Autor Wątek: Witam!  (Przeczytany 2390 razy)

Offline oyvinddev

Witam!
« dnia: Maj 25, 2014, 11:07:48 »
Cześć wszystkim!
Nie jestem jakimś specjalnym twórcą języków. Kiedyś po prostu zainteresowałem się kulturą nordycką, a co za tym poszło - językami. I tak dzień po dniu przerabiam staronordycki ucząc się przy okazji znajomości zasad lingwistycznych i dokumentując to w formie publikacji. Jak już pisałem - twórcą nie jestem, ale mam w planach restaurację staronordyckiego tak, żeby pasował do ram XXI wieku (czyli właściwie rozszerzyć słownictwo).
Ciekawi mnie to, jak bardzo czas, kontakty z ludźmi i historia wpływają na kształtowanie się języków.

Zarejestrowałem się na forum, ponieważ mam nadzieję, że uzyskam tu trochę pomocy i że sam będę mógł jakoś pomóc.
Na co dzień zajmuję się produkcją gier komputerowych i aplikacji.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2014, 11:10:49 wysłana przez oyvinddev »

Offline Борівой

• Форумовъйь Гноітель Фраеровъ
  • Administrator
  • Pochwalisze: 49 razy
  • Konlangi: Szybski, truski, brocki
Odp: Witam!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2014, 11:29:53 »
Witam kolejnego wielbiciela języków germańskich (i programistę :) )

Mam nadzieję, że odnajdziesz się na tym forum i nie zrazi cię jego dziwność. W każdym razie, cieszę się że takie osoby przychodzą, i życzę miłego pisania na forum.

Offline Ghoster

« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2014, 11:38:39 »
Witam.

Jakie gry i aplikacje masz na swoim koncie?
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2014, 11:40:50 wysłana przez Ghoster »

Offline Widsið

« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2014, 11:39:29 »
Jak już pisałem - twórcą nie jestem, ale mam w planach restaurację staronordyckiego tak, żeby pasował do ram XXI wieku (czyli właściwie rozszerzyć słownictwo).
Chcesz stworzyć islandzki? :P Witamy ;)

Offline Aureliusz Chmielewski

• BBNG ( ͡° ͜ʖ ͡°)
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2014, 11:46:54 »
Ahoj! Z Twojego opisu wynika, że będziesz tu pasował :D
The n-word

Offline oyvinddev

« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2014, 11:49:39 »
Jakie gry i aplikacje masz na swoim koncie?
Jest parę jakiś drobnych i nieznaczących produkcji. Obecnie pracuję w studio nad grą thriller FPS i platformą dystrybucyjną książek.

Chcesz stworzyć islandzki? :P Witamy ;)
Nie, oba języki różnią się między sobą (gramatyką oraz szczególnie wymową). Ale fakt, islandzki przez dużą barierę w postaci wody oraz konserwatywny charakter mieszkańców najbardziej zachował nordyckie korzenie :)

Offline Widsið

« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2014, 14:01:27 »
Nie, oba języki różnią się między sobą (gramatyką oraz szczególnie wymową). Ale fakt, islandzki przez dużą barierę w postaci wody oraz konserwatywny charakter mieszkańców najbardziej zachował nordyckie korzenie :)
Jak patrzę na moją znajomość staronordyjskiego, to tych różnic w sumie chyba nie ma dużo, inna sprawa, że archaiczne konstrukcje po prostu nadal są dla Islandczyków zrozumiałe, dawni norwescy osadnicy natomiast pewnie mieliby problem z neologizmami i niektórymi nowymi rozwiązaniami. Chętnie zobaczę twój projekt :)

Offline patka chorwatka

« Odpowiedź #7 dnia: Maj 25, 2014, 19:37:25 »
Na co dzień zajmuję się produkcją gier komputerowych i aplikacji.
Ciekawie!
Czy to strona fejsbukowa Pana:
https://www.facebook.com/OyvindDev

Offline oyvinddev

« Odpowiedź #8 dnia: Maj 25, 2014, 19:46:28 »
Czy to strona fejsbukowa Pana:
https://www.facebook.com/OyvindDev
To strona studia. A było tak: najpierw znalazłem dla siebie pseudonim Øyvind. Później założyłem jednoosobowe małe portfolio, powiedzmy. Następnie zaczęli się dołączać kolejni i tak jednoosobowy ja stałem się nazwą wieloosobowego studia :) Szczerze mówiąc myślałem, że znalezienie tej strony któremuś z użytkowników forum zajmie więcej czasu, dobra robota!

Chętnie zobaczę twój projekt :)
Obecnie pracuję nad ogólnym "kursem" oraz słownikiem. Jeszcze nie skończone, ale mogę  to podesłać. Nie pogardzę także pomocą przy staronordyckim :)
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2014, 20:13:32 wysłana przez oyvinddev »

Offline patka chorwatka

« Odpowiedź #9 dnia: Maj 25, 2014, 20:16:55 »
Dobrze, to w takim razie żadny copy-paste.
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2014, 20:37:14 wysłana przez patka chorwatka »

Offline Widsið

« Odpowiedź #10 dnia: Maj 25, 2014, 20:23:31 »
Obecnie pracuję nad ogólnym "kursem" oraz słownikiem. Jeszcze nie skończone, ale mogę  to podesłać. Nie pogardzę także pomocą przy staronordyckim :)
Wszyscy chętnie zobaczymy, możesz tu gdzieś na forum znaleźć w międzyczasie moją wersję unowocześnionego staroangielskiego, co prawda nietrzymającą się kurczowo oryiginału, ale też niepodobną do współczesnego angielskiego ;) Ze strnord. chętnie odpowiem na konkretne pytania, byle, żebyś nie prosił mnie o kurs :P