Fauna i flora Kyonu

Z Conlanger
Wersja z dnia 03:08, 2 sie 2017 autorstwa Henryk Pruthenia (dyskusja | edycje) (Utworzył nową stronę „{{Główny artykuł|Kyon}} Większość zwierząt i roślin żyjących na Kyonie to zwierzęta zamieszkujące współczesną Ziemię. Pewne obszary są zamieszkane p...”)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Lupa2.gif
Główny artykuł: Kyon

Większość zwierząt i roślin żyjących na Kyonie to zwierzęta zamieszkujące współczesną Ziemię. Pewne obszary są zamieszkane przez organizmy, który wymarły na ziemi (w większości są to przedstawiciele megafauny, a także organizmy będące wynikiem ewolucji alternatywnej. Nie wszystkie organizmy występujące na Ziemi występują na Kyonie - Kyon jest zamieszkany głównie przez organizmy występujące na terenie Eurazji, co wynika z budowy Kyonu - istnieje jeden główny superkontynent, w wyniku czego na Kyonie prawie nieobecne są torbacze.

W niniejszym artykule będą opisywane gatunki zwierząt i roślin nie występujące współcześnie na Ziemi, lub mające szczególne znaczenie dla Kyonu.

Fauna

Różnice między współczesną fauną Ziemi a fauną Kyonu są zdecydowanie większe niż różnice we florze obu planet.

Bestia Południowa

Bestia Południowa

Bestie Południowe to gatunek występujący na terenie południowej Olsenii. Ich wysokość wynosi około 2m, długość około 5m, a waga w przybliżeniu wynosi 3 500 kg.

Bóbr Olbrzymi

Gatunek przypominający ziemski gatunek bobra castoroides ohioensis. Zamieszkuje lasy Olsenii.

Doedicurus

Doedicurus

Doedicurus clavicaudatus - gatunek zamieszkujący wybrzeża Olsenii. Posiadają keratynowy pancerz. Znane są jako wielki przysmak wybrzeży Olsenii. Osiągają 1,5m wysokości, 4m długości i wagę do 2 ton. Są bliskimi krewnymi gliptodonów.

Diprotodon

Diprotodon

Jest to gatunek wielkich torbaczy. Są one podobnej wielkości co nosorożce - ich wzrost wynosi około 2m, długość wynosi do 3m. Żyją głównie w głębi olseskiej części Pangei, posiadają łagodne usposobienie i smaczne mięso. Wokół diprotodonów narosło wiele legend.

Dziobak Olbrzymi

Bliski krewniak dziobaka olseskiego. Przypomina ziemskiego dziobaka ornithorhynchus maximus. Zamieszkuje najcieplejsze obszary Olsenii.

Dziobak Olseski

Jest to gatunek odpowiadający ziemskiemu dziobakowi australijskiemu (Ornithorhynchus anatinus). Żyje na najcieplejszych obszarach Olsenii.

Fororak

Fororak

Występujące w lasach i na łąkach cieplejszych stref klimatycznych Olsenii ptaki. Ich wzrost wynosi prawie 3m. Są one częściowo udomowione, dawniej używane podczas walki, obecnie stosowane w wojsku reprezentacyjnie.

Gliptodon olseski

Gatunek gliptodonów zamieszkujący wybrzeża Olsenii.

Hippidion

Gatunek małych, udomowionych koni występujący dziko w środkowej części Olsenii. Jest stosowany do pracy na roli, a także trzymany jako pupil. W kłębie wynosi jedynie 1,5 m.

Jeleń Olbrzymi

Jeleń olbrzymi występuje w cieplejszych strefach klimatycznych Olsenii, a także na trawiastych obszarach Północy.

Lew Workowaty

Występujący na terenie Olsenii gatunek torbacza. W kłębie jego wysokość wynosi około 0,75m. Odpowiednik ziemskiego thylacoleo carnifex.

Olbrzymi Mamut Włochaty

Gatunek z rodziny słoniowatych występujący na terenie południowej Olsenii. Gatunek jest podobny do ziemskich mamutów włochatych - być może jest jednak od nich większy.

Siwaterium

Przedstawiciel żyrafowatych. Wzrost wynosi około 2m. Zamieszkuje Olsenię.

Słoń Leśny

Słonie leśne odpowiadają wymarłym ziemskim słoniom leśnym. Wzrost samców może wynieść nawet 4m, a waga - około 10 ton. Występują one na terenie Olsenii, a także południowej części Białego Półksiężyca, gdzie są gatunkiem o bardzo ograniczonym zasięgu.

Makicki Słoń Karłowaty

Jest to podgatunek słonia leśnego występujący na wyspie Makit. Znajduje się on na granicy wymarcia. Osiągają w kłębie jedynie metr wysokości.

Wielbłądozwierz

Wielbłądozwierz

Wielbłądozwierz (też Makrauchenia) - przedstawiciel Litopternów. Zamieszkuje Olsenię. Wzrost wynosi około 3m.

Flora

Herbata Południa

Herbata Południa - najbardziej rozpoznawalna roślina Olsenii. Rośnie ona na wysokich piętrach gór oraz na przemarzniętej ziemi południowej. Charakteryzuje się dobrym smakiem oraz swoimi efektami pobudzającymi.

Niebieska Malina

Jest to roślina występująca w Olsenii. Posiada ona duże znaczenie dla olseskiego kręgu kulturowego. Przypisuje się jej magiczne oraz lecznice właściwości.

Niebieska Róża

Jest to roślina występująca w Olsenii. Posiada ona duże znaczenie dla olseskiego kręgu kulturowego. Kwiaty niebieskiej róży wykorzystywane są w przemyśle medycznym i rozrywkowym.