Polskie Forum Językotwórców — prawdziwa definicja

Z Conlanger
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Polskie Forum Językotwórców – tajne stowarzyszenie transseksualnych pogan z autyzmem, powstałe w celu walki z totalitarnym reżimem zwanym Radą Języka Polskiego propagującym ideologię przegłosów. Stowarzyszenie organizuje regularne spotkania w Katowicach, gdzie jego członkowie zajmują się konsumpcją wafelków, graniem w pijackie gry, rozwiązywaniem Sudoku w papuciach, tworzeniem offtopów od offtopów, oraz powiększaniem sobie internetowego penisa. Obowiązuje podczas nich nakaz rozmawiania między sobą w języku połabskim[1] zapisywanym endecką ortografią cyryliczną, ze spółgłoską r wymawianą (według taoistycznej fonetyki) gardłowo za pomocą syntezatora IPA, a także zakaz rozmowy o przymiotniku.

Członków PFJ można podzielić na osobników płci mangiskājā, oraz marty. Innymi stosowanymi podziałami są: na forumofaszystów i forumoanarchistów, oraz na metali i niemetali. Najniższym stopniem wtajemniczenia w stowarzyszeniu jest nooblanger, najwyższym – zbanowany.

Dysydenci z PFJ, którzy opuścili stowarzyszenie wskutek rytuału zwanego fochem, twierdzą czasem, że całe stowarzyszenie jest ściemą, a tak naprawdę wszyscy członkowie to jedna i ta sama osoba, zwana – w zależności od wyznawanej przez ich wersji – Canisem bądź Vilénem, a reszta osób to jej multikonta.

Symbolem stowarzyszenia jest swastyka wpisana w kwadracik, a jego maskotką – squid. Najsłynniejszymi jego członkami są Janko Gorenc, oraz Józef K..

  1. Aspulistyczny masarz językowy, slawlang będący preskryptywistyczną wersją języka praindoeuropejskiego z głową barana, ciałem lwa i łapami niedźwiedzia.