Forumowy Conworld

Zaczęty przez Ghoster, Wrzesień 10, 2011, 19:12:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Feles

Niezupełnie. U nas ludzie pojawili się w Afryce, następnie dotarli przez Azję do Europy, Ameryki i na Australię, a jednak to Europejczycy wszystkich zdominowali.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Canis

O, Ghoster, skoro tak szybko i tak dokładnie się uporałeś z lewą stroną, to mam wielką prośbę: mógłbyś może zrobić i prawą? Bo ja aż tak nie umiem i różnica będzie dość oczojebna. :<
  •  

Ghoster

Mapa Świata

Żeby nie przeciągać:
Owy pierwszy kontynent z aktualnie największą ilością krajów nań nazywać się będzie Toraja; w użyciu aktualnie jest kalendarz torajski, liczony od początku jego stworzenia (wydarzenie jest to specjalne, ponieważ był to pierwszy kalendarz dobrze przedstawiający wędrówkę planety wokół gwiazdy, wszelkie wcześniejsze kalendarze były błędne i po jakimś czasie brakowało dni).
Aktualnie jest rok 800.

Wszyscy się zgadzają?

CytatO, Ghoster, skoro tak szybko i tak dokładnie się uporałeś z lewą stroną, to mam wielką prośbę: mógłbyś może zrobić i prawą? Bo ja aż tak nie umiem i różnica będzie dość oczojebna. :<
Będzie zaraz. xd
  •  

Canis

Ja się zgadzam :D Wiwat Ghoster!
  •  

Ghoster

Mapa Świata
Pozwoliłem sobie połączyć moje wysepki z twoimi, Pingijno. Mam nadzieję, że nie sprawi to problemu?
Feles - Może postaw na tym kontynencie jakieś kraje, bo wygląda troszkę pusto. ;d
  •  

Pingǐno

CytatPozwoliłem sobie połączyć moje wysepki z twoimi, Pingijno. Mam nadzieję, że nie sprawi to problemu?
Ani trochę.
  •  

tob ris tob

#66
Kjant
Ґал дрэ Кāт
Królestwo Kjantu

Mapa:

Flaga Kjantu (tak, libijska, ale tylko roboczo):

Kjant, a właściwie Królestwo Kjantu to państwo powstałe w roku 720 (przyjmując, że jest rok 800), uzyskując niepodległość od tego państwa po prawej (jak ktoś je weźmie i nazwie, to poprawię). Wcześniej miało charakter prowincji.
Ustrojem jest monarchia konstytucyjna, obecnym królem jest Junjit II (Юнїт л2), syn Junjita I, a szefem rządu jest Beka Kor (Бэка Кор). Państwo utrzymuje się głównie z turystyki (ma najlepsze plaże w regionie) oraz eksportu drewna i węgla (lub ich odpowiedników w tym świecie).
Przyjmując, że owa planeta jest około czterokrotnie większa niż Ziemia, kraj ten ma 522 900 km2 (w przybliżeniu) oraz zamieszkuje go 81 milionów Istot Myślących (ludzi?). Zagęszczenie ok. 155 os/km2.

EDIT: Podział administracyjny oraz zaznaczona stolica państwa - Dzjęping (Ӂѩпīк).
[Zamknij]

Czyli żeby dokończyć, potrzebuję wiedzieć:
- czy przyjmujemy, że jest rok 800?
- czy przyjmujemy, że ta planeta jest ok. 4 razy większa od Ziemi?
- jak się nazywa to państwo:

- czy są tam odpowiedniki surowców ziemskich, jeżeli tak, jak się nazywają?
- czy żyją tam ludzie?
Dzień dobry :-)
  •  

Feles

Yhm.

Pakoja

Pakoias · Pakoí · Paikos
Kraj pakojski
Kraj pakojski jest państwem, na które składa się 6 regionów i 2 miasta wydzielone. Każdy z tych okręgów posiada własny sejmik, do obrad którego zasiadają przedstawiciele miejscy. W radzie krajowej każdy z sejmików posiada trzy głosy. W sytuacji patowej dodatkowy głos należy do zarządcy rady - najważniejszej osoby w państwie.

