Co was wkurza w kwestiach językowych [s/z/wi/]

Zaczęty przez Silmethúlë, Sierpień 20, 2011, 13:34:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

Dynozaur

No parodja, ale "ograniczenia techniczne" xD
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

spitygniew

CytatW międzyczasie nagabuje Cię w swoim świńskim języku obleśny cygan i dowiadujesz się, że kurier zostawił chuj jeden wie, gdzie Twoją paczkę za 120zł
Tak, interpunkcja składniowa to zdecydowanie szatan.
P.S. To prawda.
  •  

Noqa

Ale to raczej wynika z niezrozumienia składni. "chuj jeden wie gdzie" jest wyrażeniem przyimkowym, w którym przecinka nie ma, no bo gdzie...
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

spitygniew

Ptolemeusze.

Czemu nie Ptolemeuszowie na Priapa? Przecież tamto brzmi jak chłopogodka.
P.S. To prawda.
  •  

Noqa

CytatMetoda doczekała się wielu modyfikacji, z których najpopularniejszą jest opublikowana przez Laemmliego w 1970 r. Cytowany autor połączył układ nieciągłej elektroforezy białek z obecnością SDS

Jak mnie wkurza takie pokłosie egzaltowanych polonistek, które uczą, że styl sprowadza się w całości do unikania powtórzeń poprzez tworzenie wymyślnych zamienników. Bo nie dość, że brzmi to koszmarnie pretensjonalnie, to jeszcze czytanie tego przypomina jazdę po gruzie, bo co chwila człowiek trafia na takiego cytowanego autora i zastanawia się, o kogo chodzi, zanim odkryje, że miało się to odnosić do nazwiska, którym właśnie zakończyło się poprzednie zdanie.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Dynozaur

#2345
Może mnie nie wkurwia, ale strasznie mnie dziwi w języku polskim słowo "placówka".

Niby normalne słowo, ale jakieś dziwne... Dziwnie brzmi. Bardzo dziwnie brzmi.

A poza tem, mojem zdaniem nie ma ono w ogóle zastosowania. Zawsze można się bez niego obyć i użyć jakiegoś "ludzkiego" określenia i chyba zawsze będzie brzmieć to lepiej. Używanie tego słowa wydaje mi się jakieś strasznie pretensjonalne i nieodłącznie kojarzy mi się z jakąś nowomową partyjną.

Zawsze mnie to kole w uszy, kiedy ktoś mówi o "placówce" - zazwyczaj oznacza to, że albo chce brzmieć "mądrzej", albo ma jeszcze nawyki z PRLu (kiedy to słowo było bardzo modne), albo na siłę szuka jakiegoś synonimu, bo "pani od polskiego nauczyła, że powtarzanie się to zuo" (o czem ktoś zresztą tu spominał).

inb4 powieść Prusa. Ale to nic nie zmienia.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Ghoster

#2346
[...........]
  •  

Widsið

Dla mnie to było zawsze wygodne tłumaczenie dla angielskiego facility w kolokacjach typu correctional, research, educational facility.
  •  

Towarzysz Mauzer

Nie byłby to zwyczajnie nasz zachodniosłowiański (choć od Niemca) odpowiednik instytucji? Brzmiący tyle przemądrzale, co mówienie o instytucji oświatowej. Czyli raczej bardzo - ale słowo jak słowo.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Dynozaur

Że tomy 7 i 8 "Nazw Miejscowych Polski" pod redakcją Rymuta nie tylko nie są zeskanowane, ale też nigdzie nie można ich kupić. Wszędzie "towar niedostępny", "nakład wyczerpany" it.p. Na Allegro też dupa.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Dynozaur

Od jakiegoś czasu spotykam się z takim hehe żartem:
"Dlaczego chuj pisze się przez ch? Bo musi być twardy, a nie miękki".

Powiedzcie mi, co to za idjota wymyślił? A barany kurwa podchwyciły. Przecież wystarczyło uważać na polskim, by wiedzieć, że ch/h ma się do twardości/miękkości, jak gówno do czekolady.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Todsmer

  •  

Dynozaur

A co to zmienia? Na odwrót też głupota - to w ogóle nie to kryterjum.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Vilène

Cytat: Dynozaur w Czerwiec 01, 2015, 16:50:00
Od jakiegoś czasu spotykam się z takim hehe żartem:
"Dlaczego chuj pisze się przez ch? Bo musi być twardy, a nie miękki".

Powiedzcie mi, co to za idjota wymyślił?
Zgaduję że Lao-cy.
  •  

Dynozaur

Podobno za komuny istniała urzędowa lista "dopuszczalnych" imion dla dzieci.

Dysponuje ktoś nią? Jestem szalenie ciekaw, jak wyglądała.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •