Polskie Forum Językotwórców: Różnice pomiędzy wersjami

Z Conlanger
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 20: Linia 20:
  
 
==Administracja==
 
==Administracja==
Obecnie aktywnym <del>hersztem</del> administratorem jest [[Użytkownik:Vilén|Vilén]], a moderatorami - Fēlēs i Mścisław.
+
Obecnie aktywnym <del>hersztem</del> administratorem jest [[Użytkownik:MilyAMD|Feles]], a moderatorami - Fanael i Mścisław.
  
 
==Zobacz też==
 
==Zobacz też==

Wersja z 14:06, 7 lip 2012


http://img74.imageshack.us/img74/2909/logo2qm5.gif

Polskie Forum Językotwórców (adres http://jezykotw.webd.pl/f/, dawniej www.conlanger.fora.pl) – forum założone przez Kamila M. w serwisie fora.pl 17 października 2005 roku, z którego wywodzi się będąca z nim w stałym połączeniu polska Conlanger Wiki.

Forum gromadzi informacje o światach i językach sztucznych tworzonych przez użytkowników. 14 sierpnia wydzielono podforum dotyczące konskryptów (w tym propozycji zmian ortografii). Na forum znajdują się także działy poświęcone światom tworzonym wspólnie: Forumowej Historii Alternatywnej (obecnie nieaktualna) i Jawii - Uniwersum Panslawii.

Osobne podfora obejmują również opowiadania, sprawy organizacyjne, dyskusje lingwistyczne oraz wątki nie zaliczone do żadnego z powyższych działów.

Historia

Wielu użytkowników przybyło na PFJ z forum tolkienowskiego Elendili, gdzie przewidywano niepowodzenie projektu. Wbrew temu forum Conlanger odniosło nadzyczajny sukces.

Pierwszym opublikowanym językiem był język ferrincki. Do 3 października 2006, niecały rok po założeniu forum, zostało napisanych 5000 postów. Wówczas zarejestrowanych było 90 użytkowników.

Do najbardziej aktywnych uczestników od początku istnienia forum należy Kwadracik. Wielu użytkowników aktywnych w początkach istnienia forum zrezygnowało z działalności na nim.

W historii forum zdarzył się tylko jeden ban.

W sierpniu 2011 forum przeniosło się na nowy serwer. Pisanie nowych postów na starym forum zostało zablokowane.

Administracja

Obecnie aktywnym hersztem administratorem jest Feles, a moderatorami - Fanael i Mścisław.

Zobacz też