Co was wkurza w kwestiach językowych [s/z/wi/]

Zaczęty przez Silmethúlë, Sierpień 20, 2011, 13:34:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

Dynozaur

Wkurwia mię, że ortografja kaszubska rozróżnia etymologiczne o- i wo-, mimo że ich zmieszanie zaszło na tym obszarze dawno, dawno temu, zjawia się zresztą również na obszarze połabskim.

W ogóle, wkurwia mię ortografja kaszubska.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

ShookTea

Wkurwjają mnję nadmjerni idjoléktycy.

Jestem pewny, że nie piszecie tak wszędzie, więc czemu akurat tu? Jakieś z góry skazane na niepowodzenie próby reformy polskiej ortografii?
  •  

Noqa

At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Vilène

#2358
Eh, dopuki nikt ńepisze cyrylicou czy arapskim czy wogule jakimś totalńe popjerdolonym systemem ńe wjem dlaczego komukolwjek mjaůo by coś pszeszkadzać. Zresztou i tak jeżeli ktokolwjek teras coś pisze ,,posfojemu" to z bardzo drobnymi zmjanami, a ńe napszykůat jak ja teras.
  •  

Henryk Pruthenia


Dynozaur

Cytat: ShookTea w Czerwiec 07, 2015, 18:15:18
Wkurwjają mnję nadmjerni idjoléktycy.

Jestem pewny, że nie piszecie tak wszędzie, więc czemu akurat tu? Jakieś z góry skazane na niepowodzenie próby reformy polskiej ortografii?

Ktoś ma buldupy o kulturę fora...

Co gorsza, poszło Virtuti... Mamy u władzy marksistę forokulturowego?
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Noqa

At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

ShookTea

Cytat: Dynozaur w Czerwiec 07, 2015, 23:15:24
Cytat: ShookTea w Czerwiec 07, 2015, 18:15:18
Wkurwjają mnję nadmjerni idjoléktycy.

Jestem pewny, że nie piszecie tak wszędzie, więc czemu akurat tu? Jakieś z góry skazane na niepowodzenie próby reformy polskiej ortografii?

Ktoś ma buldupy o kulturę fora...

Gdzie? Jeśli chcecie reformy ortografii, to wyjdźcie ze swymi pomysłami poza zamknięty krąg jednego multikonta.

Cytat: Dynozaur w Czerwiec 07, 2015, 23:15:24
Co gorsza, poszło Virtuti

Oj tak, zaraz to sobie zapiszę.
  •  

Noqa

Nie wiem, jak u innych, ale przynajmniej u mnie wszelkie odejścia od preskryptywistycznej normy nie są żadną próbą forsowania reformy, a osobistym aktem.
To taki typowy ból dupy, przeszkadza ci, jak ludzie piszą, a dorabiasz do tego ideologię, że "nie macie odwagi pisać tak gdzie indziej/chcecie robić reformę, ale nie umiecie".
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Vilène

#2364
Cytat: ShookTea w Czerwiec 08, 2015, 17:18:05
Gdzie? Jeśli chcecie reformy ortografii, to wyjdźcie ze swymi pomysłami poza zamknięty krąg jednego multikonta.
Wontpje czy ktokolwjek by tu hćau napoważńe jakiejkolwjek reformy. Wjenkszość zdaje sobje sprawe że w kraju w kturym uważa śe obecną ortografje za coś danego od Boga bendoncego niby to znacznikiem wyksztauceńa jest to ńemożliwe, i poprostu hce jedyńe pisać posfojemu.
  •  

ShookTea

Cytat: Noqa w Czerwiec 08, 2015, 17:42:37
To taki typowy ból dupy, przeszkadza ci, jak ludzie piszą, a dorabiasz do tego ideologię, że "nie macie odwagi pisać tak gdzie indziej/chcecie robić reformę, ale nie umiecie".

Przeszkadza wam, że mi przeszkadza, a dorabiacie do tego teorie o dorabianiu ideologii.
Skoro nie chcecie zmian, to po co tak pisać? Być może nie dostrzegam jakiegoś sekretu, dzięki któremu wszelkie ortograficzne idiolekty są takie cudowne. W takim wypadku podzielcie się tym sekretem, to może też mi się spodobają. Na razie mnie jedynie wkurwiają, o czym jest właśnie ten temat.
  •  

Dynozaur

Ja CHCĘ reformy (i napomykam o niej, gdzie się da), ale nie piszę w ten sposób "publicznie", bo ludzie są zjebani i nie wytłumaczysz im.

A to forum nie wywiera na nikim presji z powodu nienormatywnego pisania.

2500. post. Ura!
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Noqa

ShookTea, wybacz, ale to jest typowy ból dupy, jeśli każesz nam udowodnić sobie, że mamy prawo pisać tak, jak nam się podoba.
Po co tak pisać? Bo tak.

Cytatuważa śe obecną ortografje za coś danego od Boga bendoncego niby to znacznikiem wyksztauceńa

Zadziwia mnie, że w kraju (figura stylistyczna, wiem, że Polska nie jest tu niczym wyjątkowym), w którym nawet picie wytrawnego wina może być poczytane za snobizm i potępione, ocenianie po ortografii jest czymś zupełnie wskazanym.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Todsmer

Cytat: Noqa w Czerwiec 08, 2015, 18:39:50
Zadziwia mnie, że w kraju (figura stylistyczna, wiem, że Polska nie jest tu niczym wyjątkowym), w którym nawet picie wytrawnego wina może być poczytane za snobizm i potępione, ocenianie po ortografii jest czymś zupełnie wskazanym.

Tutaj dochodzi jeszcze fakt, że zazwyczaj się to sprawdza. Anegdotycznie ;-) znajomość ortografii faktycznie koreluje z wykształceniem, przynajmniej do pewnego poziomu. Osoba waląca rażące ortografy, zwłaszcza w dobie słowników w przeglądarkach, rzadko ma coś ciekawego do powiedzenia.
  •  

Noqa

Ale mimo tego, to nie wykształcenie jest potępiane, tylko właśnie ortografia.
Traktowanie z wyższością kogoś dlatego, że nie zrobił studiów raczej wywoła negatywne reakcje; ale wyśmianie kogoś za jego ortografię jest najczęściej traktowane jako zupełnie spoko.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •