Humor, ciekawostki i WTF lingwistyczne

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Sierpień 21, 2011, 13:55:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Towarzysz Mauzer

Ewidentnie pisał to Litwin. Czy intensyfikator to nie jest coś w rodzaju naszego przedrostka po-, a interjection to cholerawico, ale może jakieś czasowniki niewłaściwe w rodzaju warto?
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Henryk Pruthenia


Canis

http://www.zompist.com/last.htm#conlang
Kilka rzeczy mnie zaciekawiło:

  • Wszystkie wymienione tam języki aprioryczne są infantylne, minimalistyczne i niewygodnie uproszczone,
  • >Kosmos    
    >una    dua    tria    quadra    quinqua    sexa    septa    octa    nova    deca
    ,
  • 3/4 przykładów,
  • XIX wiek i sporo XX wieku - wszystko na bazie łaciny, pozostałe i tak indoeuropejskie,
  • Artlangi jak zwykle najatrakcyjniejsze.
  •  

Pluur

  •  

Spiritus

Jeśli odkopałeś z odmętów kompa romlang, w którym po regularnych zmianach fonetycznych "caballus" wyewoluował w /kəʊ̯əɪ̯əʊ̯ə/, to wiedz, że lepiej o kant dupy rozbić ten język, bo jeszcze francuski się przestraszy i popłacze.
  •  

Pluur

Cytat: Spiritus w Luty 04, 2015, 11:31:54
Jeśli odkopałeś z odmętów kompa romlang, w którym po regularnych zmianach fonetycznych "caballus" wyewoluował w /kəʊ̯əɪ̯əʊ̯ə/, to wiedz, że lepiej o kant dupy rozbić ten język, bo jeszcze francuski się przestraszy i popłacze.

E tam;
skracaj powtarzające się sylaby, dodaj 5 tonów i będzie piękny język!
  •  

Henryk Pruthenia


CookieMonster93

Cytat: Henryk Pruthenia w Luty 05, 2015, 20:23:45
Rosyjskie 《схетына》xd
Wkurza mnie to ich zmiękczanie e we wszystkich miejscach.
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Ghoster

#2783
[...........]
  •  

Henryk Pruthenia

A mnie wkurzają Internety przez twarde <e>, naprawdę, trzeba to kiedyś zmienić!

Canis

Cytat: Ghoster w Luty 05, 2015, 23:16:07
Przecież zmiękczające "e" to cała definicja i fundacja języku rosyjskiego (bardzo mi żal, że angielskie "foundation" trochę wadzi w tym znaczeniu po polsku).
Tak, i na tym rosyjski traci sporo piękna, choć na początku nauki twierdziłem na odwrót.
Dlatego też "schietyna" brzmi odrażająco. Z drugiej strony - to, że tam jest "e", nie znaczy jeszcze, że ono jest zmiękczające (choć pewnie tak jest). Mówimy o obcym wyrazie.
  •  

Dynozaur

Oto, gdzie jest najwięcej śmieszków xD

Aż się zdziwiłem, myślałem że najwięcej ich będzie we "Wro", "Poz", "Krk" i Wawie...
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Spiritus

  •  

Towarzysz Mauzer

Bułgarscy zwolennicy legalizacji używają jaci w swoim logotypie. Nie mam zielonego - nomen omen - pojęcia, jaki to ma mieć wydźwięk ideologiczny; pewnie idzie o to, by było dziwnie.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Canis

Cytat: Towarzysz Mauzer w Luty 09, 2015, 11:04:12
Bułgarscy zwolennicy legalizacji używają jaci w swoim logotypie. Nie mam zielonego - nomen omen - pojęcia, jaki to ma mieć wydźwięk ideologiczny; pewnie idzie o to, by było dziwnie.
Spoiler
1. Bułgaria
2. Bułgarzy wymyślili cyrylicę
3. Ruscy uważają jać za powiew starości w cyrylicy, więc też się tym jarają
4. Jać legalizuje marihuanę, jest dżezi z powiewem klasyki zarazem
5. ? ? ? ? ? ?
6. Т Р И _ М О Р Е Т А
6. Р
6. И
_
6. М
6. О
6. Р
6. Е
6. Т
6. А
[Zamknij]
  •