Początki Pakoi sięgają lat 230-240, gdy doszło do zjednoczenia dwóch księstw na terenie dzisiejszego państwa: Nushú (a, b) oraz Cimp (c).
[Zamknij]
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Pingǐno

Kto się zajmie florą, fauną, środowiskiem i istotami rozumnymi?
  •  

Ghoster

CytatAni trochę.
Całe szczęście, nie zapisałem nigdzie wersji bez wysepek. xd

Cytat- czy przyjmujemy, że jest rok 800?
Tak.

Cytat- czy przyjmujemy, że ta planeta jest ok. 4 razy większa od Ziemi?
Tak.

Cytat- jak się nazywa to państwo:
Przyjmijmy nazwę Najtal, jeśli ktoś zechce przejąć państwo może to zmienić.

Cytat- czy są tam odpowiedniki surowców ziemskich, jeżeli tak, jak się nazywają?
To po prostu węgiel i drewno; są tam takie surowce jak na Ziemii, ale możemy tworzyć nowe.

Cytat- czy żyją tam ludzie?
Tak. Niemniej nie musimy ich dzielić tak jak na naszej planecie.

CytatKto się zajmie florą, fauną, środowiskiem i istotami rozumnymi?
Ja mogę poskrobać coś. xd
  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

tob ris tob

Cytat: Ghoster w Wrzesień 11, 2011, 13:50:54
Cytat- jak się nazywa to państwo:
Przyjmijmy nazwę Najtal, jeśli ktoś zechce przejąć państwo może to zmienić.
W takim razie pozwoliłem sobie nazwać to jeziorko jako Jezioro Najtalskie.

Dzień dobry :-)
  •  

Ghoster

#72
Mapa Świata

Uraż
· Υᴘaж ·
· Federacja Urażu ·

Mapa Urażu:

Federacja Urażu (lub w skrócie; Uraż [ʊɾaʐ͡ɮ]) jest stosunkowo nowym państwem, które swą siłę opiera głównie na militarii oraz handlu. Do niedawna istniało czternaście prowincji, które znajdowały się pod komunistycznym panowaniem charcza Zolżoja Żalgartaja. Po Wielkiej Rewolucji Ludu, przeprowadzonej głównie przez rebeliantów z terenów Urażu, dwa państwa, Katal Uraż (na zachodzie) oraz Gazka (na wschodzie) połączyły się w Federację Urażu, jednocząc tym samym czternaście wyzwolonych z komunizmu prowincji. Aktualnie ustrój polityczny Urażu można określić jako kapitalistyczną dyktaturę, ponieważ państwo utrzymuje się głównie z handlu; a przede wszystkim w tym kraju nigdy nie odbyły się wybory polityczne. Sytuacja jest jednak względnie dobra i ludzie nie zamierzają nic zmieniać.

Flaga Urażu:

W Urażu aktualnie nie ma większych problemów politycznych, problemy wewnętrzne także nie zdają się nękać tego kraju, przynajmniej dopóki stanowi jedną z większych siedzib kulturowych kontynentu. Kraj jest na tyle jednak bogaty, iż czerpie także spore zyski z zaopatrywania sąsiednich krajów w broń; ta jest eksportowana z Urażu do większości państw kontynentu.

Prowincje Urażu:

Uraż dzieli się na czternaście prowincji, są to kolejno: Kapbaz (wyspa najbardziej wysunięta na północ), Pizgkalm, Bertzerl (obie na wyspie Farż na północy kraju), Katal Uraż (najbardziej wysunięty na zachód, niegdyś stolica Urażu), Nakchażb, Dir, Ulrn (trzy wyspy przy morzu Urażu), Gazka (największa prowincja, niegdyś osobny kraj), Zagkalrn (pomiędzy Katal Uraż i Gazką), Kartalrn Urażal (wydzielone miasto na terenie Gazki), Durtig, Bolszgkarln (dwie wyspy na północnym wschodzie kraju), Sekl (duża prowincja na wschodzie kraju) oraz Fereb Kartalrn Użaral (podległe państwo położone na wschód od Urażu).

