Humor, ciekawostki i WTF lingwistyczne

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Sierpień 21, 2011, 13:55:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

elslovako

Švento Kryžiaus vaivadija FTW

A z Kielcami nie mieli takiej fantazji i nazwali po prostu "Kielcai".
  •  

Vilène

Cytat: Dynozaur w Luty 09, 2013, 22:12:54
A za czasów carskich jeszcze umieli dobrze przerabiać nazwy (były m.in. Кѣльцы, z wyraźną liczbą mnogą).
Tylko wstawiali jacie w różnych dziwnych miejscach...
  •  

tob ris tob

Cytat: Pluur w Luty 09, 2013, 22:13:33tcadrkatovitse - Katowice w tokiponie --,-- http://jbo.wikipedia.org/wiki/tcadrkatovitse
Mhm, tak, na pewno. W tokiponie, gdzie nie ma "c", "d", "r" i "v", a sylaba ma strukturę CV(n). jbo to raczej lojban, czyż nie? ;)

Cytat: Pluur w Luty 09, 2013, 22:13:33Siâ-chhī - Śląsk, w no właśnie w czym? To je chyba mandaryński: http://zh-min-nan.wikipedia.org/wiki/Si%C3%A2%E2%81%BF-chh%C4%AB
No ja nie mogę. Przecież masz nawet w adresie napisane "zh-min-man". Tak trudno jest sprawdzić w tabeli, to co za język? (BTW Wikisłownik potwierdza, jakoby był to Min Nan)
Dzień dobry :-)
  •  

Wedyowisz

Cytattcadrkatovitse - Katowice w tokiponie --,--

Tożto lożban.

CytatTylko wstawiali jacie w różnych dziwnych miejscach...

Jać to +10 do carskości.
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Dynozaur

Cytat: Vilén w Luty 09, 2013, 22:38:26Tylko wstawiali jacie w różnych dziwnych miejscach...

Tak, to akurat było dziwne. Nie rozgryzłem jeszcze Carskiego Systemu Wstawiania Jaci Do Zrusyfikowanych Polskich Nazw (AKA CarSysWstawJaćZrusPolNaz)...

Ale przynajmniej potrafili dobrze dobrać końcówkę - jak liczba mnoga, to dobierali końcówkę liczby mnogiej i odmieniali jak trzeba, a nie że jakiś "Pogrom w Kielce".
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Pluur

Cytat: tob ris tob w Luty 09, 2013, 22:39:20
Mhm, tak, na pewno. W tokiponie, gdzie nie ma "c", "d", "r" i "v", a sylaba ma strukturę CV(n). jbo to raczej lojban, czyż nie? ;)
Cytat: Gubiert w Luty 09, 2013, 22:40:28
Cytattcadrkatovitse - Katowice w tokiponie --,--
Tożto lożban.

Tak lożban, moja pomyłka :>
  •  

Dynozaur

A tak w ogóle to lożbańskiej Wikipedji nie zamknęli?
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Pluur

  •  

Silmethúlë

  •  

Dynozaur

Cytat: Silmethúlë w Luty 09, 2013, 23:58:15
Kto zmienił Všovę na Vshovę?

Co jest i tak fialem, bo litewski rozróżnia "h" i "ch".
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Noqa

Mądrale, wartałoby sprawdzić, że siâⁿ-chhī to żaden Śląsk, a zwykłe słowo "miasto". (kognat chengshi w mandaryńskim) ;-)
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Pluur

A co oznacza to ⁿ? Bo rozumiem, że diakrytyki to tony?
  •  

Dynozaur

Z tego, co wiem - samogłoskę nosową.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Pluur

  •  

Wedyowisz

Szybkooświetnia dicit: ,,Opowiedziano się za wersją, że pochodzi od dzierżawczej nazwy Wieszów, która wywodzi się od nazwy osobowej Wiesz będącej skróceniem imienia Wielisław. Wskazuje na to najstarsza pisownia miasta brzmiąca Veschov. Miejscowością o podobnej nazwie jest w Polsce Wieszowa."

Eee... A może to polska pronuncjacja jest fialem?
стань — обернися, глянь — задивися
  •