Użytkownik:Spiritus: Różnice pomiędzy wersjami

Z Conlanger
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 1: Linia 1:
Ducerosetl Pucont
+
== Deklinacja I ==
 +
{|class=wikitable
 +
|-
 +
!
 +
!<small>Singularis</small>
 +
!<small>Pluralis</small>
 +
|-
 +
!<small>Nominativus</small>
 +
|<center>krow'''a'''</center>
 +
|<center>krow'''y'''</center>
 +
|-
 +
!<small>Genetivus</small>
 +
|<center>krow'''y'''</center>
 +
|<center>krow'''ōw'''</center>
 +
|-
 +
!<small>Dativus</small>
 +
|<center>krow'''ie'''</center>
 +
|<center>krow'''ōm'''</center>
 +
|-
 +
!<small>Accusativus</small>
 +
|<center>krow'''a'''</center>
 +
|<center>krow'''y'''</center>
 +
|-
 +
!<small>Instrumentalis</small>
 +
|<center>krow'''ōm'''</center>
 +
|<center>krow'''ōma'''</center>
 +
|-
 +
!<small>Locativus</small>
 +
|<center>krow'''ie'''</center>
 +
|<center>krow'''ach'''</center>
 +
|-
 +
!<small>Vocativus</small>
 +
|<center>krow'''a'''</center>
 +
|<center>krow'''y'''</center>
 +
|}
 +
== Deklinacja II ==
 +
{|class=wikitable
 +
|-
 +
!
 +
!<small>Singularis</small>
 +
!<small>Pluralis</small>
 +
|-
 +
!<small>Nominativus</small>
 +
|<center>sal'''a'''</center>
 +
|<center>sal'''e'''</center>
 +
|-
 +
!<small>Genetivus</small>
 +
|<center>sal'''i'''</center>
 +
|<center>sal'''ōw'''</center>
 +
|-
 +
!<small>Dativus</small>
 +
|<center>sal'''i'''</center>
 +
|<center>sal'''ōm'''</center>
 +
|-
 +
!<small>Accusativus</small>
 +
|<center>sal'''a'''</center>
 +
|<center>sal'''e'''</center>
 +
|-
 +
!<small>Instrumentalis</small>
 +
|<center>sal'''ōm'''</center>
 +
|<center>sal'''ōma'''</center>
 +
|-
 +
!<small>Locativus</small>
 +
|<center>sal'''i'''</center>
 +
|<center>sal'''ach'''</center>
 +
|-
 +
!<small>Vocativus</small>
 +
|<center>sal'''a'''</center>
 +
|<center>sal'''e'''</center>
 +
|}
 +
== Deklinacja III ==
 +
{|class=wikitable
 +
|-
 +
!
 +
!<small>Singularis</small>
 +
!<small>Pluralis</small>
 +
|-
 +
!<small>Nominativus</small>
 +
|<center>kość</center>
 +
|<center>kośc'''i'''</center>
 +
|-
 +
!<small>Genetivus</small>
 +
|<center>kośc'''i'''</center>
 +
|<center>kości'''ōw'''</center>
 +
|-
 +
!<small>Dativus</small>
 +
|<center>kośc'''i'''</center>
 +
|<center>kości'''ōm'''</center>
 +
|-
 +
!<small>Accusativus</small>
 +
|<center>kość</center>
 +
|<center>kośc'''i'''</center>
 +
|-
 +
!<small>Instrumentalis</small>
 +
|<center>kości'''ōm'''</center>
 +
|<center>kości'''ōma'''</center>
 +
|-
 +
!<small>Locativus</small>
 +
|<center>kośc'''i'''</center>
 +
|<center>kości'''ach'''</center>
 +
|-
 +
!<small>Vocativus</small>
 +
|<center>kość</center>
 +
|<center>kośc'''i'''</center>
 +
|}
  
Jadupa pu.
+
{|class=wikitable
 +
|-
 +
!
 +
!<small>Singularis</small>
 +
!<small>Pluralis</small>
 +
|-
 +
!<small>Nominativus</small>
 +
|<center></center>
 +
|<center></center>
 +
|-
 +
!<small>Genetivus</small>
 +
|<center></center>
 +
|<center></center>
 +
|-
 +
!<small>Dativus</small>
 +
|<center></center>
 +
|<center></center>
 +
|-
 +
!<small>Accusativus</small>
 +
|<center></center>
 +
|<center></center>
 +
|-
 +
!<small>Instrumentalis</small>
 +
|<center></center>
 +
|<center></center>
 +
|-
 +
!<small>Locativus</small>
 +
|<center></center>
 +
|<center></center>
 +
|-
 +
!<small>Vocativus</small>
 +
|<center></center>
 +
|<center></center>
 +
|}
  
