Język lamarski

Z Conlanger
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Język lamarski

Reczownik

Deklinacja I

Singularis Pluralis
Activus
apa
apy
Passivus
apas
apus
Dativus
api
apy
Locativus
apai
apau
Ablativus
apu
apy
Instrumentalis
apai
apau
Vocativus
apo
apoe
Singularis Pluralis
Activus
losia
losi
Passivus
losis
losis
Dativus
losi
losi
Locativus
losae
losae
Ablativus
losi
losi
Instrumentalis
losae
losae
Vocativus
losoe
losoe

Deklinacja II

Singularis Pluralis
Activus
pudo
pudi
Passivus
pudes
pudis
Dativus
pude
pudi
Locativus
pudae
pudae
Ablativus
pudo
pudu
Instrumentalis
puden
pudon
Vocativus
pudatae
pudatoe
Singularis Pluralis
Activus
supio
supi
Passivus
supis
supis
Dativus
supi
supi
Locativus
supae
supae
Ablativus
supi
supi
Instrumentalis
supen
supen
Vocativus
supitae
supitoe

Deklinacja III

Singularis Pluralis
Activus
tals
talsi
Passivus
taltes
talsis
Dativus
talte
talsis
Locativus
taltae
taltae
Ablativus
talte
talsis
Instrumentalis
talten
talten
Vocativus
taltoe
taltoe
Singularis Pluralis
Activus
voxis
voxi
Passivus
voxtes
voxis
Dativus
voxte
voxis
Locativus
voxtae
voxtae
Ablativus
voxte
voxis
Instrumentalis
voxten
voxten
Vocativus
voxitae
voxitoe

Deklinacja IV

Singularis Pluralis
Activus
alto
altae
Passivus
altals
altaes
Dativus
altae
altal
Locativus
altael
altael
Ablativus
alto
alto
Instrumentalis
alton
alten
Vocativus
altalatae
altalatoe
Singularis Pluralis
Activus
asto
astae
Passivus
astars
astaes
Dativus
astae
astar
Locativus
astaer
astaer
Ablativus
asto
asto
Instrumentalis
aston
asten
Vocativus
astaratae
astaratoe
Singularis Pluralis
Activus
vaton
vatae
Passivus
vatons
vataes
Dativus
vatae
vaton
Locativus
vaten
vaten
Ablativus
vaton
vaten
Instrumentalis
vaton
vaten
Vocativus
vatanatae
vatanatoe

Czasownik

Koniugacja I

Singularis Pluralis Infinitivus
I II III IV I II III IV
Praesens
laco
lacat
laca
lax
lacae
laxi
lacon
lonx
lacala
Perfectum
laxto
laxtat
lacit
lax
laxtae
laxi
lacont
lonx
laxtala
Imperfectum
lacy
lacals
lacos
laxy
lacau
lacy
lacano
lonxo
lacalo
Plusquamperfectum
so lacit
sat lacit
sa lacit
sis lacit
sae lacont
si lacont
son lacont
sons lacont
lactala
Futurum
lacro
lacrat
lacra
lacer
lacrae
lacri
lacron
laconr
lacrala
Conditionalis
lacova
lacatav
lacava
laxav
lacaeva
laxiva
laconva
lonxav
lacalav
Imperativus
silaca
silaconc
silacala
Participium Activum
lalax
talax
alax
ilax
lonlax
tonlax
onlax
enlax
alacala
Participium Passivum
lolax
tolax
olax
ylax
lanolax
tanolax
anolax
aenolax
olacala

Koniugacja II

Singularis Pluralis Infinitivus
I II III IV I II III IV
Praesens
oxy
oxit
oxi
ox
octae
oxi
octen
onx
oxili
Perfectum
oxto
oxtat
oxit
ox
oxtae
oxti
oxent
onx
oxili
Imperfectum
oxy
oxys
oxis
oxy
octau
oxy
oxiny
lonxy
oxily
Plusquamperfectum
so oxit
sat oxit
sa oxit
sis oxit
sae octent
si octent
son octent
sons octent
oxili
Futurum
octry
octrit
octri
octer
octrae
octri
octren
octenr
octrili
Conditionalis
oxyvi
oxitiv
oxivi
oxiv
octaevi
oxivi
oxonvi
onxiv
onxiliv
Imperativus
sox
sonx
sitonxili
Participium Activum
liox
tiox
iox
aiox
lenox
tenox
enox
ainox
ioxili
Participium Passivum
lyox
tyox
yox
auox
linyox
tinyox
inyox
ynyox
yoxili