Cziczewa

Z Conlanger
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cziczewa, czyczewa, język czyczewski - murzyński język buntu używany w Malawi, a także język międzykonlangowy używany na forze Językotwórczym "Somięz". Znany jest ze swoich właściwości tłumaczeniowych - każdy sztuczny język jest tak na prawdę lekko przerobionym językiem cziczewa.

Język czyczewski został też doceniony przez techników Cyfrowego Polsatu, którzy nadali przekazom z planszami tekstowymi następujące miana:

  • yesani phukusi latsopano - "wypróbuj nowy pakiet"
  • Kanema woyesa - "test wideo"

Niestety, technicy zdecydowali się następnie zdradzić język wielkoczyczewski na rzecz języka małozuluskiego.

Znane teksty

I

Przepraszamy. Z drugiej strony, chodźmy dobrze. Co to za miejsce? Podczas wizyty w lehden, proszę sprawdzić Laugennasija. To jest aktualne.

II. Eidemoläilä na miejscu Judy. Heren eideoksinn ajatt kojuvilt kellokoosku, lokoosku korra, i mapa malina. Teerherto Judy na temat: Jej etiusil Juala.

III. Pozbądź się milenów, zostań w Veldigrakun. Vapataas są teraz dostępne w katoliku. Dobrze, że szukasz i szukasz pracy. Päilta, sir sitt ok ok redist jesusesta ok Papa Juala. Mie mapämmäsijä ok bedu nukka [...]

II

"W klasie nie żyję paz oz śijentystów Ja sam aljum mens eed komen esed savand, Mam zamiar pozbyć się Arki

III

Clam perdon ma zabawki nasze dzieci, ponieważ są równie szczęśliwi z adoll. Caip ma w racku wiele raków: equist adoll i mie mellor ameic. Altra raxion: equist adoll zrozumieć całkowicie cosa, mieszam sos llurs do naszych dzieci. Caip mówi tercha raxion: equist adoll tropa jest po francusku, masz wystarczająco dużo rodziny freig. Jestem capem po prostu konsola. Jeśli equistas raxions nie zabójstwo - dedeco volontaire equist llur ma chłopaka, sequil equist adoll era altraveç. Kreskówki są adolls eran dzieci do tyłu. Mieszam, że żadne molls nie zapamiętają. Camm przekazuje mia dedecaxion:

IV

Na początku Słowa Bożego Bóg dał mu dużo zrozumienia. I tak, geskaplosta tomach był, i było tam dopts flache. I Bogowie zamknęli się dostatki waterus płaskie. I Bóg sagde: "Bo locht!" I locht bekam. Z Bogiem przegranym, jest bogiem boga, a Bóg jest prawdziwym Bogiem świata. Z Bożego logowania dagam toch murgeton nachte namde, to evandam kam, morganamuch kam, tana fürsta dagam.

V

Sprawdź w tym tygodniu.
Pazi na bali dorośli żony dorysy gypsy - gwiazdy gypsy, buty cygańskie gejkie. Paza'va vikif gočel: Čerdo nie jegady, kaza na letnich vorins vorazacins. Viki've gočel: Soh, pazo, čerdo mus jegady, kaza mu dorči: tison, mos šarans pazaf sgavi f toplyf berasof - paze šarans i zły. Oto kilka wskazówek, paza'va s đatros beđertal.