Zadruga Bluden: Różnice pomiędzy wersjami

Z Conlanger
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(I'm watching you)
(Mam 10%, więc się dopisuję.)
Linia 8: Linia 8:
 
*'''[[Użytkownik:Dynozaur|Dynozaur]]''' - Opiekadlnik
 
*'''[[Użytkownik:Dynozaur|Dynozaur]]''' - Opiekadlnik
 
*'''[[Użytkownik:Henryk Pruthenia|Henryk Pruthenia]]''' - Wiceopiekadlnik
 
*'''[[Użytkownik:Henryk Pruthenia|Henryk Pruthenia]]''' - Wiceopiekadlnik
 +
*'''[[Użytkownik:Fanael|Fanael]]'''
  
 
==Patrz też==
 
==Patrz też==

Wersja z 00:39, 26 sie 2011

Zadruga Bluden (w cyrylicy: Задрꙋга Блюдєнъ) [za'druɣa 'bɫudɛn] (zim. Stowarzyszenie Obserwowanych) to nieformalne stowarzyszenie, działające na Polskim Forze Językotwórców, powstałe z inicjatywy Dynozaura P. Potpŭomykova. Jego celem jest zrzeszanie osób prześladowanych przez panujący na forze system. Pełne członkowstwo może uzyskać każdy, kto jest lub był sklasyfikowany jako "obserwowany" (czyli dostał przynajmniej 10% ostrzeżenia). Jednak członkowstwo honorowe jest otwarte dla każdego, kto czynnie wspiera ZB w walce o jej ideały. Nadawanie honorowych członkowstw jest przywilejem opiekadlnika i wiceopiekadlnika Zadrugy.

Zadruga Bluden stoi w obronie sumienności moderatorów i administratorów, walczy z przejawami dyskryminacji i kneblowania wolności słowa. Stoi na straży swoistej "anarchji" panującej od lat na PFJ, którą uważa za nieodzowną część kultury tego fora. Zadruga Bluden nie jest organizacją stricte polityczną, chociaż w jej wchodzi także ochrona wolności wyrażania poglądów.

Organizacja powstała na fali pojawiających się ostatnio na Conlangerze Societatum i początkowo miała nazywać się Societās Observātōrum. Założyciel zdecydował się jednak na coś bardziej słowiańskiego, lepiej nawiązującego do pochodzenia dwóch pierwszych członków.

Członkowie

Patrz też