Humor, ciekawostki i WTF lingwistyczne

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Sierpień 21, 2011, 13:55:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

BartekChom

Myślałem, że nie należę do tych, którzy nie rozumieją ironii, ale jednak nie rozumiem, o co ci chodzi. Próbowałeś obalić mój argument, czy nie? Na czym polega ta ironia?
  •  

Silmethúlë

Cytat: BartekChom w Październik 16, 2011, 21:24:02
Myślałem, że nie należę do tych, którzy nie rozumieją ironii, ale jednak nie rozumiem, o co ci chodzi. Próbowałeś obalić mój argument, czy nie? Na czym polega ta ironia?

To. Angielski był głupim kontrprzykładem, czy to na poważnie, czy nie. A jeśli to było takie poparcie tego, co BartekChom pisał poprzez przesadzony kontrprzykład - to tego też nie załapałem.
  •  

Mścisław Bożydar

Wytłumaczmy sobie to tak, że Miły ma po prostu za duży iloraz intełygencyi.
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Feles

Nie odnoszę się do przykładu, tylko koloryzuję sposób myślenia.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

spitygniew

#260
Wg chomskizmu raczej konkretny szyk nie powinien byc wrodzony, a jedynie sama koncepcja grup nominalnych i orzecznikowej, a konkretną składnię dzieci powinny naśladować, no ale...

Z innej beczki: Nostradamus użył słowa journal kiedy ono jeszcze nie było obecne we francuszczyźnie (nie mówiąc o samym wynalazku gazety).
P.S. To prawda.
  •  

Henryk Pruthenia

Tak?
W którym czterowierszu? Jakieś źródło?

Feles

Taka ciekawostka z październikowej WiŻ:
Język delfiński
Doktor Denise Herzing z Florida Atlantic University w Boca Raton przez ostatnie 26 lat prowadziła badania delfinów plamistych z okolic Wysp Bahama. Twierdzi ona, że zdołała w tym czasie opanować język delfinów wystarczająco, by móc prowadzić z nimi konwersacje. Język ten składał się z ,,klików" i gwizdów, więc aby się go nauczyć, trzeba mieć niezły słuch. Herzing utrzymuje również, że rozmowy z delfinami wymagają ze strony człowieka taktu i dobrych manier.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Dynozaur

Cytat: Fēlēs w Październik 17, 2011, 17:57:06Herzing utrzymuje również, że rozmowy z delfinami wymagają ze strony człowieka taktu i dobrych manier.

Taaaak, słyszałem, że delfiny strasznie się wkurwiają, kiedy nazywa się je rybami.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Henryk Pruthenia

Czytałem to.
Sądzę, że to jest możliwe. Język może istnieć na różne sposoby.

Mścisław Bożydar

Myślicie że ssaki tego samego gatunku, ale żyjące w pewnej separacji (np. w różnych stadach) mogą się ze sobą porozumieć?
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Feles

Cytat: Galicjan w Październik 17, 2011, 20:04:49
Myślicie że ssaki tego samego gatunku, ale żyjące w pewnej separacji (np. w różnych stadach) mogą się ze sobą porozumieć?
W przypadku ssaków z gatunku H. sapiens jest to utrudnione, a najczęściej niemożliwe.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Mścisław Bożydar

Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Wedyowisz

Z opakowań od (taniej) piccy: ...Przyprządy mogą się różnić między sobą, jest to propozycja przygotowania.
стань — обернися, глянь — задивися
  •