Humor, ciekawostki i WTF lingwistyczne

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Sierpień 21, 2011, 13:55:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Noqa

Pentatonika chińska chyba powstała wcześniej niż tony.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Canis

>focussed
>ss

forwhatreason.jpg

Okazuje się, że forma "focussed" występuje obok "focused". Szybkie badanie w Google pokazuje, że forma przez dwie błyskawice ma 17,4 miliona wyników, z jedną ma 363 miliony, a korpus języka angielskiego w odmianie brytyjskiej daje 212 wyników dla waffen-SS i 1820 wyników dla normalnego "focused".
Szybkie przejrzenie opinii w internecie mówi, że wersja "focussed" istnieje tylko dlatego, że ktoś zaczął tego używać w prasie i tak jakoś wyjszło. Się rozprzestrzeniło jak choroba weneryczna po tureckim haremie.

Nie wiem jak wy, ale ja jestem zszokowany odkryciem tak skandalicznym.
  •  

Ghoster

#2762
[...........]
  •  

Noqa

At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Towarzysz Mauzer

A jak by było tracić oboje? I jakiego czasownika używa arabski przekład Odysei w stosunku do Cyklopa?
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Ghoster

#2765
[...........]
  •  

Spiritus

  •  

Todsmer

  •  

spitygniew

Co to al-anon? Arabski dzieciak który nie ma z kim robić bomb?
P.S. To prawda.
  •  

Noqa

W angielskim istnieje czasownik urobiony od liczebnika. Jakiego, spytacie? Jeden, dwa, trzy, cztery, może dziesięć?
Nie, 86.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

matriksoft

void.
  •  

Henryk Pruthenia


Towarzysz Mauzer

Tak jakby nowopolski miał jakiekolwiek gwary...
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Canis

  •  

Dynozaur

Znalezione w anglojęzycznym wikipedyjnym opisie gramatyki żmudzkiej:

CytatThe verbal intensifier is a verbal particle, used to mark more intensive action, than one of the single verb. It is quite always used with a verb of the same stem and never has its separate objects or adjuncts.
The verbal interjection could be formed from verbs of certain categories. It is used like a simple interjection, but could have its own subject, objects and (not often) adjuncts. The verbal interjection is considered a separate part of speech in most of grammars of Lithuanian.

WTF? Wytłumaczy mi ktoś, o co chodzi?
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •