Toping: Różnice pomiędzy wersjami

Z Conlanger
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 
Linia 2: Linia 2:
  
 
== Historia ==
 
== Historia ==
W 1845 r. odkryto nowy kontynent. Pewna grupa przyjaciół szukała zacięcie owego lądu. Z USA wyruszyli w 1997r., a odnaleźli przyszły Toping 2 lata później. Obszar ten był niezwykle wielki. Leonard Livciani założył Livcianię, jego brat Mark stworzył Kelsym i Furlandię, Steve Moro - Morale, Gerard Mongo - Mongię, Will Wiskit - Wiskitki, Kav Nyel - Nyelię, Victor Strapman - Strapię. To były wielkie państwa, lecz młodsza siostra też chciała się  "zabawić" więc bracia pozwolili na terenie Topingu założyć jeszcze malutkie państewko które na cześć siostry - Jenny nazywało się Jennypolis. Nastąpiła krótka kłótnia po czym rodzeństwo stwierdziło, że jak w prawdziwych krajach będzie wojna. Każdy z rodzeństwa na swoją stronę zaciągał coraz więcej ludzi więc obecnie jest bardzo duża ludność na tym kontynencie. Wojnę, która rozpoczęła się 9 kwietnia 1900r. wygrał Gerard Mongo, dlatego też Mongia jest największym państwem Topingu.  
+
W 1845 r. odkryto nowy kontynent. Pewna grupa przyjaciół szukała zacięcie owego lądu. Wyruszyli w 1997r., a odnaleźli przyszły Toping 2 lata później. Obszar ten był niezwykle wielki. Leonard Livciani założył Livcianię, jego brat Mark stworzył Kelsym i Furlandię, Steve Moro - Morale, Gerard Mongo - Mongię, Will Wiskit - Wiskitki, Kav Nyel - Nyelię, Victor Strapman - Strapię. To były wielkie państwa, lecz młodsza siostra też chciała się  "zabawić" więc bracia pozwolili na terenie Topingu założyć jeszcze malutkie państewko które na cześć siostry - Jenny nazywało się Jennypolis. Nastąpiła krótka kłótnia po czym rodzeństwo stwierdziło, że jak w prawdziwych krajach będzie wojna. Każdy z rodzeństwa na swoją stronę zaciągał coraz więcej ludzi więc obecnie jest bardzo duża ludność na tym kontynencie. Wojnę, która rozpoczęła się 9 kwietnia 1900r. wygrał Gerard Mongo, dlatego też Mongia jest największym państwem Topingu.  
  
 
== Założyciele i ich kraje ==
 
== Założyciele i ich kraje ==

Aktualna wersja na dzień 17:16, 25 lis 2019

Toping – kontynent położony na wschód od Gęsiokontu.

Historia

W 1845 r. odkryto nowy kontynent. Pewna grupa przyjaciół szukała zacięcie owego lądu. Wyruszyli w 1997r., a odnaleźli przyszły Toping 2 lata później. Obszar ten był niezwykle wielki. Leonard Livciani założył Livcianię, jego brat Mark stworzył Kelsym i Furlandię, Steve Moro - Morale, Gerard Mongo - Mongię, Will Wiskit - Wiskitki, Kav Nyel - Nyelię, Victor Strapman - Strapię. To były wielkie państwa, lecz młodsza siostra też chciała się "zabawić" więc bracia pozwolili na terenie Topingu założyć jeszcze malutkie państewko które na cześć siostry - Jenny nazywało się Jennypolis. Nastąpiła krótka kłótnia po czym rodzeństwo stwierdziło, że jak w prawdziwych krajach będzie wojna. Każdy z rodzeństwa na swoją stronę zaciągał coraz więcej ludzi więc obecnie jest bardzo duża ludność na tym kontynencie. Wojnę, która rozpoczęła się 9 kwietnia 1900r. wygrał Gerard Mongo, dlatego też Mongia jest największym państwem Topingu.

Założyciele i ich kraje

  • Mark Livciani - Kelsym, Furlandia
  • Steve Moro - Morale,
  • Kav Nyel - Nyelia,
  • Will Wiskit - Wiskitki,
  • Gerard Mongo - Mongia,
  • Victor Strapman - Strapia Górna, Strapia Dolna

oraz

Jenny Jamie - Jennypolis.

Religia

Religia na terenie Topingu jest różna. W każdym kraju Topingu jest inna religia. Na terenach Livcianii- Aretyzm, Kelsymu - Kaparizm, Nyelii- Nyelizm, Mongii - Mongizm, Wiskitków - Wiskityzm, Morali - Badilizm, Furlandii - Tutizm, Strapii Dolnej- Merorializm, Strapii górnej - Kotaprywizm. Jedynie na terenie Jennypolis jest tak zwana dowolność. Na ulicach tegoż kraju można spotkać wyznawców różnych religii. Każda z religii jest na podobnej zasadzie co chrześcijaństwo. Różni się jedynie tym, że inny jest Bóg oraz historia założenia wspólnoty.

Języki używane

Językiem urzędowym na terenie Topingu jest język angielski. Większość ludu we wszystkich krajach owego kontynentu mówi właśnie po angielsku.

Przedstawenie w procentach:

j. angielski- 50%

j. niemiecki- 35%

inne- 15%

W krajach Topingu nie ma problemu z porozumiewaniem się.