Co was wkurza w kwestiach językowych [s/z/wi/]

Zaczęty przez Silmethúlë, Sierpień 20, 2011, 13:34:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

ShookTea

Jerzy Waszyngton tak, George Washington też. Ale "Dżordża Waszyngtona" słyszałeś? :D
  •  

Obcy

A mnie wkurza rażąca niekonsekwencja w windowsowym Kopiuj - Wklej, na szczęście poprawiona w Linuksie. Do cholery: Kopiuj jest czasownikiem niedokonanym, a Wklej - dokonanym. Minus dla tłumaczy Winka.
  •  

Todsmer

Z drugiej strony, tekst raz skopiowany może być wklejany wielokrotnie.
  •  

Vilène

  •  

Noqa

CytatZ drugiej strony, tekst raz skopiowany może być wklejany wielokrotnie.

No tak, ale cały czas skopiowałeś go tylko raz, i za każdym razem gdy wklejasz, też wklejasz jednokrotnie.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Obcy

  •  

Piołunnik

  •  

ShookTea

Ej, Ubuntu jest Linuksem, a Linuks niekoniecznie jest Ubuntu.

To jak kwadrat i prostokąt.
  •  

Noqa

Skąd się ludziom biorą takie bzdury...

A potem niby to ogarnięci ludzie, którzy wyśmiewają przesądy, strach przed GMO czy szczepionkami, itp., powtarzają to zupełnie poważnie.
I zawsze jest to "język X (najczęściej mój) jest niepowtarzalny pod względem Y i dlatego jest niezwykle przydatny przy Z", i zawsze są to ludzie, którzy uważają, że cała złożoność języka sprowadza się do fleksji, a osąd o niezwykłości wyrażają na podstawie znajomości języków germańskich, romańskich i słowiańskich, tak jakby te trzy reprezentowały całkowitą możliwą wariacje języków świata. Ach, no jak mogę im to ujmować, wiedzą przecież, że chiński i japoński pisze się ideograficznie i to na pewno ich najistotniejsza charakterystyka.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  


spitygniew

P.S. To prawda.
  •  

Piołunnik

Cytat: the website that must not be linked
The Cameo
A brief appearance by a well-known star or other famous person in a role that would otherwise be an extra or walk-on. Most often used today as a surprise or punchline of sorts. It can be accented with a character's leitmotif.
  •  

ShookTea

Pierwszym cameo, jaki mi przychodzi do głowy, jest Stephenie Meyer zamawiająca kawę w ekranizacji "Zmierzchu".
  •  

Dynozaur

Cytat: Reklama jakiegoś pseudolekarstwaStosować do postępowania djetetycznego

Taka nowomowa.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Vilène

Cytat: Dynozaur w Grudzień 22, 2015, 14:44:23
Cytat: Reklama jakiegoś pseudolekarstwaStosować do postępowania djetetycznego

Taka nowomowa.
Czo tu się odjebało żeby sądownie narzucać nawyki żywieniowe :<.
  •