Użytkownik:Igor1998

Z Conlanger
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witam! Od kilku lat tworzę własny conworld, na chwilę obecną obejmujący kontynent Esakar z przyległościami. Skupiam się na południowym i wschodnim jego wybrzeżu, rozrysowując historię, ustrój i kulturę krajów esakarskiego Wschodu, zwłaszcza Higanii. Drugim "ramieniem" Esakaru są kraje osonijskie, z których najważniejsze są Osonia i Kilungia. Szczególnie dużo uwagi poświęcam Higanii w okresie politycznych i gospodarczych przemian II i III wieku n.e., a także Kilungii i jej sytuacji na przełomie XVIII i XIX wieku.

Do moich zainteresowań należą: szeroko pojęta historia, zwłaszcza dzieje (ale i kultura) Dalekiego Wschodu, szczególnie Japonii i Chin, znów szeroko pojęta przyroda, zwłaszcza entomologia, religie i mitologie światowe, etnografia, odkrywanie nowych rzeczy i zjawisk , rzecz jasna także językoznawstwo.

W chwili pojawienia się na tym forum planuję przenieść wszystkie artykuły ze starej jego wersji, łącznie z ich reformowaniem godnym Lāsó Guìkiego ( o czym kiedy indziej). Życzę miłej lektury, jestem otwarty na wszelkie sugestie i krytykę, gdyż wiem, że tworzą tu prawdziwie wybitni pasjonaci i mentorzy