Co was wkurza w kwestiach językowych [s/z/wi/]

Zaczęty przez Silmethúlë, Sierpień 20, 2011, 13:34:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

Silmethúlë

Cytat: Vilène w Wrzesień 05, 2015, 23:41:08
Pozer. Prawdziwie staroświecki użytkownik komputerów by używał MULTICS-a na jakimś mainframie, a nie Windowsa 10 :P.
No. Precz z lamerskimi nowomodnymi UNICS-ami na jakieś minikomputery PDP-11 dla jakiejś biedoty, której nie stać na czas na porządnym mainframie!

A tak serio – to jak jest w oryginalnym angielskim Windowsie? Początkowo w angielskiej wersji było ,,My Computer", jak to ewoluowało?
  •  

Vilène

Cytat: Silmethúlë w Wrzesień 05, 2015, 23:52:30
A tak serio – to jak jest w oryginalnym angielskim Windowsie? Początkowo w angielskiej wersji było ,,My Computer", jak to ewoluowało?
Zdaje się że od wersji 95 do XP było ,,My Computer", od Wiśty do 8 było samo ,,Computer", a po 8.1 zmienili to na ,,This PC". Chociaż strony M$ podają że 8.1 dopiero zmienił to z ,,My Computer", ale analiza skrinszotów wykazała że jak zwykle kłamią :P.

And I'm just sitting here, looking at my /.
  •  

Dynozaur

Ten rakogenny wiralny filmik o tym, jak to niemiecki strasznie brzmi w porównaniu do innych języków.

Nie dość, że w wielu przypadkach jest to zmanipulowane tak, by po niemiecku wybrać "najbrzydszy" synonim, to jeszcze Włoch to jakiś podrabianiec - gada jak Brad Pitt w "Benkartach Wojny".
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

ShookTea

chodzi o CopyCatChannel? Z tego, co wiem, oni sami są Niemcami, choć mogę się mylić.

PS. To komedia, Dynozaurze. Nie stresuj się, bo osiągasz efekt przeciwny do zamierzonego.
  •  

Obcy

#2494
Cytat: Dynozaur w Wrzesień 15, 2015, 10:17:33
Ten rakogenny wiralny filmik o tym, jak to niemiecki strasznie brzmi w porównaniu do innych języków.

Nie dość, że w wielu przypadkach jest to zmanipulowane tak, by po niemiecku wybrać "najbrzydszy" synonim, to jeszcze Włoch to jakiś podrabianiec - gada jak Brad Pitt w "Benkartach Wojny".

No to mam dla ciebie inną manipulację, germanofilską.  :-D Zajrzyj tu (piękno) i tu (prostota), i tu (prostota), i tu (kontrast).
  •  

Spiritus

Z tych filmików wychodzi, że śląski powinien być najpękniejszym i najprostszym żywym językiem słowiańskim xD
  •  

spitygniew

P.S. To prawda.
  •  

Spiritus

  •  

Dynozaur

Cytat: ShookTea w Wrzesień 15, 2015, 17:04:17
chodzi o CopyCatChannel? Z tego, co wiem, oni sami są Niemcami, choć mogę się mylić.

PS. To komedia, Dynozaurze. Nie stresuj się, bo osiągasz efekt przeciwny do zamierzonego.

Ja rozumiem, po prostu nie lubię wirali. Jeden raz, drugi, to może i śmieszne, ale ja to już widziałem w tysiącu pięćset stu dziewięćset miejscach...

Poza tem, temat jest tak oklepany, że to aż boli.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Canis

Cytat: spitygniew w Wrzesień 15, 2015, 18:49:57
>językiem
Kurwa, co za rak.
Aż doceniłem, że jestem ignorantem, i nie mam styczności z czymś takim poza okazjonalnymi wybrykami Dynozaura.
  •  

Dynozaur

Cytat: Canis w Wrzesień 17, 2015, 13:11:09Kurwa, co za rak.
Aż doceniłem, że jestem ignorantem, i nie mam styczności z czymś takim poza okazjonalnymi wybrykami Dynozaura.

No i ja się pytam człowieku, dumny ty jesteś z siebie? Zdajesz sobie sprawę z tego, co robisz? Masz ty w ogóle rozum i godność człowieka?

Kelkuca to ty masz szanować. I chuj.
Albo...
ZABIJ SIĘ xD
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

spitygniew

Wkurza mnie brak w polskim pejoratywnego określenia na papierosa, może poza sztucznawym "papierochem", bo "pet" mimo lekkiej wulgarności najczęściej oznacza chyba "niedopałek". I to mimo faktu, że palacze stanowią mniejszość społeczeństwa (poważnie, zawsze wydawało mi się, że z ~70%), a istnieją takie określenia odnoszące się do większości jak "śmieszki" czy "tekstylni". No ale w końcu my niegustujący w rakotwórczym gównie nie jesteśmy aż tak zorganizowani jak anony czy naturyści.
P.S. To prawda.
  •  

tob ris tob

Dzień dobry :-)
  •  

Dynozaur

Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

spitygniew

Zwłaszcza że głównie palacze tego używają, ja tam nie mówię o tym czymś tak często, bym musiał stosować krótszy zamiennik "papierosów".
P.S. To prawda.
  •