Co was wkurza w kwestiach językowych [s/z/wi/]

Zaczęty przez Silmethúlë, Sierpień 20, 2011, 13:34:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

elslovako

  •  

Henryk Pruthenia


Dynozaur

Nie lekarstwo, ale kiedyś rozkurwił mnie na łopatki "Biały Jeleń z Kozim Mlekiem" xDDDD
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Wedyowisz

Polskie napisy do (nieanglojęzycznych, np. czeskich) filmów, w sposób bezmózgi i kolący w oczy przetłumaczone z angielskiego. Nawet do tego stopnia, że zamiast czeskich imion pojawiają się ich angielskie odpowiedniki.
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Dynozaur

Tępienie formy "otwarł" przez preskryptoli "bo archaizm".

Skoro ludzie używają, to chyba kurwa nie archaizm xDDDDDDDDDDDD
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Obcy

Według mnie w polskim formy niemowlę, grobla, kropla, przerębla (przerębel jest nieetymologiczne) są strasznie nienaturalne, od kiedy zachodniosłowiańskie mają epentetyczne "l"? Prawdziwy polski powinien mieć formy niemowię, grobia, kropia i przerębia.
  •  

Pluur

Cytat: Obcy w Kwiecień 19, 2016, 14:47:31
Według mnie w polskim formy niemowlę, grobla, kropla, przerębla (przerębel jest nieetymologiczne) są strasznie nienaturalne, od kiedy zachodniosłowiańskie mają epentetyczne "l"? Prawdziwy polski powinien mieć formy niemowię, grobia, kropia i przerębia.
A co na to 500 lat bliskich relacji z językami ruskim językiem ruskim?
  •  

Wedyowisz

#2797
Może to być efekt jakichś zatartych przedpolskich/staropolskich różnic dialektalnych. W końcu plemiona słowiańskie tasowały się dość mocno zanim wykształcił się dzisiejszy podział. Postacie z -l- nie są tylko polskie, por. dolnołuż. grobla ,,rów, kanał" [sic]. EDIT: W pierwszej sylabie wyrazu l wstawne jest regularne w zach.-sł.
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Obcy

Cytat: Wedyowisz w Kwiecień 19, 2016, 16:20:48
EDIT: W pierwszej sylabie wyrazu l wstawne jest regularne w zach.-sł.

Spokojnie, bo bluzgania, bluszczu i pluskiew oczywiście nie można mieć zastrzeżeń :)
  •  

Dynozaur

Najdziwniejszym casusem jest, zdaje się, niemowlę - jako, że jest to wyłącznie polski twór.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Pluur

Cytat: Dynozaur w Kwiecień 19, 2016, 19:19:00
Najdziwniejszym casusem jest, zdaje się, niemowlę - jako, że jest to wyłącznie polski twór.

Jesteś pewien? Ja natknąłem się na tezę, że to albo pożyczka z języka ruskiego, albo jego wpływ.
  •  

Wedyowisz

#2801
W kaszubszczyźnie są grable, kònople.
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Obcy

Po kiego ciula mamy białoRZytkę, ale pasoŻyta??? Co za tępe pizdy pracowały przy reformie ortograficznej '36??? >:-(
  •  

Dynozaur

Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Siemoród

*just conlanger things*
że w języku polskiém istnieje tak dużo niezmiękczającego e, skutkiem czego każda cyrylica wygląda mniéj lub bardziéj jak pół dupy zza krzaka
Niech żyje Wolny Syjam!
  •