Użytkownik:Spiritus: Różnice pomiędzy wersjami

Z Conlanger
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(UWAGA! Usunięcie treści (strona pozostała pusta)!)
 
(Nie pokazano 22 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika)
Linia 1: Linia 1:
== Deklinacja I ==
 
{|class=wikitable
 
|-
 
!
 
!<small>Singularis</small>
 
!<small>Pluralis</small>
 
|-
 
!<small>Nominativus</small>
 
|<center>krow'''a'''</center>
 
|<center>krow'''y'''</center>
 
|-
 
!<small>Genetivus</small>
 
|<center>krow'''y'''</center>
 
|<center>krow'''ōw'''</center>
 
|-
 
!<small>Dativus</small>
 
|<center>krow'''ie'''</center>
 
|<center>krow'''ōm'''</center>
 
|-
 
!<small>Accusativus</small>
 
|<center>krow'''a'''</center>
 
|<center>krow'''y'''</center>
 
|-
 
!<small>Instrumentalis</small>
 
|<center>krow'''ōm'''</center>
 
|<center>krow'''ōma'''</center>
 
|-
 
!<small>Locativus</small>
 
|<center>krow'''ie'''</center>
 
|<center>krow'''ach'''</center>
 
|-
 
!<small>Vocativus</small>
 
|<center>krow'''a'''</center>
 
|<center>krow'''y'''</center>
 
|}
 
== Deklinacja II ==
 
{|class=wikitable
 
|-
 
!
 
!<small>Singularis</small>
 
!<small>Pluralis</small>
 
|-
 
!<small>Nominativus</small>
 
|<center>sal'''a'''</center>
 
|<center>sal'''e'''</center>
 
|-
 
!<small>Genetivus</small>
 
|<center>sal'''e'''</center>
 
|<center>sal'''ōw'''</center>
 
|-
 
!<small>Dativus</small>
 
|<center>sal'''i'''</center>
 
|<center>sal'''ōm'''</center>
 
|-
 
!<small>Accusativus</small>
 
|<center>sal'''a'''</center>
 
|<center>sal'''e'''</center>
 
|-
 
!<small>Instrumentalis</small>
 
|<center>sal'''ōm'''</center>
 
|<center>sal'''ōma'''</center>
 
|-
 
!<small>Locativus</small>
 
|<center>sal'''i'''</center>
 
|<center>sal'''ach'''</center>
 
|-
 
!<small>Vocativus</small>
 
|<center>sal'''a'''</center>
 
|<center>sal'''e'''</center>
 
|}
 
== Deklinacja III ==
 
{|class=wikitable
 
|-
 
!
 
!<small>Singularis</small>
 
!<small>Pluralis</small>
 
|-
 
!<small>Nominativus</small>
 
|<center>kość</center>
 
|<center>kośc'''i'''</center>
 
|-
 
!<small>Genetivus</small>
 
|<center>kośc'''i'''</center>
 
|<center>kości'''ōw'''</center>
 
|-
 
!<small>Dativus</small>
 
|<center>kośc'''i'''</center>
 
|<center>kości'''ōm'''</center>
 
|-
 
!<small>Accusativus</small>
 
|<center>kość</center>
 
|<center>kośc'''i'''</center>
 
|-
 
!<small>Instrumentalis</small>
 
|<center>kości'''ōm'''</center>
 
|<center>kości'''ōma'''</center>
 
|-
 
!<small>Locativus</small>
 
|<center>kośc'''i'''</center>
 
|<center>kości'''ach'''</center>
 
|-
 
!<small>Vocativus</small>
 
|<center>kość</center>
 
|<center>kośc'''i'''</center>
 
|}
 
== Deklinacja IV ==
 
{|class=wikitable
 
|-
 
!
 
