Użytkownik:Spiritus: Różnice pomiędzy wersjami

Z Conlanger
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(Alfabet)
Linia 38: Linia 38:
 
Drżące: r [r]
 
Drżące: r [r]
  
Gramatyka:
+
=== Gramatyka ===
  
 
{| class="wikitable" style="text-align: center;"
 
{| class="wikitable" style="text-align: center;"
Linia 45: Linia 45:
 
! <small>Liczba mnoga</small>
 
! <small>Liczba mnoga</small>
 
|-
 
|-
! Nominativus
+
! <small>Nominativus</small>
 
| kail'''o'''
 
| kail'''o'''
 
| kail'''i'''
 
| kail'''i'''
 
|-
 
|-
! Prepositionalis
+
! <small>Prepositionalis</small>
 
| kail'''i'''
 
| kail'''i'''
 
| kail'''or'''
 
| kail'''or'''
 
|-
 
|-
! Dativus
+
! <small>Dativus</small>
 
| kail'''o'''
 
| kail'''o'''
 
| kail'''e'''
 
| kail'''e'''
 
|-
 
|-
! Accusativus
+
! <small>Accusativus</small>
 
| kail'''o'''
 
| kail'''o'''
 
| kail'''e'''
 
| kail'''e'''
Linia 67: Linia 67:
 
! <small>Liczba mnoga</small>
 
! <small>Liczba mnoga</small>
 
|-
 
|-
! Nominativus
+
! <small>Nominativus</small>
 
| kan'''e'''
 
| kan'''e'''
 
| kan'''e'''
 
| kan'''e'''
 
|-
 
|-
! Prepositionalis
+
! <small>Prepositionalis</small>
 
| kan'''e'''
 
| kan'''e'''
 
| kan'''o'''
 
| kan'''o'''
 
|-
 
|-
! Dativus
+
! <small>Dativus</small>
 
| kan'''i'''
 
| kan'''i'''
 
| kan'''e'''
 
| kan'''e'''
 
|-
 
|-
! Accusativus
+
! <small>Accusativus</small>
 
| kan'''em'''
 
| kan'''em'''
 
| kan'''e'''
 
| kan'''e'''
Linia 89: Linia 89:
 
! <small>Liczba mnoga</small>
 
! <small>Liczba mnoga</small>
 
|-
 
|-
! Nominativus
+
! <small>Nominativus</small>
 
| inkol'''a'''
 
| inkol'''a'''
 
| inkol'''ai'''
 
| inkol'''ai'''
 
|-
 
|-
! Prepositionalis
+
! <small>Prepositionalis</small>
 
| inkol'''ai'''
 
| inkol'''ai'''
 
| inkol'''ar'''
 
| inkol'''ar'''
 
|-
 
|-
! Dativus
+
! <small>Dativus</small>
 
| inkol'''ai'''
 
| inkol'''ai'''
 
| inkol'''a'''
 
| inkol'''a'''
 
|-
 
|-
! Accusativus
+
! <small>Accusativus</small>
 
| inkola''am'''
 
| inkola''am'''
 
| inkola'''a'''
 
| inkola'''a'''
 +
|}
 +
 +
{| class="wikitable" style="text-align: center;"
 +
!
 +
! colspan=2 | <small>1.os.</small>
 +
! colspan=2 | <small>2.os.</small>
 +
! colspan=2 | <small>3.os.</small>
 +
|-
 +
!
 +
! <small>Liczba pojedyncza</small>
 +
! <small>Liczba mnoga</small>
 +
! <small>Liczba pojedyncza</small>
 +
! <small>Liczba mnoga</small>
 +
! <small>Liczba pojedyncza</small>
 +
! <small>Liczba mnoga</small>
 +
|-
 +
! <small>Bezokolicznik</small>
 +
| colspan=2 | laud'''ar'''
 +
! <small>Czas teraźniejszy</small>
 +
| lauda
 +
| lauda'''m'''
 +
| lauda'''ś'''
 +
| lauda'''te'''
 +
| lauda'''t'''
 +
| lauda'''nt'''
 +
|-
 +
! <small>Czas przeszły niedokonany</small>
 +
| lauda'''vam'''
 +
| lauda'''vamo'''
 +
| lauda'''vaś'''
 +
| lauda'''vate'''
 +
| lauda'''vat'''
 +
| lauda'''vant'''
 +
|-
 +
! <small>Czas przeszły dokonany</small>
 +
| laud'''i'''
 +
| laud'''imo'''
 +
| laud'''ist'''
 +
| laud'''iste'''
 +
| laud'''it'''
 +
| laud'''ero'''
 +
|-
 +
! <small>Czas przyszły</small>
 +
| lauda'''vo'''
 +
| lauda'''vmo'''
 +
| lauda'''vis'''
 +
| lauda'''vtis'''
 +
| lauda'''vit'''
 +
| lauda'''vo'''
 
|}
 
|}

Wersja z 23:43, 31 gru 2013

pl Rodzimym językiem tego użytkownika jest polski.
jkb Toc oldarerc PERCO hacacd frallec Jakubîllan.
en ~B2 This user speaks English.
fr ~A2 Cet utilisateur parle français.
śl ~B1 Tyn użitkownik godo po ślůnsku.
de ~A0 Das uzer dsienki der klassen z nautschanien shprache franke nein sprycha in Deutsch.

TROLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLO!!!

Romlang

Alfabet

Samogłoski:

Aa [a], Aiai [ɛ], Auau [ɔ]

Ee [ɛ], Éé [e]

Oo [ɔ], Óó [o]

Ii [i]

Uu [u]

Spółoski:

Zwarte: p b t d k g [p b t d k g]

Zwarto-szczelinowe: c dz ć dź [t͡s d͡z t͡ɕ d͡ʑ]

Szczelinowe: s z ś ź [s z ɕ ʑ]

Nosowe: m n [m n]

Boczne l [l]

Drżące: r [r]

Gramatyka

Liczba pojedyncza Liczba mnoga
Nominativus kailo kaili
Prepositionalis kaili kailor
Dativus kailo kaile
Accusativus kailo kaile
Liczba pojedyncza Liczba mnoga
Nominativus kane kane
Prepositionalis kane kano
Dativus kani kane
Accusativus kanem kane
Liczba pojedyncza Liczba mnoga
Nominativus inkola inkolai
Prepositionalis inkolai inkolar
Dativus inkolai inkola
Accusativus inkolaam' inkolaa
1.os. 2.os. 3.os.
Liczba pojedyncza Liczba mnoga Liczba pojedyncza Liczba mnoga Liczba pojedyncza Liczba mnoga
Bezokolicznik laudar Czas teraźniejszy lauda laudam laudaś laudate laudat laudant
Czas przeszły niedokonany laudavam laudavamo laudavaś laudavate laudavat laudavant
Czas przeszły dokonany laudi laudimo laudist laudiste laudit laudero
Czas przyszły laudavo laudavmo laudavis laudavtis laudavit laudavo