Dyskusja:Fonologia języka ahtialańskiego

Z Conlanger
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Cytat:
Są dwa fonemy zapisywane przez "a": podstawowe [ä] oraz nieco rzadsze [ɑ]. Te dwa dźwięki są osobnymi fonemami i nie da się ich zamieniać

Czy istnieją pary minimalne?

Cytat:
Te pierwsze, czytane kiedyś jako "o" lub "a", zaznaczamy diaerezą, np. vööri, kárä, a te drugie jako "é", na przykład "mén".

Nie lepiej "ë"? Milyamd 12:29, 26 cze 2011 (CEST)

Skoro chcesz "ë", niech będzie. Obie wersje są równie uzasadnione. ― C A N I SDYSKUSJA 12:41, 26 cze 2011 (CEST)

Ta fonologia jest tak realistyczna, że chuj. Zresztą, dała mi dobrą wymówkę, żeby nie aktualizować alaktedzkiego… Vilén 20:50, 29 cze 2011 (CEST)

> Sugerowanie, że realizm mnie obchodzi bardziej niż ziarna piasku w Sierra Leone
To język artystyczny. Nie naturalistyczny. On nawet w swoim conworldzie jest conlangiem, nie zapominaj. No i mam nadzieję, że nie chodzi akurat o silne-słabe samogłoski, bo to akurat jest realistyczne... ― C A N I SDYSKUSJA 21:25, 29 cze 2011 (CEST)
Wiem, wiem, wiem, wiem; nie, nie chodzi, chodzi o całokształt. A tak w ogóle, chyba odkryłem I prawo conworldingu: jeżeli za tworzenie conworldu bierze się conlanger, to bardzo prawdopodobne jest, że dużą rolę w nim będzie odgrywał conlang. Pewnie dałoby się to jakoś uogólnić nawet… Vilén 01:47, 30 cze 2011 (CEST)
Nie wiem, ja nie przyjąłem takiego rozwiązania, by promować conlangi, tylko by usprawiedliwić czymkolwiek pojawienie się takiego języka w sumie z powietrza. I nie zapominajmy o jeszcze jednym... to był "mój własny język!", język pięciolatka, język do poezji i krycia informacji; nic tak nie sprzyja rozwojowi języka jak conworld, zwłaszcza aprioryczny, który nie odciąga uwagi na inne rzeczy (takie jak realizm ;p)... tworzę conworld dla języka - nie język dla conworldu :þ ― C A N I SDYSKUSJA 06:18, 30 cze 2011 (CEST)
Cytat:

Hmm... Hmm... P w tonie średnim? xO Milyamd 15:13, 31 sie 2011 (CEST)

Długie P. Zapożyczyłem rozróżnianie głosek które można przedłużyć (kontynuantów?) od zwartych z transkrypcji rosyjskiej. ― C A N I SDYSKUSJA 18:49, 31 sie 2011 (CEST)