Nuaria

Z Conlanger
Wersja z dnia 05:59, 6 gru 2017 autorstwa Widsið (dyskusja | edycje) (Widsið przeniósł stronę Matriarchat Nuarii do Nuaria)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Matriarchat Nuarii - (nuar. Ινυϝάρνα Αμαξύς [inu'warna ama'ksus]) - państwo położone na południowym krańcu Pangei. Jest to monarchia dziedziczna, w której tron dziedziczony jest po linii żeńskiej. Stolicą i największym ośrodkiem religijnym jest miasto Kurun (Κύρυν).

Historia Tworzenia

Chociaż Nuaria została przejęta przez Henryka Pruthenię od Canisa, podobnie jak Secht i Pinu, większość pierwotnych konceptów doczekała się swojej kontynuacji.

Dane Pierwotne

Nazwa własna: Iqalinuusa Nuarvhero [iqʼaliˈnuːsa ˌnʷarŭˈhero] Tłumaczenie: Nuaria - dosłownie Kraj Ludzi Poziom rozwoju cywilizacyjnego: 3 Stolica: Kkųrų [kʼũˈrũ] Symbole narodowe: Harpun i lina Ustrój polityczny: Królestwo Reprezentacja: Królowa Język oficjalny: Yuka

Witamy w Nuarii! To jedna z najdalej wysuniętych na południe cywilizacji Kyonu. To matriarchalne królestwo posiada tylko dwie wytyczone granice, wschodnią i zachodnią, oraz jedną naturalną (ocean antarktyczny) na południu. Północ jest tak słabo zaludniona, że królestwo zwyczajnie nie ma wyznacza żadnych północnych granic. Narody zamieszkujące Królestwo są znani ze swojej mobilności, to głównie pasterze lub (nad oceanem) rybacy, słynący ze swoich ruchomych domów. W załączniku mapa z położeniem Nuarii. Uaktualniłem też granice Pinu, gdzie sytuacja z granicą jest podobna, Pinusi żyją w różnych miejscach poukrywani po odległych dżunglach.

Władza

Kraj rządzone jest przez despotyczną Królową-Matkę. Jest ona także głową Religii Nuaryjskiej.

Ludność

Religia