Co was wkurza w kwestiach językowych [s/z/wi/]

Zaczęty przez Silmethúlë, Sierpień 20, 2011, 13:34:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

Dynozaur

Nie rozumiem, dlaczego słowo "pierdoła" nie jest uważane za wulgaryzm (w telewizji go nie cenzurują), ale czasownik utworzony od niego już tak.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

spitygniew

To, że dopiero parę dni temu, mimo iż nazwisko niedoszłego zabójcy Polaka Milionlecia słyszałem w życiu z million razy właśnie, dowiedziałem się, że w rzeczywistości brzmi ono Mehmet Ali Ağca. A byłem wkurwiony, jak prawdziwą nazwę Utøyi poznałem po tygodniu.
P.S. To prawda.
  •  

Hapana Mtu

Dziwne, dopiero teraz? Sam kiedyś narzekałem na tym forum, że dziennikarze-niedokształciuchy zrobili z tego tureckiego narodowca jakiegoś Indonezyjczyka. Zresztą wymowa pt. [akʧa] na kilometr bije po uszach niepoprawnością, bo nawet gdyby nazywał się *Agca, to wymawiałoby się go [agʤa].
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

Ghoster

#1998
[...........]
  •  

Feles

Ghostera coś wkurza, nie jestem zdziwiony.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Ghoster

#2000
[...........]
  •  

Henryk Pruthenia

Uważam, że Feles powinien dostać punkciki. Może nauczy się nie spamować.

Feles

Cytat: Henryk Pruthenia w Maj 24, 2014, 01:15:44
Uważam, że Feles powinien dostać punkciki. Może nauczy się nie spamować.
Ach no tak, przepraszam.

Zapomniałem, że posty w stylu "Wkurzają mnie ludzie mówiący «helikopter» zamiast «śmigłowiec»" są przecież tak bardzo merytoryczne, wartościowe i godne uwagi..
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Henryk Pruthenia

W temacie "co was wkurza" właśnie tak, inaczej niż dopierdolenie się, dla dopierdolenia przez jakiegoś spamera.

Z postuu Ghostera mogłaby się rozwinąć dyskusja na temat nieprzejrzystości skrótów (dlaczego m.in. a nie m-in. m. in. etc?) a z Twojego... no cóż, właśnie wyszło.

Widsið

Cytat: Henryk Pruthenia w Maj 24, 2014, 09:44:19
Z postuu Ghostera mogłaby się rozwinąć dyskusja na temat nieprzejrzystości skrótów (dlaczego m.in. a nie m-in. m. in. etc?) a z Twojego... no cóż, właśnie wyszło.
No patrz, że z tamtego postu mogłaby się rozwinąć dyskusja, a ty próbujesz rozwinąć ją także ze spamu.
Irytujące, że jak na tym forum się ktoś do kogoś przypierdala, to zawsze robią to względem siebie te same osoby.

A zmieniając temat, zdenerwowała mnie dzisiaj Studentsamskipnaden i Oslo, która uznała, że doskonałym pomysłem jest prowadzić prace budowlane na osiedlu od 7 rano. Nie dadzą pospać o.O
  •  

Ghoster

#2005
[...........]
  •  

Widsið

Tia.

To co z tym m.in. i w ogóle skrótami jest nie tak?
  •  

Henryk Pruthenia

Mnie się nie podoba te rozróżnianie kropek, dry, haby, profy etc. i te kropki w różnych miejscach. Niby zasady są całkiem proste, ale jak ktoś ma super długi tytuł i trzeba to wpisać w indeks, to jest nieprzyjemnie. Same m.in mnie się nie myli z min., ale dziwi mnie czemu jest m.in., a nie m. in., bo na przykład jest itp., czy wg .

Skróty są ujowe.

Hapana Mtu

Mnie w m.in. przeszkadza to, że niektóre programy automatycznie interpretując je jako adres strony przeformatowują je na link: m.in.
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

Wercyngetoryks

Śmieszą mnie nazwy niektórych hormonów, np. "adrenalina" lub "testosteron". Brzmią jak nazwy napojów energetycznych.
ChWDChRL
  •