· ماخرشتل ·· Cyrfuat Machrasztulski ·
Cyrfuat Machrasztulski (mr. /ماخرشتلي ڃرفوات/ [maːχraʃtuliː ʦirfwaːt]) jest państwem w
południowym Aethe, położone jest ono nad Morzem Akatyjskim, oraz, nie uznawaną powszechnie, Zatoką Machrasztulską. Machrasztul graniczy od północnego zachodu ze Zjednoczonymi Cyrfuatami Kararchijskimi. Państwo dzieli się na siedem
haszralków (prowincji-stref, mr. /ۀاشرلك/ [ʔ͡haːʃralk]), które podlegają całkowicie pod decyzje rządu kraju. Prowincjami Machrasztulu są:
Mimkara (mr. /ممقارى/),
Lamchuczfa (mr. /لامخݘفى/),
Kchapraszt (mr. /ڨݒراشت/),
Pajarf (mr. /ݒايارف/),
Fullarcharczim (mr. /فولارخرݘيم/),
Mimun (mr. /ممون/) oraz
Allamrituf (mr. /الامرتوف/). Mieszkańcy Cyrfuatu Machrasztulskiego przywiązują wielką wagę do historii państwa (oraz jego wyzwolenia spod skrzydeł Zjednoczonych Cyrfuatów Kararchijskich), toteż wszędzie można zobaczyć dzisiaj hasła głoszące, iż Machrasztul jest krajem wolnym. Doskonałym przykładem tego jest słowo "
chcha" (mr. /خى/ [χχaː]), co oznacza "wolność", i można je, w ozdobnym stylu, zobaczyć także na fladze Machrasztulu.
Cyrfuat Machrasztulski uzyskał niepodległość od Zjednoczonych Cyrfuatów Kararchijskich drogą wojenną w roku
761, rok ten uważa się za jeden z najważniejszych w historii kultury kararchijskiej, niezależnie od kraju (chociaż w Kararszy można często być świadkiem konfliktów między przedstawicielami obu krajów). Machrasztul jest krajem, w którym wydobywa się niezwykle wielkie ilości złóż naturalnych (głównie złota, platyny oraz osmu). Tylko od roku
799 do
800 w Machrasztulu wydobyto ponad
pięćdziesiąt ton złota. Dzięki naturalnym uwarunkowaniom gospodarka kraju uchodzi za jedną z najstabilniejszych, a giełda wciąż się rozwija, rynek zaś staje się coraz bardziej liberalny, tak samo jak i polityka głównych partii państwa.