Conlanger Wiki

Z Conlanger
(Przekierowano z Conlanger:O nas)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Logo Conlanger Wiki

Conlanger Wiki to encyklopedia służąca głównie publikacji i gromadzeniu danych dotyczących artystycznych (i nie tylko) języków sztucznych tworzonych i opisywanych przez społeczność forum Conlanger. Oprócz tego wiele artykułów poświęconych jest językoznawstwu, conworldom (fikcyjne światy tworzone przez conlangerów), althistom (modyfikacje realnego świata utworzone przez zmianę biegu historii), konskryptom (nowe systemy pisma) oraz kulturze forum językotwórców.

Historia

Początki

Idea Conlanger Wiki wyewoluowała z pomysłu założenia strony internetowej o językach sztucznych. 26 marca 2006 na http://www.conlanger.yoyo.pl została założona przez Kamila M. pierwsza Conlanger Wiki. Działała niecały miesiąc. Z powodu awarii serwera 25 kwietnia dane zostały utracone.

Wiki na librae.easyisp.pl

Wiki dzięki pmva powróciła 17 maja 2006 i znajdowała się pod adresem http://librae.easyisp.pl/_wiki/ (archiwum). Przestała działać 30 marca 2008 roku, gdy wygasła umowa na serwer.

Wiki na jezykotworcy.net

Od 15 marca 2008 wiki działała na http://www.pinezki.eu/conlanger/wiki , później na http://jezykotworcy.net/wiki (archiwum), założona przez RWHÔ. Umowa na serwer wygasła 16 kwietnia 2009.

Wikia.com

W marcu 2009 podjęto decyzję o przeniesieniu wiki na serwery wikia.com.

Wiki pod adresem http://pl.conlang.wikia.com/ w rzeczywistości istniało już od 26 stycznia 2008, lecz dopiero 24 marca 2009 dzięki pomocy zarządców Wikii udało się przenieść na ten adres dane z dotychczasowego serwera.

Obecne wiki

W listopadzie 2010 podjęto decyzję o ponownej przeprowadzce. Jednym z powodów było ograniczenie wyboru skórki.

Zobacz też