!<small>Singularis</small>
 
!<small>Pluralis</small>
 
|-
 
!<small>Nominativus</small>
 
|<center>sztad</center>
 
|<center>sztad'''y'''</center>
 
|-
 
!<small>Genetivus</small>
 
|<center>sztad'''u'''</center>
 
|<center>sztad'''ōw'''</center>
 
|-
 
!<small>Dativus</small>
 
|<center>sztad'''owi'''</center>
 
|<center>sztad'''ōm'''</center>
 
|-
 
!<small>Accusativus</small>
 
|<center>sztad</center>
 
|<center>sztad'''y'''</center>
 
|-
 
!<small>Instrumentalis</small>
 
|<center>sztad'''ym'''</center>
 
|<center>sztad'''ōma'''</center>
 
|-
 
!<small>Locativus</small>
 
|<center>sztadz'''ie'''</center>
 
|<center>sztad'''ach'''</center>
 
|-
 
!<small>Vocativus</small>
 
|<center>sztadz'''ie'''</center>
 
|<center>sztad'''y'''</center>
 
|}
 
  
{|class=wikitable
 
|-
 
!
 
!<small>Singularis</small>
 
!<small>Pluralis</small>
 
|-
 
!<small>Nominativus</small>
 
|<center></center>
 
|<center></center>
 
|-
 
!<small>Genetivus</small>
 
|<center></center>
 
|<center></center>
 
|-
 
!<small>Dativus</small>
 
|<center></center>
 
|<center></center>
 
|-
 
!<small>Accusativus</small>
 
|<center></center>
 
|<center></center>
 
|-
 
!<small>Instrumentalis</small>
 
|<center></center>
 
|<center></center>
 
|-
 
!<small>Locativus</small>
 
|<center></center>
 
|<center></center>
 
|-
 
!<small>Vocativus</small>
 
|<center></center>
 
|<center></center>
 
|}
 
 
{|class=wikitable
 
|-
 
!
 
!<small>Singularis</small>
 
!<small>Pluralis</small>
 
|-
 
!<small>Nominativus</small>
 
|<center></center>
 
|<center></center>
 
|-
 
!<small>Genetivus</small>
 
|<center></center>
 
|<center></center>
 
|-
 
!<small>Dativus</small>
 
|<center></center>
 
|<center></center>
 
|-
 
!<small>Accusativus</small>
 
|<center></center>
 
|<center></center>
 
|-
 
!<small>Instrumentalis</small>
 
|<center></center>
 
|<center></center>
 
|-
 
!<small>Locativus</small>
 
|<center></center>
 
|<center></center>
 
|-
 
!<small>Vocativus</small>
 
|<center></center>
 
|<center></center>
 
|}
 
 
{|class=wikitable
 
|-
 
!
 
!<small>Singularis</small>
 
!<small>Pluralis</small>
 
|-
 
!<small>Nominativus</small>
 
|<center></center>
 
|<center></center>
 
|-
 
!<small>Genetivus</small>
 
|<center></center>
 
|<center></center>
 
|-
 
!<small>Dativus</small>
 
|<center></center>
 
|<center></center>
 
|-
 
!<small>Accusativus</small>
 
|<center></center>
 
|<center></center>
 
|-
 
!<small>Instrumentalis</small>
 
|<center></center>
 
|<center></center>
 
|-
 
!<small>Locativus</small>
 
|<center></center>
 
|<center></center>
 
|-
 
!<small>Vocativus</small>
 
|<center></center>
 
|<center></center>
 
|}
 
 
{|class=wikitable
 
|-
 
!
 
!<small>Singularis</small>
 
!<small>Pluralis</small>
 
|-
 
!<small>Nominativus</small>
 
|<center></center>
 
|<center></center>
 
|-
 
!<small>Genetivus</small>
 
|<center></center>
 
|<center></center>
 
|-
 
!<small>Dativus</small>
 
|<center></center>
 
|<center></center>
 
|-
 
!<small>Accusativus</small>
 
|<center></center>
 
|<center></center>
 
|-
 
!<small>Instrumentalis</small>
 
|<center></center>
 
|<center></center>
 
|-
 
!<small>Locativus</small>
 
|<center></center>
 
|<center></center>
 
|-
 
!<small>Vocativus</small>
 
|<center></center>
 
|<center></center>
 
|}
 

Aktualna wersja na dzień 15:35, 6 gru 2017