Autor Wątek: Linki zbędne dla conlangera  (Przeczytany 2643 razy)

Offline Vilène

Linki zbędne dla conlangera
« dnia: Marzec 12, 2014, 18:08:59 »
Nie wiem, dlaczego na tym językoznawczo-zboczonym forum nie ma jeszcze tematu z randomowymi odnośnikami nieprzydatnymi w tworzeniu języków, ale i tak ciekawymi z punktu widzenia lingwistyki, bądź poszerzania ogólnej historyczno-społecznej wiedzy o językach naturalnych, dlatego też taki właśnie tworzę, fcuk yeah.

A to dlatego, że znalazłam taką oto stronę, i nie było lepszego tematu, żeby linka do niej zamieścić:

Dziedzictwo językowe Rzeczypospolitej
Baza dokumentacji zagrożonych języków

Odp: Linki zbędne dla conlangera
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2014, 18:54:33 »
Brawo, dobry pomysł. To ja od razu wrzucę coś z tej samej mańki, a przy okazji z mojego ogródka:

http://www.revitalization.al.uw.edu.pl/

Offline Dynozaur

• Audytor w: Komisja Ustalania Nazw Miejscowości
  • Pochwalisze: 256 razy
  • Wiecznie obserwowany
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2014, 18:57:59 »
Nie wiem, dlaczego na tym językoznawczo-zboczonym forum nie ma jeszcze tematu z randomowymi odnośnikami nieprzydatnymi w tworzeniu języków, ale i tak ciekawymi z punktu widzenia lingwistyki, bądź poszerzania ogólnej historyczno-społecznej wiedzy o językach naturalnych, dlatego też taki właśnie tworzę, fcuk yeah.

A to dlatego, że znalazłam taką oto stronę, i nie było lepszego tematu, żeby linka do niej zamieścić:

Dziedzictwo językowe Rzeczypospolitej
Baza dokumentacji zagrożonych języków

>języki Rzeczpospolitej
>jest łatgalski
>brak liwońskiego

Chlip.
ZÎWE WENSKA!
Joz jis råd, cu wå Wilķaj Wida ni sǫ al murste pasî.

Jeśli widzisz zoomersa - strzelaj bez zastanowienia. I oby ci ręka nie zadrżała.

« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2014, 15:13:36 »
Noej, takie np. to mogłoby być bardzo przydatne konlangerowi, np. do tworzenia jakiegoś althistowego aposterioryka. Enyłej spoko strona, ciekawe rzeczy.

Offline Ghoster

« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 13, 2014, 15:16:59 »
Co to w ogóle za kosmiczna konstrukcja "zbędne dla"?

« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 13, 2014, 15:25:12 »
Dla mnie się wydaje, że to całkiem zrozumiała konstrukcja.

Offline Widsið

« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2014, 17:13:41 »
Ale preskryptywistycznie niepoprawna, coś zawsze było zbędne komuś. Podobnie jak coś było zawsze komuś dedykowane, a ostatnio dedykuje się nagminnie dla. ;)

Offline Dynozaur

• Audytor w: Komisja Ustalania Nazw Miejscowości
  • Pochwalisze: 256 razy
  • Wiecznie obserwowany
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 13, 2014, 17:47:32 »
Zawsze, jak słyszę "dedykowane dla", jeszcze w tym anglopochodnym skalkowanym znaczeniu (bo słowo "przeznaczony" chyba zbyt niepostępowe), to odzywają się we mnie najniższe instynkta.
ZÎWE WENSKA!
Joz jis råd, cu wå Wilķaj Wida ni sǫ al murste pasî.

Jeśli widzisz zoomersa - strzelaj bez zastanowienia. I oby ci ręka nie zadrżała.

Pochwalili: pipipipi

Offline Noqa

« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 13, 2014, 19:44:54 »
Skąd wiesz, że nie jest to oznaka rosnącego prestiżu "dialektu" białostockiego? :P
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.

Offline spitygniew

« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 13, 2014, 19:48:06 »
Skąd wiesz, że nie jest to oznaka rosnącego prestiżu "dialektu" białostockiego? :P
Rewolucja językowa się zbliża się.
P.S. To prawda.