Dzikie Ziemie Kanisji

Z Conlanger
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dzikie Ziemie Kanisji
Dzikie Ziemie Kanisji.png
Dzikie Ziemie na mapie Kyonu
Język {{{Język}}}
Lokalizacja Kanisja
Krainy Secht południowy, Góry Tarczy Wschodniej, Pinu-północ, Buania północ
Państwa brak w 8973 EK
Największe miasta {{{Miasta}}}
Narody {{{Narody}}}

        Dzikie Ziemie Kanisji (ay. Tangian cuneiform Word IloKuna.png, Τοννο'ο υ Κεπορο υ Ιλο Κυνα Tonno'o i Keporo i Ilo Kuna /'tonːoʔo ʔi 'kepoɾo ʔi 'ʔiɫo 'kʉna/) - obszar ziemi w Kyonie zachodnim znajdujący się nad morzem sechtońskim pomiędzy Pinu i Buanią na południu oraz Sechtem na północy. Zamieszkana przez ludy z kontinuum pinusko-buańskiego, które nie były zorganizowane plemiennie przez Pinu w 8720 EK. Ludy te są skrajnie agresywne i znacznie bardziej przebiegłe niż te z Pinu. Ziemie Dzikie są bardzo niebezpieczne i ani Secht, ani Tangia nie posiadają tam większej obecności. Północną granicę oddziela tak zwana Wielka Ściana, mur wzniesiony przez Sechtończyków celem odseparowania się od plemion Dzikich Ziem.

Wskutek Trzeciej wojny w Kanisji, zakończonej pokojem w 14 dniu tangijskiego miesiąca Ra'anau w roku 9662 EK, pomiędzy Tangią i Buanią a Sechtem i Pinu, terytorium zostało zaanektowane przez państwo Tangijsko-Buańskie od południa i przez Secht od północy. Obszar południowy nazywany był "Terytorium Demarkacyjne Dzikich Ziem", ze stolicą w miasteczku portowym Mengu Oma'e i podzielony na dwie prowincje, Karere i Kal Kapora. W roku 9750 EK, w przedświcie rewolucji przemysłowej, postęp technologiczno-cywilizacyjny pozwalał na progresywne wyniszczanie ludności rdzennej (z częstymi przypadkami ludobójstw). Do rewolucji przemysłowej (ok. 10 tys. EK) ludność rdzenna zostaje w sporej części wymordowana, przez oba państwa.

Kyon.jpg
REGIONY
KYONU

Czytasz artykuł z serii
regiony Kyonu.
Arktozja Dewia Kyon Północny Pustynia Północna Kanisja Środkowy Kyon Kyon Wschodni Pustynia Południowa Sfeniscja Wszechocean
Kyońskie Obszary Arktyczne Wielka Dewia
Mała Dewia
Wyspy Zachodnie
Wyspy Południowe
Biały Półksiężyc
Haukia
Wyspy Iriańskie
Region Miteński
Wyspy Północne
Wyspy Tangijskie
Wyspa Kaori
Dzikie Ziemie
Szur
Ajdyniriana
Pas Życia
Medengia
Góry i Przedgórze Dachu Świata
Harensuran
Stepy Zachodu
Półwysep Uszan
Kiskuadia
Olsenia Właściwa
Rubania/Wyspa Południowa
Saszkuigodia
Felża/Wyspa Północna
Interior Wschodni
Wyspy Dorzecza
Tarum
Erutia
Góry Żelazne
Morze Płomieni
Rabirumubadin
Zagórze Harruńskie
Talonbat
Nuaria
Tsiqaxus
Atirai
Ma'uri
W. Nowocesarska