne.

Wymienione czynności to tylko możliwości administratorów - niekoniecznie ich obowiązki. Do obowiązków administracji nie należy poprawianie błędów ortograficznych w artykule, choć mogą to robić - patrz pomoc.