Prawa wykorzystywania języka ahtialańskiego

Z Conlanger
Wersja z dnia 11:42, 29 cze 2011 autorstwa Canis (dyskusja | edycje) (Utworzył nową stronę „{{Główny artykuł|Język ahtialański}} '''Prawa wykorzystywania języka ahtialańskiego''' to zbiór reguł oficjalnie ustalonych przez autora tego języka, [[Użytk...”)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Lupa2.gif
Główny artykuł: Język ahtialański

Prawa wykorzystywania języka ahtialańskiego to zbiór reguł oficjalnie ustalonych przez autora tego języka, Canisa, na temat tego, co wolno, a czego nie wolno robić z tym językiem.

Prawa

Generalnie można z tym językiem robić co się chce - pod warunkiem uznania, kto go stworzył - i przede wszystkim, nie dla pieniędzy.

Prawa używania ahtialańskiego
    Jakiekolwiek użycie, wzorowanie się na języku czy rozprowadzanie informacji o nim, które wiązałoby się z pozyskaniem za to pieniędzy, jest bezwzględnie zabronione (o ile nie ma pisemnej zgody autora). W pozostałych przypadkach: naukowych, hobbistycznych, wszystko jest dozwolone. Każdy conlang, który miałby powstać na bazie ahtialańskiego aylláwai, czyli domyślnego dialektu, może nosić nazwę "ahtialański" - ale musi też mieć nazwę własną. Dopuszczam też możliwość informowania o tym języku w środkach pisemnych masowego przekazu, jeśli ma to charakter ciekawostki lub w kontekście szerzenia informacji o forum i encyklopedii polskich językotwórców. Informacji o nim można też użyć do ewentualnych badań naukowych, jeśli komuś to potrzebne (ale koniecznie z podaniem źródła).

 

Canis Ventisca