Kyon, Epizod III: Deszcz

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Grudzień 31, 2017, 13:52:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

Widsið

  •  

Borlach

Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Úlfurinn

Moja noobowata religia ma (nieskończony) opis.
Borlach, to który element tej religii łączymy z Twoim państwem?
smrt zidum
  •  

Borlach

Raczej państwami xD
Na pewno obecność kapłanek i tuneli świątynnych się przyjmie, ale w Surandralu ważniejsi będę męscy kapłani, w stylu tybetańskich lamów. A i świątynie staną się wielkimi klasztorami.
Ciekaw jestem Twojej demonologii, skoro ogień jest taki ważny do ochrony przed nimi. To też mogło by przeniknąć do nich.

A masz jakiś mit stworzenia? Jest jasny podział na dobro i zło?
+ świątynie tylko i wyłącznie z marmuru? To marmur musi być tam u Ciebie cholernie pospolity, w przeciwnym razie byłoby to strasznie drogie, zwłaszcza na wsi. Nie lepiej by było jakby najważniejsze świątynie były tak budowane, ale jakieś mniejsze przybytki i te na biednej prowincji z pospolitszych materiałów?
++ dywany? Ajdyniriańczycy (jak Persowie w końcu) robią najlepsze dywany na Kyonie, wielu-tysiącletnia tradycja! To co, może handelek? XD   
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Úlfurinn

Demonologia i bóstwa będą opisane - jest ich od groma.

Podziału jasnego nie ma, a mit muszę rozbudować.
Marmuru w Erutii jest bardzo dużo, podobnie, jak kryształu, bo góry. Świątynie są małe to i dużo marmuru nie idzie, ale też prawda taka, że w uboższych regionach, lub tych ubogich w marmur (wschód Erutii) buduje się z tego, co jest.

A handel dywanami się przyda, może być jako pamiątka wspólnej historii, możnaby nawet więcej wprowadzić tych dywanów.
smrt zidum
  •  

Henryk Pruthenia

Dobra, był ostatnio wielki zastój.
Toteż pytanie do wszystkich: Czego brakuje Wam w projekcie? Co byśmy chcieli opracować? Zmienić?

Pluur

  •  

Henryk Pruthenia

To róbcie! :P

No to czekam na propozycje, jak nie, to postaram się wakacje wykorzystać jak najlepiej się da :)

Borlach

Mnie brakuje map!!!
Był przecie cały plan z dużymi mapami dla każdego regionu i jeszcze ktoś coś o fizycznych wspomniał. I nic xD A ja potrzebuje tego mocno by przeorganizować Ajdynir
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Pluur

CytatCzego brakuje Wam w projekcie? Co byśmy chcieli opracować? Zmienić?
A tak na poważnie to no mapy zawsze są fajne :D Szczerze mówiąc, to nie wiem co by tu można jeszcze robić. Ja chętnie bym się w końcu pobawił tą losowością.
  •  

Úlfurinn

Ja obiecuję, że będą mapy, ale za dwa tygodnie
smrt zidum
  •  

Henryk Pruthenia

#56
Szanowni Kyonowicze!
Ostatnio nasz najwspanialszy i jedyny we Wszechświecie (PS: To prawda!) projekt trochę zamarł. Jest to też po trochu z mojej winy - ostatnio najwięcej swojej uwagi skupiam na innym projekcie, a dokładniej na Adnacie, przez co jakieś kyońskie impulsy wychodzą ode mnie rzadziej. Dlatego, postanawiam:
1. Sesja I zostanie przeze mnie zakończona, po dodaniu przeze mnie informacji o moim regionie.
2. Przyszłe Sesje będą trwały krócej, i obejmowały większy okres czasu. Większość już rozpoczętych zamysłów wybiega daleko poza ramy tej sesji, co spowalnia na pewno rozszerzenie się Kyonu.
3. Kyon od dziś pozostanie projektem zamkniętym. Osoby, które się ostatnio dokoptowały, pozostaną w projekcie, ale nikt więcej nie dojdzie. Nasz świat jest już za mały, nie ma nigdzie białych plam, które można by zapełnić nową cywilizacją - zaburzałoby to ogólny rozwój całej cywilizacji. Może jest jeszcze miejsce dla małych ludów, ale nie dla stolemów.
4. Niedługo zakończymy też Epizod III, a rozpocznie się następny. W nim to, wchodzić będziemy powoli w dobę przemysłu, i omówimy sprawę tego, jak nasze ludy w tym okresie zachowają się przy braku kopalin.