Prowincja Ulrn:

Arn Kartalrn Ulrnal (lub w skrócie; Ulrn (uɫɾ̩n]) jest najbardziej znaną prowincją Urażu, przede wszystkim ze względu na mnogość atrakcji turystycznych jakie oferuje. Większość muzeów i innych zabytków znajduje się właśnie na tej wyspie, a i wielu kupców osiedliło się w centrum Ulrnu, w mieście Chanaszek, gdzie kraj szczyci się ilością i jakością targów na placach. Mimo iż Ulrn nie jest stolicą kraju to jest najczęściej odwiedzaną prowincją; większość statków przybywających do Urażu cumuje właśnie tutaj, o ile nie przewożą dostaw broni lub amunicji.

Flaga Prowincji Ulrn:
[Zamknij]
Kofma
· Kofma ·
· Dominium Kofmy ·

Dominium Kofmy (lub w skrócie; Kofma [kɔfmɐ]) jest samozwańczym związkiem czterech państw, które z powodów historycznych trwały od roku 627 we wzajemnej separacji. Wtedy jednak kraje te miały status komunistyczny, było to spowodowane okupacją przez zachodni Uraż. Dzisiaj jednak Kofma jest państwem demokratycznym, utrzymując z większością krajów Toraji przyjazne stosunki i traktat kupiecki, który nie pozwala żadnemu państwu, które wejdzie w handel z Kofmą na wprowadzenie embargo.

Flaga Kofmy:

Kraje (aktualnie prowincje), które tworzą Dominium Kofmy są zamieszkiwane w ponad dziewięćdziesięciu procentach przez ludy kofmijskie. Państwa które składają się na ten demokratyczny związek to; Milma (położona na południu), Ebye (w centrum Kofmy), Ntulfoy (na północy) oraz Uam Ntanal (na wschodzie). Na terenie Kofmy obowiązuje język Felyjski, który jest uważany za jeden z najłatwiejszych dotąd znanych; owocuje to faktem, iż w wielu szkołach krajów sąsiednich naucza się dzieci języka felyjskiego. Kofma utrzymuje się głównie z eksportu takich surowców jak platyna, sól i drewno do innych krajów, ale nie prowadzi aktualnie żadnego handlu zbrojnego z Urażem.

Prowincja Mofis:

Mofis ([mɔfis], niegdyś Ntulfoy [n̩tɯlfɔʏ]) jest najważniejszą prowincją Kofmy, to tutaj przyjeżdża większość turystów i tutaj znajduje się ponad osiem procent mieszkańców Kofmy, którzy nie stanowią ludów Kofmijskich.
[Zamknij]
Kjant
Ґал дрэ Кāт
Królestwo Kjantu

Mapa:

Flaga Kjantu:

Kjant, a właściwie Królestwo Kjantu to państwo powstałe w roku 720 (przyjmując, że jest rok 800), uzyskując niepodległość od tego państwa po prawej (jak ktoś je weźmie i nazwie, to poprawię). Wcześniej miało charakter prowincji.
Ustrojem jest monarchia konstytucyjna, obecnym królem jest Junjit II (Юнїт л2), syn Junjita I, a szefem rządu jest Beka Kor (Бэка Кор). Państwo utrzymuje się głównie z turystyki (ma najlepsze plaże w regionie) oraz eksportu drewna i węgla (lub ich odpowiedników w tym świecie).
Przyjmując, że owa planeta jest około czterokrotnie większa niż Ziemia, kraj ten ma 522 900 km2 (w przybliżeniu) oraz zamieszkuje go 81 milionów Istot Myślących (ludzi?). Zagęszczenie ok. 155 os/km2.

EDIT: Podział administracyjny oraz zaznaczona stolica państwa - Dzjęping (Ӂѩпīк).
[Zamknij]
  •  

Henryk Pruthenia

Jeśli chodzi o mnie, to chciałbym, by moi byli ludźmi, a fauna i flora była Europejska :)
Ale moi.
A co do kalendarza, to moi używają własnego, ale oczywiście będę podawał daty i w tym waszym.

Mścisław Bożydar

Ja chciałbym jeszcze archipelag malutkich wysepek, obojętnie gdzie, byle jak najdalej od kontynentów.
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •