Autor Wątek: Różne szkice...  (Przeczytany 63098 razy)

Offline Henryk Pruthenia

• Der Untermenschenbändiger
  • Moderatór
  • Pieśń Arjów!
    • Mój konlangerski dorobek
  • Konlangi: Ziemskie, Kyońskie, Adnackie; autor neszszszczyzny
Odp: Różne szkice...
« Odpowiedź #600 dnia: Grudzień 15, 2018, 13:11:43 »
Zdziwiło mnie bardzo posądzenie języka o germańskość, ale w sumie to na plus!

Online Obcy

• Loov þän Semien onn þän Horden!
  • Uciekinier
  • Vourfäirer ƨ̆ermaneslands
« Odpowiedź #601 dnia: Luty 23, 2019, 15:00:56 »
Mam pytanie: czy zdarzyło wam się konstruowanie aposterioryka "od dupy strony", tzn. na "czuja" przeprowadzaliście zmiany fonetyczne, a dopiero potem spisywaliście procesy historyczne? Dokładnie tak mam z astralogermańskim. Dopiero teraz powstały oficjalne "procesa" na naszej Wiki, a wyjątki się "naprawia" albo uzasadnia się substratem, analogią lub nieregularnymi zmianami, np. þaum, a nie *þüim, bo doszło do nieregularnego *þūmô > *þumô, ale np. *rūmą bez zmian, co daje rüim.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2019, 15:08:06 wysłana przez Obcy »

Offline Henryk Pruthenia

• Der Untermenschenbändiger
  • Moderatór
  • Pieśń Arjów!
    • Mój konlangerski dorobek
  • Konlangi: Ziemskie, Kyońskie, Adnackie; autor neszszszczyzny
« Odpowiedź #602 dnia: Luty 23, 2019, 16:17:57 »
Jedynie w kutasyjskim chyba, no i aczmacki, ale to był początek mojego konlangerstwa.

Za to tak zaczynam praca ostatnio nad każdym konlangiem. Biorę często słowa z prajęzyka, i na czuja tworzę to, co mi się podoba. A potem staram się odnaleźć jakieś regularności, dobierać procesy, i iść na kompromisy (lub rozczepiać procesy, ze względu na otoczenie dźwiękowe).

Offline 커래얟쓰

« Odpowiedź #603 dnia: Luty 23, 2019, 20:36:41 »
Mam pytanie: czy zdarzyło wam się konstruowanie aposterioryka "od dupy strony", tzn. na "czuja" przeprowadzaliście zmiany fonetyczne, a dopiero potem spisywaliście procesy historyczne? Dokładnie tak mam z astralogermańskim. Dopiero teraz powstały oficjalne "procesa" na naszej Wiki, a wyjątki się "naprawia" albo uzasadnia się substratem, analogią lub nieregularnymi zmianami, np. þaum, a nie *þüim, bo doszło do nieregularnego *þūmô > *þumô, ale np. *rūmą bez zmian, co daje rüim.

Ja zawsze biorę słowa i je przepoczwarzam. Dopiero potem zauważam w tym procesy i je zapisuje. Co owocuje nie raz ciekawymi nieregularnościami.
IMPERIUM WIETNAMU

Offline Caraig

« Odpowiedź #604 dnia: Luty 24, 2019, 02:04:36 »
Ja to jakiegoś stażu z aposteriorykami nie mam, ale zwykle robię tak, że najpierw wymyślam procesy, a potem jak w jakimś słowie mi się to nie podoba, to zmieniam.