Język plkungon: Różnice pomiędzy wersjami

Z Conlanger
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(Aktualizacja informacji)
 
(Nie pokazano 2 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 7: Linia 7:
 
|rok f = 2012
 
|rok f = 2012
 
|klasyfikacja f = inne
 
|klasyfikacja f = inne
|conlanger1 f = plq.
+
|conlanger1 f = plq
 
}}</p>
 
}}</p>
  
'''Plkungon''' (Plqun'on, Plqun'on Hor) - conlang utworzony przez [[Użytkownik:Kebikebij|kebikebij]]. Jest urzędowym językiem na planetach [[Xediveria]] i [[Enexia]] conworldu [[Endevagor]]. Szyk zdania przedstawia się w sposób: VOS (orzeczenie, dopełnienie, podmiot). W języku praktycznie nie występują znaki diakrytyczne. Jedynym takim znakiem jest ''ó'', oznaczające przedłużone ''o''. Głoski takie jak ''ng'', ''th'' i nieme ''u'' zapisuje się jako litery ''n'', ''f'' i ''u'' z apostrofem. Nie są to jednak jedyne takie głoski.
+
'''Plkungon''' (Plqun'on, Plqun'on Hor) - conlang utworzony przez [[Użytkownik:Kebikebij|kebikebij]]. Jest urzędowym językiem na planetach [[Xediveria]] i [[Enexia]] conworldu [[Endevagor]]. Szyk zdania przedstawia się w sposób: VOS (orzeczenie, dopełnienie, podmiot). W języku praktycznie nie występują znaki diakrytyczne. Jedynym takim znakiem jest ''ó'', oznaczające przedłużone ''o''. Głoski takie jak ''ng'', ''th'' i nieme ''u'' zapisuje się jako litery ''n'', ''f'' i ''u'' z apostrofem.
  
 
Przykładowe zdanie: '''''Jeóq hó n'irver jaóv.''''' ''<<Jeook hoo ngirwer jaoow.>>'' ''(Dzisiaj jest ładna pogoda.)''
 
Przykładowe zdanie: '''''Jeóq hó n'irver jaóv.''''' ''<<Jeook hoo ngirwer jaoow.>>'' ''(Dzisiaj jest ładna pogoda.)''
 +
 +
'''Język nie jest używany i rozwijany od 24 kwietnia 2012 roku. Uznaje się go za wymarły prekursor rodziny języków mackich. Słownik liczy 205 słów.'''

Aktualna wersja na dzień 21:12, 2 gru 2012

Język plkungon
Plqun'on Hor
Sposoby zapisu: łaciński
Utworzenie: kebikebij w 2012
Klasyfikacja: inne
Kody
Conlanger–1 plq
Lista conlangów

Plkungon (Plqun'on, Plqun'on Hor) - conlang utworzony przez kebikebij. Jest urzędowym językiem na planetach Xediveria i Enexia conworldu Endevagor. Szyk zdania przedstawia się w sposób: VOS (orzeczenie, dopełnienie, podmiot). W języku praktycznie nie występują znaki diakrytyczne. Jedynym takim znakiem jest ó, oznaczające przedłużone o. Głoski takie jak ng, th i nieme u zapisuje się jako litery n, f i u z apostrofem.

Przykładowe zdanie: Jeóq hó n'irver jaóv. <<Jeook hoo ngirwer jaoow.>> (Dzisiaj jest ładna pogoda.)

Język nie jest używany i rozwijany od 24 kwietnia 2012 roku. Uznaje się go za wymarły prekursor rodziny języków mackich. Słownik liczy 205 słów.