W związku z tym, że nasz projekt ma już siwą brodę, chciałbym się też dowiedzieć, co Wam się podobało najbardziej w tym projekcie, w sposobie jego prowadzenia, czy chcecie jakichś zmian, a także na odwrót: co Wam się nie podoba, co powinno pozostać. Mam tu na uwadze nie tylko Kyon jako taki, ale też inne projektu grupowe, które mam zamiar w przyszłości poprowadzić.

No i na ostatek: BORLACH, KIEDY OPOWIADANIE ROBIMY!?

Henryk Pruthenia

Już jutro startujemy z nowym epizodem!

W związku z tym ponawiam zadane wyżej pytania!

Borlach

#58
Cytat: Henryk Pruthenia w Sierpień 15, 2018, 22:51:31
Szanowni Kyonowicze!
Ostatnio nasz najwspanialszy i jedyny we Wszechświecie (PS: To prawda!) projekt trochę zamarł. Jest to też po trochu z mojej winy - ostatnio najwięcej swojej uwagi skupiam na innym projekcie, a dokładniej na Adnacie, przez co jakieś kyońskie impulsy wychodzą ode mnie rzadziej. Dlatego, postanawiam:
1. Sesja I zostanie przeze mnie zakończona, po dodaniu przeze mnie informacji o moim regionie.
2. Przyszłe Sesje będą trwały krócej, i obejmowały większy okres czasu. Większość już rozpoczętych zamysłów wybiega daleko poza ramy tej sesji, co spowalnia na pewno rozszerzenie się Kyonu.
3. Kyon od dziś pozostanie projektem zamkniętym. Osoby, które się ostatnio dokoptowały, pozostaną w projekcie, ale nikt więcej nie dojdzie. Nasz świat jest już za mały, nie ma nigdzie białych plam, które można by zapełnić nową cywilizacją - zaburzałoby to ogólny rozwój całej cywilizacji. Może jest jeszcze miejsce dla małych ludów, ale nie dla stolemów.
4. Niedługo zakończymy też Epizod III, a rozpocznie się następny. W nim to, wchodzić będziemy powoli w dobę przemysłu, i omówimy sprawę tego, jak nasze ludy w tym okresie zachowają się przy braku kopalin.

W związku z tym, że nasz projekt ma już siwą brodę, chciałbym się też dowiedzieć, co Wam się podobało najbardziej w tym projekcie, w sposobie jego prowadzenia, czy chcecie jakichś zmian, a także na odwrót: co Wam się nie podoba, co powinno pozostać. Mam tu na uwadze nie tylko Kyon jako taki, ale też inne projektu grupowe, które mam zamiar w przyszłości poprowadzić.

No i na ostatek: BORLACH, KIEDY OPOWIADANIE ROBIMY!?
Oczywiście samo tworzenie zupełnie nowego, naszego świata, z wieloma innymi graczami oraz interakcje między naszymi ludami. Nie mam jakichś większych uwag, jedyne co mi się nie podoba to brak aktywności Kyonowiczów. Choć oczywiście sam nie jestem tu bez winy, też mea culpa xD Ale jak powoli trzeba się budzić!

A, i jeszcze jedno
Cytat: Úlfurinn w Czerwiec 01, 2018, 18:09:46
Ja obiecuję, że będą mapy, ale za dwa tygodnie
POTRZEBUJĘ MAP, SERIO
Proszę, załatwcie je jakoś, bo to jest główny powód dla którego moje prace ustały
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia

Z tymi mapami to tak: prześlę Ci mapę w svg i krótki instruktaż do tego jak obsługiwać. Niestety nasza wiki nie może mieć załadowanych svg, co trochę utrudnia, i będzie trzeba konwertować za każdym razem na grafikę rastrową, ale w sumie to nie jakiś problem.

I jakie dokładnie chcesz mapy, czegoś konkretnego, czy po prostu powiększoną? Bo tak, to svg załatwia powiększenie bezboleśnie.