Putl ledaumau am.
+
{|class=wikitable
 +
|-
 +
!
 +
!<small>Singularis</small>
 +
!<small>Pluralis</small>
 +
|-
 +
!<small>Nominativus</small>
 +
|<center></center>
 +
|<center></center>
 +
|-
 +
!<small>Genetivus</small>
 +
|<center></center>
 +
|<center></center>
 +
|-
 +
!<small>Dativus</small>
 +
|<center></center>
 +
|<center></center>
 +
|-
 +
!<small>Accusativus</small>
 +
|<center></center>
 +
|<center></center>
 +
|-
 +
!<small>Instrumentalis</small>
 +
|<center></center>
 +
|<center></center>
 +
|-
 +
!<small>Locativus</small>
 +
|<center></center>
 +
|<center></center>
 +
|-
 +
!<small>Vocativus</small>
 +
|<center></center>
 +
|<center></center>
 +
|}
  
Peutl lepetomau, atle leranodáreu.
+
{|class=wikitable
 +
|-
 +
!
 +
!<small>Singularis</small>
 +
!<small>Pluralis</small>
 +
|-
 +
!<small>Nominativus</small>
 +
|<center></center>
 +
|<center></center>
 +
|-
 +
!<small>Genetivus</small>
 +
|<center></center>
 +
|<center></center>
 +
|-
 +
!<small>Dativus</small>
 +
|<center></center>
 +
|<center></center>
 +
|-
 +
!<small>Accusativus</small>
 +
|<center></center>
 +
|<center></center>
 +
|-
 +
!<small>Instrumentalis</small>
 +
|<center></center>
 +
|<center></center>
 +
|-
 +
!<small>Locativus</small>
 +
|<center></center>
 +
|<center></center>
 +
|-
 +
!<small>Vocativus</small>
 +
|<center></center>
 +
|<center></center>
 +
|}
  
Jahafauç mupuc.
+
{|class=wikitable
 +
|-
 +
!
 +
!<small>Singularis</small>
 +
!<small>Pluralis</small>
 +
|-
 +
!<small>Nominativus</small>
 +
|<center></center>
 +
|<center></center>
 +
|-
 +
!<small>Genetivus</small>
 +
|<center></center>
 +
|<center></center>
 +
|-
 +
!<small>Dativus</small>
 +
|<center></center>
 +
|<center></center>
 +
|-
 +
!<small>Accusativus</small>
 +
|<center></center>
 +
|<center></center>
 +
|-
 +
!<small>Instrumentalis</small>
 +
|<center></center>
 +
|<center></center>
 +
|-
 +
!<small>Locativus</small>
 +
|<center></center>
 +
|<center></center>
 +
|-
 +
!<small>Vocativus</small>
 +
|<center></center>
 +
|<center></center>
 +
|}
  
Lepasa masur iplu lepasa mapen.
+
{|class=wikitable
 
+
|-
I tum lepaus, jadarawat olotl muhego uruha.
+
!
 
+
!<small>Singularis</small>
Lu putl lepabas, le y ha ren.
+
!<small>Pluralis</small>
 
+
|-
Le y ha ma yen.
+
!<small>Nominativus</small>
 +
|<center></center>
 +
|<center></center>
 +
|-
 +
!<small>Genetivus</small>
 +
|<center></center>
 +
|<center></center>
 +
|-
 +
!<small>Dativus</small>
 +
|<center></center>
 +
|<center></center>
 +
|-
 +
!<small>Accusativus</small>
 +
|<center></center>
 +
|<center></center>
 +
|-
 +
!<small>Instrumentalis</small>
 +
|<center></center>
 +
|<center></center>
 +
|-
 +
!<small>Locativus</small>
 +
|<center></center>
 +
|<center></center>
 +
|-
 +
!<small>Vocativus</small>
 +
|<center></center>
 +
|<center></center>
 +
|}

Wersja z 22:52, 28 lis 2014

Deklinacja I

Singularis Pluralis
Nominativus
krowa
krowy
Genetivus
krowy
krowōw
Dativus
krowie
krowōm
Accusativus
krowa
krowy
Instrumentalis
krowōm
krowōma
Locativus
krowie
krowach
Vocativus
krowa
krowy

Deklinacja II

Singularis Pluralis
Nominativus
sala
sale
Genetivus
sali
salōw
Dativus
sali
salōm
Accusativus
sala
sale
Instrumentalis
salōm
salōma
Locativus
sali
salach
Vocativus
sala
sale

Deklinacja III

Singularis Pluralis
Nominativus
kość
kości
Genetivus
kości
kościōw
Dativus
kości
kościōm
Accusativus
kość
kości
Instrumentalis
kościōm
kościōma
Locativus
kości
kościach
Vocativus
kość
kości
Singularis Pluralis
Nominativus
Genetivus
Dativus
Accusativus
Instrumentalis
Locativus
Vocativus
Singularis Pluralis
Nominativus
Genetivus
Dativus
Accusativus
Instrumentalis
Locativus
Vocativus
Singularis Pluralis
Nominativus
Genetivus
Dativus
Accusativus
Instrumentalis
Locativus
Vocativus
Singularis Pluralis
Nominativus
Genetivus
Dativus
Accusativus
Instrumentalis
Locativus
Vocativus
Singularis Pluralis
Nominativus
Genetivus
Dativus
Accusativus
Instrumentalis
Locativus
Vocativus