Ogród Górski w Kun Atla

Z Conlanger
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
ⲦⲀⲚⲄⲨⲀ ⲬⲞ'ⲨⲘ Czytasz artykuł z serii Tangia. | Język ayu (pisma) · Karaizm · Tangijczycy · Dziesięć Cudów Tangii · Gospodarka i demografia Tangii · Tangijska Sieć Świetlna · Wojskowość Tangii (Takatoa · Aranu) · ET
ⲈⲘⲈⲨ ⲘⲀⲦⲨⲀ
Ⲩ ⲦⲀⲚⲄⲨⲀ
Dziesięć Cudów Tangii | Świątynia Naratajska · Obserwatorium Tauriana · Takatoa · Katakumby Marajskie · Ogród Górski w Kun Atla · Najwyższy Uniwersytet Tamarua · Talanga · Pałac Temeteu
Pięć Mędrców · Forteca w Tau Atla | Państwo Tangia

        Ogród Górski w Kun Atla (ay. "ΜΗΡΑ ΤΕΑ ΕΟΝ ΚΥΝ ΑΤΛΑ" Meira Tea eon Kun Atla /'mejra 'tea 'ʔeon kʉn'atɫa/) - święta góra Kunatlyjczyków, powstała na około dwieście lat przed rokiem 9509 EK, kiedy wypędzono stamtąd mieszkańców i ogłoszono, że uczyni się z niej rezerwat i park. Miasto Kun Atla zarządza projektem wzgórza przez specjalne ministerstwo, przez co cała lokalizacja została zmieniona w znacznej wielkości ogród miejski o kilku strefach, co ma przedstawiać tak różne sceny z historii kraju, jak i różnorodność klimatyczną wyspy.

Wysokość wzniesienia to około 800 metrów. Wzgórze pierwotnie było pozostałością starego, wygasłego wulkanu, górę sztucznie powiększano przez dokładanie kamieni przez kolejne cywilizacje, przez co powiększono jej wysokość o około 200 metrów i podstawę o kilkanaście kilometrów kwadratowych; jest dobrze widoczna z daleka. Wysokość góry jest niedostateczna do skutecznego wykorzystywania jej do komunikacji rangfenicznej z najbliższymi obserwatoriami górskimi. Obecnie mieści się tam sanktuarium karajskie i wielki ogród, pielęgnowany głównie przez kobiety.

TANGIA - Τανγυα
Tangia.png

Tangia jest jednym z państw Kyonu, położonym na wyspie o tej samej nazwie blisko na zachód od jedynego kontynentu. Tangia jest potęgą morską i handlową o wysokim stopniu rozwoju cywilizacyjnego.

        Wybierz jeden z interesujących tematów.

Tangia | Język ayu | Gospodarka i Demografia | Tangijczycy | Religia karai | Armia i flota


Dziesięć Cudów Tangii:

  1. Świątynia Naratajska
  2. Obserwatorium Tauriana
  3. Takatoa
  4. Katakumby Marajskie
  5. Ogród Górski w Kun Atla
  6. Najwyższy Uniwersytet Tamarua
  7. Talanga
  8. Pałac Temeteu
  9. Pięć Mędrców
  10. Forteca w Tau Atla

Geografia:

Miejscowości:


LykaonTangia.jpg
ⲦⲀⲚⲄⲨⲀ ⲬⲞ'ⲨⲘ

Przypisy