Mapy w grach.

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Grudzień 03, 2013, 13:03:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

Mám do was małe pytanko: czy zna ktoś jakąś grę z dobrym edytorrm map.  Chciałbym wrzucić swój świat i móc pobawić się troszkę.  Myślałem nad Cywilizacją 3,  ale przypomina mnie się gra sprzed dawna, posiadająca trzy poziomy (powierzchnia,  i dwa piętra podziemi). Była to taka fantazy RPG/stratwgia z przegenialnym edytorem,  kojarzy ktoś coś?
A jak niy,  to czy polecilibyście by mnie coś?

Mahtlactli Omome Tochtli

#1
W dodatku do Civ II, co się nazywał "Test of Time" były (w trybie fantasy) aż cztery: powierzchnia, podziemie, dno morza i niebo z chmurkami :P Może to Cię zaciekawi, jeśli nie znałeś (co może i mało prawdopodobne, dodatek dość popularny był swego czasu).

EDIT: Tyle że nie ma tam edytora, ale bez problemu działają mapy z edytora "normalnej" dwójki, trzeba tylko obczaić, jakie rodzaje terenu sobie odpowiadają. Miałem kiedyś listę, ale była analogowa (znaczy na kartce papieru) i chyba przepadła w mroku dziejów razem z innymi skarbami dzieciństwa :P
  •  

patka chorwatka

Cytat: Henryk Pruthenia w Grudzień 03, 2013, 13:03:29
Mám do was małe pytanko: czy zna ktoś jakąś grę z dobrym edytorrm map.  Chciałbym wrzucić swój świat i móc pobawić się troszkę.  Myślałem nad Cywilizacją 3,  ale przypomina mnie się gra sprzed dawna, posiadająca trzy poziomy (powierzchnia,  i dwa piętra podziemi). Była to taka fantazy RPG/stratwgia z przegenialnym edytorem,  kojarzy ktoś coś?
A jak niy,  to czy polecilibyście by mnie coś?

Heroes of Might and Magic?
  •  

Ghoster

#3
[...........]
  •  

Henryk Pruthenia

Heroes of Might and Magic - możliwe.  Zobaczę. 
A Tycoony to aby nie te zaa i wesołe miasteczka?

Ghoster

#5
[...........]
  •  

ArturJD

Minecraft ^^

A tak na serio, to Disciples miało ciekawy edytor, ale możesz go uznać za nieco zbyt bajkowy.
  •  

Feles

Nie wiem, nie znam się, ale Hapana Mtu wspomniał raz o edytorze do Warlords II.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

ShookTea

Powierzchnia + dwa podziemia i genialny edytor, do głowy mi przychodzi Age Of Wonders: Shadow Magic.
  •