Co was wkurza w kwestiach językowych [s/z/wi/]

Zaczęty przez Silmethúlë, Sierpień 20, 2011, 13:34:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

Icefał

  •  

Jajeczko

#3211
...
  •  

Úlfurinn

Cytat: Maorycy w Listopad 18, 2017, 17:56:17
Czemu Milan taki popularny?
Ja bym się martwił popularnością Natana. xD

Ja rozumiem, że małe dziecko płacze, krzyczy itd, rozumiem, że ciąża była nieplanowana, ale nikt nie zasługuje na okaleczenie imieniem Yaqoob.
smrt zidum
  •  

Ghoster

#3213
[...........]
  •  

Wedyowisz

A zauważyliście wysyp Alanów? Nowy Brajan idzie.
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Úlfurinn

Cytat: Ghoster w Listopad 18, 2017, 19:47:56
Akurat Yaqoob to może być kwestia nadawania imion przez mniejszości muzułmańskie.

Chyba, że tak.
Ja tam zobaczyłem ohydne zangielszczenie imienia Jakub. xD
smrt zidum
  •  

Spiritus

No właśnie chciałbym zauważyć, że w przypadku imion ewidentnie obcych i pojawiających się rapterm parę razy, zapewne mamy do czynienia z imionami nadawanymi przez obcokrajowców. Więc z takich Nicole'i i Philippów na pewno choć z 1/3 jest dziećmi jakichś Francuzów czy Anglików.

Cytat: Jajeczko w Listopad 18, 2017, 17:50:46
Kuba [sic!] – 464
Naprawdę aż tak cię to dziwi? Spotkałem się już z tym parokrotnie.

Zresztą, nie rozumiem do końca tego bólu dupy o imiona. W naszej kulturze i tak już dawno straciły sens, stając się pozbawionymi znaczenia kupkami głosek. Bo - nie ukrywajmy - etymologia imion czy chociażby święty, który te imię nosił, są niczym więcej, jak ciekawostką i i tak nikt nie bierze tego na poważnie.
A mody? Przychodzą i odchodzą - jak chcecie położyć kres cringe'owym imionom, to zajmijcie się naprawianiem naszej kultury, a nie jęczeniem - plus, nie możecie zapomnieć, że ludzie to ludzie, więc jakkolwiek się nie postaracie, i tak będą zjebani.
  •  

Jajeczko

#3217
...
  •  

SchwarzVogel

  •  

poloniok

Cytat: Jajeczko w Listopad 18, 2017, 18:06:35
Bo pretensjonalne imiona to to, co tygryski lubią najbardziej.

Co jest nad Milanem złe? Że głównie popularne jest na dawnej Jugosławii, a nie w Polsce, a przez to nietypowe jest dla Polaka?

Pytam, bo znam jedną osobę która się nazywa Milan (Słoweniec), nie widzę nic złego w tym, jest słowiańskim imieniem, a żadnym amerykańskim Dżejsonem
  •  

Henryk Pruthenia

Heh, obce diakrytyki.
Ale najlepsze to i tak Mirslav.

Icefał

CytatCo was wkurza w kwestiach językowych
Jak ktoś robi własne pismo i stosuje w nim takie same jak w łacince zasady stawiania odstępów, wielkich i małych liter, cudzysłowów i daje te same znaki intonacyjne
  •  

Kazimierz

#3222
Cytat: Maorycy w Listopad 19, 2017, 13:55:26
CytatCo was wkurza w kwestiach językowych
Jak ktoś robi własne pismo i stosuje w nim takie same jak w łacince zasady stawiania odstępów, wielkich i małych liter, cudzysłowów i daje te same znaki intonacyjne
No ale czasem jest to uzasadnione w conworldzie/althiście wpływem alfabetu łacińskiego, tak jak Chińczycy i Japończycy przejęli znaki interpunkcję z zachodu. Inna sprawa, kiedy conworld jest ściśle aprioryczny.
Poza tym "zasady takie same jak w łacince" to duże uogólnienie. Te zasady mogą się bardzo różnić w zależności od języka, np. gdyby angielskie słowa zapisywać zgodnie z niemiecką pisownią, były by tak samo długie. Nie wspominając już o różnych zasadach kapitalizacji i 500 rodzajach cudzysłowów.
  •  

Icefał

Akurat mówiłem o przypadkach w których twórca wcale o tych kwestiach nie pomyśli, a nie o zamierzonych działaniach. Bo tych pierwszych jest dużo więcej.
  •  

Jajeczko

#3224
...
  •